Header Ads

YENİ EKLENENLER

05 Nisan 2019 Kocaeli Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


1.AYAK: Son yarışında Özekan gibi bir isimle başa baş koşma başarısı gösteren ZEKİOĞLUM ile aradan sonra yarış görerek açıklarını gideren ve bu yarış için yapmış olduğu hazırlıklarında gayet sağlıklı bir durumda olduğu gözlerden kaçmayan ŞENALPHAN benim bu koşu için önereceğim iki isimdir. Özellikle 8 numaralı Şenalphan son yarışında arada Tekirdağ-Kars kadar mesafeyi kapamış,virajı en gerilerde döndüğü koşuda son metrelerde çılgına dönmüş gibi  bir sprint atarken çok beğenimi kazanmıştı. Bu kez çok daha iyi koşabilir . Dikkat edelim. Kilosu da iyi koşmasına müsait. 

OSMANİYE ÇOCUĞU: Bugüne kadar katıldığı 56 koşuda sadece 7 birincilik elde eden ve çok zor bir kazanan isim olmasına rağmen bu sefer çok uygun rakipleri yakaladığını gördüğüm bu safkan günün ilk banko ismidir. Son yarışlarında neredeyse hep ağır kilo ile start alırken çok ciddi isimlerle de yarış görmek zorunda kaldı. Devamında bugün apranti indirimine de gidilmeden Tolga Yıldız'ın binmiş olması beni biraz daha yaklaştırdı kendisine. Koşunun önde tempolu gittiği her metre şansı artacaktır. 


CORAL ROSE: Mesafenin başarılı isimlerinde biri olan kısrak, son katıldığı yarışta dıştan gelen rakibine düzlük boyunca direnç göstermeye çalışmış olsa da son metrelerde geçilmişti. Bu kez ağır kilo dezavantajı olsa da mesafenin 1200 metre olması ve üstüne oynayacak isimlerin sayısının az olması şansını arttırıyor. Başladığı gibi bitirebilir. 

SON OF UTOPIA: Hatırlayacağınız üzere son yarışında çok ciddi isimlerin arasında start alırken altı at içinde agf sıralamasında beşinci sırada oynanma oranına sahip olup sürpriz konumda yer alan safkan sert rakiplerin arasında fena koşmamıştı. Ben bugün açıkçası bu kadar vasat rakipleri de bulmuşken Handikap-16 gruptan gelen bu ismin bir şekilde jokeyi idaresinde kazanmasını bekleyeceğim. Aksini düşünmek istemiyorum. Evrene pozitif enerji gönderelim olumlu şeyler düşünerek.


ALİCİK - DORUDENİZ: Günün kapanış ayağında aslında 5-6 ismin birbirine eşit performanslar sergilemesini bekliyorum fakat burada ayırdığım iki isim var. Bunlardan ilk isim bugün ilk yarışına çıkacak olan ve hazırlıklarının neredeyse tamamını Gökhan Bektaş ile gerçekleştiren, akabininde idman pistindeki dereceli işleri de gözlerden kaçmayan ALİCİK sürpriz bir koşu çıkartabilecek listesinde ilk sıradaki atımdır. DORUDENİZ isimli safkanda Dilbağı aksesuarı takıldığı Kocaeli yarışında maşallah nazar değmesin çok etkili koştu. Sonra Bursa'da başarısız olsa da bugün tekrar Kocaelinde yarış görecek. Formsuz binicisinden kurtulan safkanı da ihmal etmeyelim.


KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ ; 
         
1.AYAK:  8.2  
2.AYAK:  2.OSMANİYE ÇOCUĞU 
3.AYAK:  1,,4.3.2
4.AYAK:  5.SON OF UTOPIA
5.AYAK:  1.7.5.4.2.6.3
6.AYAK:  1.3.7.6.10.5

  

Hiç yorum yok