Header Ads

YENİ EKLENENLER

10 Şubat 2019 Ücretsiz İzmir Tahminleri (Furkan Meriç)


1.AYAK: Ağır kilolar ile koşmaya alışkın bir isim olan LORD OF TİME , İzmir'de katıldığı son iki yarışta da çok iyi neticeler elde etti. Son iştirak ettiği yarışta ağır kilosu ile başarılı koşan safkan bugün çok daha iyi koşmasını beklediğim isimlerin başında gelmektedir. Seviye olarak bu grup ile kilo kiloya koştuğu zaman iyi neticeler etmesi olası BABA MERDAN ve ara verdikten sonra takibimde olan STRABON diğer şanslı gördüğüm isimlerdir. Sulu pistte katıldığı son iki yarışında beklentilerimin altında kalan OASIS bugün daha iyi netice alabilir. Virajı gerilerde döndüğü son yarışında ,son metrelerde etkili gelerek kazanmasına rağmen protesto sonucu geri atılan VICTORY WAY ve PETTIT BLUE ise sürpriz isimlerimdir.

2.AYAK: Bilinçsiz bir şekilde idare edildiği son yarışında koşuyu epey gerilerde takip eden AKSAKALLI son metrelerde etkili gelse de önde avansı alan Young Bond'u geride bırakamamıştı. Bu kez çok daha uygun grupta start alacak olan safkan son yarışındaki hatayı yapmazsa kazanacaktır. Rakip olarak gördüğüm tek isim ise ; 61 kilo ile Bursa'da katıldığı son koşusunda pek bir varlık gösteremeyen FOREVER HERE önde tempo yapacak isimlerin sayısının fazla olmasını en iyi şekilde lehine çevirmek isteyecektir.

3.AYAK: Koşunun önde yüksek tempoda gidecek olması lehine CELAL BABA son üç yarıştır çok farklı bir görünüm içerisinde. Bugün uygunlaşan rakiplerin arasında ilk şanslı gördüğüm isimdir. Üç ayak yakın aranın ardından bir koşu gören BLACKBALL bu kez ilave Dilbağı aksesuarı ile start alacak ve grup içindeki rakipleri ile arasında önemli bir kilo avantajına sahip. Yine son yarışları etkileyici STEEL CLAW ise sürpriz ismimdir.


4.AYAK: Bu grubun bir tık daha üstünde olan MEMDUHAĞA ile EGEBERK arasında bir koşu bekliyorum.

5.AYAK: Startla beraber ön tarafa düşecek isimlerin sayısının fazla olması şansını arttıran BATTLE RHYTHM 59,5 kilo ile katıldığı son yarışında çok başarılı bir netice elde etmiş ve hafif kilolu rakiplerini de geride bırakarak birinci olmuştu. Bu kez son yarışına oranla çok daha iyi koşabileceğini düşündüğüm safkan favorimdir. Yarışın her metresinde Grand Zoff'un baskılarına maruz kaldığı için son metrelerde duran PERFECT RUNNER ile son koşusunu kazanırken biraz beklentimin altında kalsa da EMEKYEMEZ iyi koşabilir. OVER CLOUDS sürpriz ismimdir.


ERGİNSOY: Özellikle Dilbağı aksesuarı takıldıktan sonra performans olarak daha iyi seviyelere gelen safkan birinci olamasa da başarılı yarışlar ortaya koyduğunu düşünüyorum. Nitekim bugün grup içerisindeki rakiplerinin ağır kilo olması ve önde muhtemelen liderlik mücadelesine girmek isteyecek isimlerin sayısının fazla olması daha da şansını arttıran bu isimden net bir birincilik bekliyorum. Cem Şen ile kısa mesafelerde katıldığı iki koşusunu da çok beğendiğim ve uzun mesafede daha iyi netice almasını beklediğim safkan BANKOMDUR.

İZMİR ALTILI TAHMİNLERİ ;

1.AYAK: 4.3.5.8.7.6
2.AYAK: 5.3
3.AYAK: 2.5.1  
4.AYAK: 4.3 
5.AYAK: 1 /// 4.2.3
6.AYAK: 8.ERGİNSOY 


Hiç yorum yok