Header Ads

YENİ EKLENENLER

26 Nisan 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


ZAZAHASAN: Özekan'ın gelip geçtiğimiz haftalarda bu gruba yani kendisinden yaşça büyük rakiplerine fark atması beni çok şaşırtmıştı. Başarılı koşacağını düşünüyordum fakat bu düşüncemin içinde birincilik ve üstüne de uzak ara bir galibiyet alacağı gerçeği yer almıyordu. Velhasıl kelam sözün özü bu rakiplerin arasında ben yine yaşça küçük olan ZAZAHASAN isimli attan bugün güzel bir koşu bekliyorum. Bakınız son yarışında GRUP-2 MOHAÇ koşusunda virajı en geri dönmüş, bariyerdibinde çoşkuyu vererek gelirken maşallah dedirtmişti. Bu şaşırtıcı performansın ardından tekrardan sevdiği piste gelen safkan sürpriz yapabilir. Dikkat.

LUPO UNO: Anneden Kurtiniadis ile öz kardeş olan ve dikkat çekici bir orjine sahip olan safkan ilk startında yine bugün ki jokeyi ile start almış ve virajı epey gerilerde döndüğü yarıştan sonlardaki akınları ile altıncı olarak ayrılmıştı.Sıkıştırılmadan kendi halinde bir koşu gören ve bu kez çok daha iddialı olabileceği çim piste mücadele edecek olan safkanın iyi yer tutması halinde kazanmasını beklediğimden ötürü banko olarak öneriyorum.

RİVER GIRL: Açıkçası günün 3.ayağı için sadece bir isme yorum hazırlama gereği duydum. Şayet daha önce iki kez çim pistte koşup başarılı olamayan River Gırl muhtemelen bugün geri planda çıkacaktır. Fakat bu çim yarışlarından ilkini ilk startında koştu ve o yarıştan sonra epey geri alındı. Diğer çim yarışı olan NADAS koşusunda ise yakın ara bir sekizincilik çıkardı. Belki Sentetik pistte çok daha  iyi koşacaktır ama grup içinde muhtemelen kendisine rakip olacak isimlerde çimde çok iyi değiller. Dolayısıyla bugün ekstra bir performans sergileyerek iyi koşup sürpriz yapabileceğini düşünüyorum.


KIZIL TÜY:  Grup içerisinde katıldığı 8 koşudaki yüksek kazancı ile dikkat çeken safkan son yarışında önde istediği tempoyu bulmuş ve rahat bir birincilik elde etmişti. Bugün için Babafırat'ın olması belki bir tehlike gibi duruyor olsa da o sık koşma tempolarından çıkıp dinlendirilerek yarışlar gören safkanın bekleyerekte başarılı olabileceğini düşünüyorum. Yarış çok yüksek tempolara çıkmadığı takdirde virajdan sonra ataklarını sıklaştırıp arka gruba direnerek kazanmasını beklediğim Kızıl Tüy'ü oyun kurabilmem açısından günün ikinci banko ismi olarak işaretliyorum.

5.AYAK: Grup içinde rakiplerinden bir adım önde gördüğüm Nippon'un ağır kilo ile start alacak olmasından ötürü tereddütte kaldığım koşuda favorim - yarış görerek form tutan 3 numaralı MYSTIC GREEN olacaktır. Son yarışında fena koşmadı. Bugün biraz daha form durumu düşük isimlerin arasında boy gösterip sürpriz yapma peşinde olacaktır. Bunu başarabilir. Diğer bir çekindiğim isim ise 2 numaralı PRINCESS NIL. Ara vermeden önce aslında bu grubu çok ama çok rahat bir şekilde geride bırakacak rakiplerin arasında iyi koştu. 189 gün geri çekildiğini görüyoruz ve hazırlıklarına baktığımda ben sadece bir galobunu görebiliyorum. Bu kadar uzun ara veren bir ismin sadece bir galop ile de bu koşuya hazırlanacağına mantığım el vermiyor. Diğer şans verdiğim isimler şablonumdadır.


6.AYAK: Son yarışında koşuyu çok gerilerde takip edip gelen RED TORNADO uygun isimlerin arasında şanssızlığını kırabilir. Koştukça çok daha iyi olacağını düşündüğüm BARBAROSSA ve özellikle belirtmek istediğim 5 numaralı HELLBENT diğer şans verdiğim isimlerdir. 5 numaralı safkan aradan sonra bir koşu gördü. Geçtiğimiz dönem çim yarışları ve sentetik yarışları gayet tatminkar.  Hazırlıklarını da çok sağlıklı bulduğum Hellbent kendisini bir kez daha tercihleyen jokeyi idaresinde günün sürprizi. İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ ; 
         
1.AYAK: 6.4.7
2.AYAK: 4.LUPO UNO 
3.AYAK: 5.2.7.6.8
4.AYAK: 3.KIZIL TÜY 
5.AYAK: 3.2.1.4.9.8.7
6.AYAK: 10.2.5 

Sevgili Dostlarım merhaba. İstanbul programı için benim oyunum bu şekilde çıkmıştır. Uzun zamandır tahmin ve yorum veremiyordum. Bugün İstanbul programı ile açılışı yapıyorum. Başarılı ve faydalı bir tahmin olması tek temennimdir.

Sizlerde DESTEKLERİNİZİ esirgemeyin. Çok bir vaktinizi almayacak arkadaşlar tıklamalar. Değer verip ,desteklerini benden esirgemeyen herkese şimdiden çok teşekkür ederim. Esen Kalın.

Hiç yorum yok