Header Ads

YENİ EKLENENLER

1 Mayıs 2019 Elazığ Altılı Ganyan Tahminleri


Öncelikle, yarışçılık camiası içerisinde bulunan kardeşlermiz başta olmak üzere ,tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günlerini kutluyorum.Emeklerimizin boşa harcanmadığı  bir gelecek diliyorum...
Yağışların etkisini kaybettiği bu günlerde normal kum pist şartlarında yapılacak Elazığ yarışlarında, 9 koşu olması nedeniyle iki altılı oynama imkanına sahip olacağız.Ben gerekli çalışmaları yaptım.Yanlız açıklık getirmek istediğim birkaç konuya izninizle kısaca değineceğim.Takip eden dostlarımızın bildiği gibi verdiğim tahminlerde hiçbir zaman için çok iddialı sözler sarfetmedim.Nihayetinde tahmin veriyoruz mutlaka kendi sınırları içerisinde bir iddiası olacaktır.Yanlız şunu bilmelisiniz ki,ben ne Elazığ'ın "kralıyım" ne Şanlıurfa'nın  "prensiyim" ne de ileride başlayacak olan Diyarbakır yarışlarının  " ağası "  olacağım..Her zaman dediğim gibi "bilgim" dahilinde sizlerin çalışmalarına yardımcı olmak isteyen ücretsiz bir sitenin Doğu-Güneydoğu ve Yurtdışı yarışları üzerine çalışma yapan bir emekçisiyim.Yapacağınız oyunlara katkımın  olup-olmadığı sizlerin takdiridir. Sonuç itibariyle beklentilerimizi çok yüksek tutup hayal kırıklığı yaşamayalım.Gelelim günün koşularına.

1.Koşu:Şanlıurfa'dan hazır ve pişkin gelecek olan  Yaşarcık oğlu Çelikgibi favorimdir.Buradaki ilk koşuları başarılı kısraklar,Atiksemra ve Sancak Çiçeği bu tayın rakipleri olup,yarış görme avantajıyla Tek Sancak koşunun süprizini yapabilir.
Sıralama: 2  - 7 - 9 - 5

2.Koşu:Bu grubun üzerinde olduğunu düşündüğüm Göncübey benim bankom olacaktır. Burada fazlaca sıkıştırılmadan gösterilen yarışını bu koşunun provası olarak değerlendirdiğim safkana mutlaka rakip arayanlar için önerim,Tulparhan ve Prenses Golda' dır.
Sıralama: 2 - GÜNCÜBEY Banko.

3.Koşu:Ekürisi Leylocan kazanırken,ekürisine son 200 lere kadar eşlik edip,Leylocan yarışı kolayladıktan sonra ise fazlaca zorlanmadan yarışı 6. bitiren Canlı Bey favorimdir.Bugünkü pişkin ekürisi Baba Yadigarı da artı bir avantaj olacaktır.Rakipleri  ise buradaki ilk yarışı olumlu Lalezarım,bu yarışa daha hazır gelen Demirelmas ve Kantos Baba olacaktır.Yarışın süprizini Efemoğlu yapabilir.
Sıralama: 2 -  9 - 7 - 4 - 3

4.Koşu:Günün en zor ve süprize açık olarak gördüğüm bu yarışında yanlızca sıralama vermekle yetineceğim,
Sıralama:4 - 7 - 9 - 1 - 3 - 8 - 2 -6

5.Koşu:Buradaki Tekçapkan'ın kazandığı yarışında o günkü jokeyinin yaptığı inanılmaz hatalar sonucu ancak 4. olabilen Emirgan, en azından  kurtarabileceği bir 2.liken olmuştu.Start çıkışında Tekçapkan'la çarpışma tehlikesi atlatmış,daha sonra dışarıları dolaşarak geldiği son 300- lerde buradaki rakibi Candostum ile beraber sprinte kalktıkları halde,rakibi dışarıdan düzgün gidip 2.liği kurtarırken Emirgan'ın jokeyi içeriye sokarak atını yapacağı daha iyi derecelerden etmişti.Bugün Remzi Doğanla start alacak safkan benim favorim,hatta alternatif bankom olacaktır.Rakip arayanlar Candostum ve İnanlı Oğlu ' nu  değerlendirebilirler.
Sıralama: 5 - EMİRGAN    /// 3 - 6

6.Koşu:Geçen haftaki yarışında Tekçapkan'ı banko olarak önerirken bu safkanın kısayı daha iyi koştuğunun altını özellikle çizmiştim.Safkan kazanarak beni yanıltmadı.Bugün mesafenin 1700 mt. olması ve bu mesafeleri daha seven Altın Sima benim burada favorim olacaktır.Şanlıurfa'da Cevher kazanırken  son metrelerdeki güzel sprintiyle 2.liği kurtaran safkan artık kazanma zamanının geldiği haberini de vermiş oldu.Rakipleri Yıldızabakan ve Tekçapkan olacaktır.
Sıralama: 1 - 2 - 10

7.Koşu:Bu pisti seven Simental yaşadığı İzmir macerasından sonra yeniden başarılı olacağı Elazığ'a döndü.Burada katıldığı KV-8 yarışta,yarışı ortalarda takip edip sonlara doğru acaba tabelada yer kapabilmiyim düşüncesyle bariyer dibinden sprint yapma teşebbüsünde bulunmuş olsa da, rakiplerin sertliği  jokeyinin gözünü korkutmuş olacak ki fazlaca ısrarcı olmayarak kendi halinde yarışı 6. bitirdi.Bugün daha uygun grupta ve daha hazır geleceği bu koşuyu kazanmaya çok yakın olduğuna inanıyorum.Yarış içerisinde tek rakibinin Şanlıurfa pistinde formda görünen Duke Of  Kent olmasını bekliyorum.
Sıralama: 4 - SIMENTAL   ///  1 -  DUKE OF KENT

8.Koşu:Tayların maiden yarışında favorim Şanlıurfa pistinde yaptığı çalışmalarında yeterince hazır ve pişkin bir tay izlenimi veren  Küçük Mirşan' dır. .Gördükleri koşu sonrası daha hazır duruma gelen taylardan Özyazar,Fevzi Abi,Küçük Deha ve Büşrettin Bey rakipleri olacaktır.Yarışın süprizini Muhtar Kız'dan bekliyorum.
Sıralama: 4 - 5 - 2 - 3 - 1 - 11

9.Koşu:Günün zor yarışı olmaya aday bu koşuda önceliğim 3 safkan olacaktır.Bunlar Malatya Serdarı,Betonayak ve Jokertumbul olacaktır.Bu safkanların ortak özelliği hemen -hemen her yarışlarında 8-10 boy terddütlü çıkış yapmayı alışkanlık haline getirmiş olmalarıdır.Bunlardan hangisinin düzgün start alırsa,o safkanın  yarışı kazanacağına inanıyorum.Olur da hepsi fazlaca tereddütlü çıkış yapacak olurlarsa rakipleri,Efsanebalta,Kopkaptar ve Birbey olacaktır.
Sıralama: 12 - 1 - 17   ///  2 - 10 - 11

Sitemize yaptığınız ziyareti reklamlara tıklamadan sonlandırmayınız.Hepinize bol şanslar diliyorum...
,
Hiç yorum yok