Header Ads

YENİ EKLENENLER

25 Şubat 2019 Ücretsiz Bursa Tahminleri (Furkan Meriç)


1.AYAK: Sevgili kardeşlerim merhaba. Günün başlangıç ayağı olan bu koşuda iki ismi diğer rakiplerine oranla bir adım daha önde görüyorum. Yaklaşık iki haftadır Bursa'da idmanda olan ve kum pistte sergilemiş olduğu hazırlıkları tatminkar olan EYÜPŞAH net favorimdir. Daha öncesinde koştuğu rakiplerine baktığımızda zaten bu grubun üstünde isimler olduğunu görüyoruz. Pisti yadırgamazsa kazanmaya çok yakın. Son yarışında çok tuttuğum fakat uzun mesafede eksik koşam REMAZAN ABİ, kendisini tanıyan jokeyi ile yine orta mesafeye dönmüş durumda. Kazanabilir. Rakipler çok uygun. Sevgili dostlarım ben bu iki isim ile geçeceğim sizler tuttuğunuz atları eklemeyi unutmayın.


2.AYAK: Bana göre günün en karışık ayağı. O kadar çok vasat isimler mevcut ki grup içinde ata bakıyorsun güzel, üstündeki hiç yok. Hali ile bu kadar kötü isimlerin olduğu bu yarışta her türlü sonuca açık bir yarış. Demem o ki ben dört ismi bütçem dahilinde çıkarttım buradan. Fakat çıkarttığım dört isimden biri de gelebilir. Ben burada tek bir isme yorum yapıcam o da 4 numaralı ROWDY. Erkek rakiplerin arasında daha önce gayet iyi yarışlar çıkardı. Performans olarak belli bir istikrara sahip olamasa da vasat aprantiler arasında farklı bir koşu çıkartarak iyi netice alabilir. Yani yazın arkadaşlar bu atı , çok geri planda çıkar . Sonra gelince üzülmeyin.Bakın 21 Kasımdaki performansına muhteşem. Bu grubu geçmek için çok yeterli. Ama dediğim gibi istikrar yok atta. Siz yine de ihmal etmeyin.

3.AYAK: Abi Arap ve maiden yarışı gördüğümde artık kafamda türlü türlü sorular oluyor. Dün İzmir'de ilk yarışında efsane koşan atı tek veriyorum Furkan Him ile berbat koşuyor. Bunun için yapacak bir şey yok en nihayetinde. Şimdi burada favori ismim 9 numaralı YÖRÜK KANI. Nerden buldun bunu demeyin. Grup içinde alayı bekleyen karakterde atlar. Bakınız 1400 metre yarışında virajda öne düştü ne biçim direndi arka gruba. Bugün aynı taktikle koşarsa öpebilir arka grubu.Bu da yazmayanları üzer. AKŞEKER istikrarlı at. 15 yarıştır maiden'da . 68 bin TL kazanç elde etmiş. Grup uygun. Daha önce bu rakiplerini de geçti.ESAS ALTIN F.Kabadayı isimli sarışın Brad Pitt kılıklı binicisinden kurtuldu. Bunun şerefine bu rakipleri ile bugün ne yapar bilemedim.Yazacağım. KIZILYAR'ın aradan sonraki yarışı gayet güzeldi. SENSU'da son yarışını saymazsak gayet iyi  24 koşudur maiden'da . Sahibinin acelesi yok gibi duruyor. Kalan diğer atlarında şansı yok değil,ama bizde o kadar para yok arkadaşlar. Ben burayı beş at ile geçeceğim. Gider Erfan gelir sonra nerden geldi bu at diye şaşırmayın,alayı eşek bunların.

QUEEN OF PROTİ: Bugüne kadar katıldığı 6 yarışın 4'ünü kazanma başarısı gösteren safkan, İstanbul'daki GRUP yarışları hariç muhteşem performanslar ortaya koydu. Özellikle son yarışında uzun bir aradan sonra start alan safkan, uzak ara kazanırken performansı gayet iyidi. Ben yine kazanacağını düşünüyorum. 


LEXINGTON FIRE: Bugün ki jokeyi idaresinde katıldığı 7 yarışın 5'ini kazanma başarısı gösteren ve son katıldığı yarışlara oranla bir seviye daha alt gruba giren safkan bir diğer kazanmasını beklediğim isimdir. Bizim şansımıza bugün gider startta on boy kalır onu bilemem. Ama geçilirse diğer bir çok ismin şansı birbirine eşit gibi. Bursa'da 9 yarışta 8 birincilik elde eden safkan umarım bizi yanıltmaz.


6.AYAK: Son yarışını çok kolay ve sermayeli kazanan USTURA rakipler biraz daha sertleşmiş olsa da favorimdir. Sentetik pistteki son koşusunu gücüne ölçü almadığım KARAÇELİK muhteşem form durumu ile bir kez daha kazanabilir. Bir iyi bir kötü koşan ve bizleri kanser eden BAĞRIYANIK bugün ki jokeyi idaresinde gerçekleştirdiği dereceli galopları ile sürpriz yapabilir mi ? Kocaeli pistinde Şimşekkral'ın arkasında kaldığı yarışta Murat ile gayet iyi koşmuştu.Kilo kiloya grupta belki sürpriz yapabilir. ALPERENCAN-CANIMBABAM ekürisi ise sürpriz isimlerimdir. BURSA ALTILI TAHMİNLERİ ; 
         
1.AYAK: 4.3 
2.AYAK: 7.4.6.10.5.9.11  
3.AYAK: 9.1.3.6.8  
4.AYAK: 4.QUEEN OF PROTİ
5.AYAK: 1.LEXINGTON FIRE 
6.AYAK: 3.2 // 4.1

Kupon Bedeli : 10 TL /// 20 TL
              Sevgili abi ve kardeşlerim. Dün söylediklerimden sonra desteklerinizi esirgemediğiniz için teşekkür ederim. Keşke beni böyle bir şey yazmaya mecbur etmeden her zaman motive edici bu desteklerinizi verebilmiş olsanız.
               İnanın şu akşamdan beri şu Bursa programına yorumlarımı girmekten gözlerim şişti,çok yoruldum. 

               Dün akşam ADANA programı 392 TL gibi güzel bir miktar verirken 5'li Ganyan 42 TL verdi diye hatırlıyorum. Parayı veren at olan #Spartacus ismine güzelde yorum hazırlayıp sizleri daha iyi aydınlatmıştık. Gel Gelelim 2.Ayak favori ve 5.ayak 2.at bizde yok. Yazabilir miydim,evet ama Ben daha çok büyük ikramiye hedeflediğim için ; sürpriz isimlere yönelmeyi daha çok seviyorum. Olmadı,olabilirdi .Her şey nasip kısmet sonuçta..
               Umarım bugün Bursa programında çok daha iyi ikramiye alırız. Herkese iyi günler,mutlu haftalar dilerim...
Hiç yorum yok