Header Ads

YENİ EKLENENLER

11 Nisan 2019 İzmir Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


1.AYAK: Beni fıtık eden aprantisi ile start aldığı son yarışında viraja kadar elde gelen ve bu dakikadan sonra yarışı rahat alacak izlenimi yaratmış olsa da bir türlü içteki rakiplerini geçemeyen GOLDEN SHIP  bu kez daha iyi binicisi ile favorimdir. Bariyerdibinden daha iyi aksiyonlar sergilediğini düşündüğüm safkan kazanarak sürpriz yapabilir. Sevdiği çim piste çıkan GÖRKEM kilolarından kurtulmuş durumda,bu kez iyi netice elde edebilir diye düşünüyorum. Yarışın temposu ve nerede yer tutacağı çok önemli. Çim piste çıktıktan sonra formunda önemli derecede gelişmeler olan AĞA DADAŞ ile ilk çim pist koşusunu kazanırken iyi görüntü içerisinde olan KOÇULAŞ diğer şans verdiğim isimlerdir. Son olarak yarışlar kum piste alınırsa eğer 7 numaralı BANA çok iyi bir yarış çıkartabilir. Bu ismi de ihmal etmeyelim.
2.AYAK: Şu koşuyu açıp bir saat analiz etsem de bir faydasının olacağını düşünmüyorum. O kadar acayip atlar ki ne koştuklarını kendileri de bilmiyordur sahipleri de. Yani kim gelirse şaşırmam ama ben burada diğer rakiplerine oranla performansını biraz daha iyi bulduğum BARUTEFE' yi banko olarak oynayacağım oyunumda. İzmir kum piste gerçekten üstündekilerin kurbanı oldu safkan. Elde kazandığı kum koşusunda faulle geri atılan ve ardından çim pist yakın ara işler çıkartsa da kazanamayan safkan hem iyi bir jokey hemde istediği pisti bulmuş durumda. Ben dediğim gibi banko oynayacağım,kazanamazsa da bir çok ismin şansı var. 

ANİTA BLAKE: İzmir'de kazanamamış olsa da başarılı yarışları olan kısrak, uzun zamandır yakın takibimde. Hatta 1600 metre mesafede dördüncü kaldığı koşuda özellikle yorum hazırlamıştım ki  beklediğimin ne yazık ki çok altında koşmuştu.Fakat bugün yarışta start alacak atlar arasından tek bekleme yapan isim kendisi. Yani startla beraber önde 1-2 ve 6 numara gibi ayağına seri atlar var. Hatta 5 numara ve bazende 3 numara öne yakın gidebiliyor.Ben burada kendisinin diğer rakiplerine oranla bir adım daha şanslı olduğunu düşünüyorum ve son metrelerde etkili atakları ile kazanabileceğini düşünüyorum.Kendisini tanıyan binicisi Sercan Tırpan'ı da üstüne almış. Hata affetmez. 

5.AYAK: Gruptan ayrılmış olan ve genel olarak koştuğu rakiplere karşı elde ettiği başarılar ile HOSLİ ve FAIR MONT benim için yeterli. Bütçem dahilinde iki safkanı , bu grup için yeterli görüyorum .
Fakat İzmir'de yağan yarıştan ötürü arkadaşlar, yarışlar kum piste alınabilir diyorlar . O yüzden ben Hosli'yi oyunlarımda Banko olarak işaretleme kararı aldım .


6.AYAK: Bu kez şansını çim pistte deneyecek olan KARASULTAN startla beraber aldığı liderliğini son metrelere kadar götürerek sürpriz yapabilir. İstanbul pistindeki son üç koşusu bu grubu geride bırakması için yeterli. Koştukça daha iyi neticeler elde edecek olan SÜERDEM üst grupta ağır kilolu isimlerden tercih edeceğim tek isim olacaktır. ALLEGRA'nın ilk kez çim piste çıkacak olması ve 42 günlük dinlenme sürecinde yapmış olduğu dereceli hazırlıkları çok beğendiğim kısrak gelirse kupon bırakmaz. 68 günlük bir arası olan BASGAZA çok fazla olumlu düşünceler içinde olmasam da alt tarafta boş kilolu isimlerden göze çarpan isimlerden biri. Başarılı olduğu İzmir pistindeki bugün ki performansı merak konusu. Son olarak MAVİZAFİR diyeceğim. Uzun zamandır takip ediyorum. Pek iyi koştuğunu açıkçası söylemem ama  bu koşu için gerçekleştirmiş olduğu hazırlıklarını çok beğendim.. Son olarak şans vereceğim isimler ise başarılı jokeyi ile start alacak olan MAZLUMZÜLFİKAR ve eküri avantajlı CANBERÇİN olacaktır. Bu yorumumun başında Karasultan için şansını çim pistte deneyecek olmasından ötürü sürpriz yapabileceğini söylemiştim. Pistin değişme ihtimali olsa da arkadaşlar bu kısrağı oyunlarımdan çıkarmayacağım. 


Hepinize bol şanslar dilerim sevgili dostlarım. Benim oyunum budur. 

Sitemize DESTEK Olmayı unutmayın. İyi günler..

 İZMİR ALTILI TAHMİNLERİ ; 
         
1.AYAK:  5.2.1.7 
2.AYAK: 3.BARUTEFE
3.AYAK: 5.2.1 
4.AYAK: 4.3.2
5.AYAK: 4.HOSLİ
6.AYAK: 7.4.6.10.3.14 Hiç yorum yok