Header Ads

YENİ EKLENENLER

18 Mart 2019 Bursa Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


İSKANDİNAV: Start aldığı bir koşusu hariç diğer yarışlarda gayet iyi netice alan safkan katıldığı son koşuda da nefis bir yarış çıkartmıştı. Son metrelerdeki performansını çok harika bulduğum İskandinav'ın bugün uygun rakiplerin arasında kazanarak maiden'a veda etmesini bekliyorum.

BATALLA: Ben bu koşu için bu at acaba çıkar mı, acaba startta kalır mı diye düşünemem arkadaşlar. Maalesef bu sorun için bir çözüm yok. Eğer starttan çıkarsa ben kesinlikle kazanacağını düşünüyorum.Şayet 35-40 güne yakın süre geri çekilen Batalla,bugün ki jokeyi idaresinde son yarışında starttan ''tereddütsüz'' çıkan isim olmuştu. Kazandığı yarışta 1900 metre mesafede 2.04.15 derece ile gayet iyi koşan safkan için tek temennim yarın makineden çıkması olacaktır. Çıkamazsa da üzülmem. Çünkü buraya çok at yazarsam zaten oyun kuramayacağım. 

MEZİTHABER: Kaliteli safkan Bursa'da üst üste iki yarış kazandıktan sonra İzmir kum pistin yolunu tutmuş ve burada Kısa Vadeli  ve Açık Grup yarışlarda başarılı sonuçlar almıştı. Açıkçası İzmir'deki performansını çok beğendiğim safkan son yarışı hariç çok ciddi isimler ile başa baş koştu. Yani bu gruba geçilmesi benim gözümde çok büyük sürpriz olur. Hazırlıkları tatminkar safkan, bugün ki jokeyi idaresinde Bursa ve İzmir'de çok güzel koşular koştu. Kazanması lazım.

5.AYAK: Uzun aradan sonra katıldığı ikinci kaba kum koşusunda da dördüncülükle ayrılan ACCELERATION net favorimdir. Ara vermeden önce İstanbul'da çok daha iyi isimlerle de başa baş koşma mücadelesi gösteren safkana dikkat edelim. Kazanarak günün tatlı sürprizini yapabilir. Bu koşu için yapmış olduğu hazırlıkları da tatminkar. Diğer bir şanslı gördüğüm at NAKİT. 4 ve üstü yaşlı atlarla koştuğu son üç koşusu da harika . Muazzam bir karakter örneği sergiliyor. Son yarışında süratli giden tempoda ikincilik elde etmişti. Bugün kazanabileceği grupta ihmale gelmez. Sevgili dostlarım bu iki ismi öncelikle işaretleyin oyunlarınıza. Eğer bu iki isim eksik koşarsa ''Obrada'' hariç ben diğer tüm atların gelebileceğini düşünüyorum.

ALİDEV: Son ayak arkadaşlar 50 tane ata yorum yapmayacağım. Bir tek isim var o da son dönemlerde çok iyi yarışlar çıkartan ve iyi neticeler alan Alidev'den biraz bahsedeceğim sizlere. Safkan son 10 koşusunda sadece iki kez tabela dışında kaldı .Bu koşulardan birinde ise 62,5 kilo ile yarışa iştirak etmişti ve beşinci oldu. Şimdi bu kadar süratli gidecek bir yarışta öne düşecek isimlerin sayısının fazla olması kendisi için muazzam bir avantaj. Son koşusunda ''Sulu kum'' pistte içten etkili gelse de bu sprint birincilik için yeterli değildi. Üst taraftaki rakiplerin ağır kilo olmasından ötürü, şansı da arttığını düşündüğüm safkanın iyi yer tutması halinde kazanmasını bekliyorum.
Kötü koşarsa arkadaşlar, oyunuma yedi at yazacağım . Fakat misli oyunumda bu safkan tek olacak.BURSA ALTILI TAHMİNLERİM ;

1.AYAK:  8.5.10.6.4 // 7.9
2.AYAK:  3.İSKANDİNAV
3.AYAK:  5.BATALLA
4.AYAK:  6.MEZİTHABER
5.AYAK:  2.4.1.6 ///// 7.3
6.AYAK:  10.ALİDEV // 9.1.6.11.2 /// 8.5 

Kupon Bedeli: 1.4 TL // 8.4 TL // 23.5 TL  


Arkadaşlar dün Adana programında  ilk ayak  Aquaman'a yorum hazırlıyorum. At o kadar geride dönüyor ki, yahu gelene kadar zaten yarış bitti. Füze gibi geliyor,ama kazanmamak için bir at anca bu kadar geriden koşturulur.

İkinci ayak Sultanhan Bankomdu; Son 300 metre kala arkasındaki at düşüyor arka ayaklarının dibine. Böyle bir şey olabilir mi ya? En dıştan elde gelen atın aksiyonları bozuluyor hali ile.

Tabela ayağında Bişkekhan için ise hiç bir şey demiyorum. Müslüm Çelik son 300 metrede atı bariyere sıkıştırıyor,sonra atı tutmak zorunda kalıyor. Ardından en dışa kadar çıkıyor ama açılana kadar yarış bitti . Sonuç boyun farkı ile ikinci.

Bir günde bu kadar emek verip,şanssızlık yaşadığım oyun daha olamaz artık. Bıktım bu saçma sapan işlerden.

1 yorum:

 1. yapacak bir şey yok kardeşim 42 yıldır at yarışı oynuyorum bu kadar rezillikler yaşanmamıştır
  sizler elinizden geleni yapıyorsunuz.
  iyiki varsınız,emeklerinize sağlık.
  sizler moralli olursanız başarılı olursunuz bence çok takılmayın
  başarılarınızın devamını diliyorum

  YanıtlaSil