Header Ads

YENİ EKLENENLER

15 Mayıs 2019 Elazığ Altılı Ganyan Tahminleri (Metin Hoca )


Elazığ yarış takviminin 5. gününde bugüne kadar  olduğu gibi yine kalabalık ve süprize açık bir proglamla karşı karşıyayız.Herzaman olduğu gibi bilgim dahilinde yapacağınız kuponlara yardımcı olmasını umduğum çalışmalarımı paylaşacağım.Konu at yarışları olunca,ne kadar birikimli olursa olsun insanın bilgisi ve tecrübesi de   "öngörülemez " sonuçlar karşında aciz kalıyor.Bölgede yapılan yarışlara kupon dolduran doslarıma naçizane önerim fazlaca hırslı olmadan,mümkünse birkaç dost -ahbap bütçeleri birleştirerek müşterek bahislere katılımcı olmanız şeklinde olacaktır.Hepinize peşinen bol şanslar dileyerek yorumlara geçiyorum.

1.ayak:Adana'da koştuğu çim yarışlarının ardından getirildiği bu pistteki  tek yarışında, ekürisi Fara Fern kazanırken kendisi de pisti tanımak maksatlı gördüğü yarışta,bu pisti fazlaca yadırgamayacak bir izlenim uyandıran Lyudmila benim burada favorimdir.Rakipleri ,mesafe kendisine biraz uzun gibi görünse de Alyanaklım,uygun kilosu ve yetenekli aprantisiyle yarışa katılacak olan ayağına çabuk Cranberrt Queen ve son katıldığı KV-7 yarışı ölçü olmayan Prenses Golda'dır.Yarışın süprizini ise,tecrübeli jokeyleriyle start alacak olan İnanca ve Tınas Rüzgarı yapabilir,
Sıralama:,3 - 2 - 11 - 5 - 9 - 4

2.ayak:Yine günün zor yarışlarından birisi  olan ikinci ayakta favorim, rakiplerine oranla ağır kiloyla koşacak olmalarına rağmen Meydanoğlu ve Hatip Oğluyam olacaktır.Bu safkanlarn rakipleri sırasıyla Nevsal,Mazlum  Ağa,Efsanebalta ve Jokertumbul'dur.Yarışın sprizleri de Kırşimşek,Malatya Serdarı ve Heron olacaktır.
Sıralama:1 - 2 - 3 -  5 -  4 - 13 - 10 - 11 - 7

3.ayak:Yarışları üst-üste gelse de formunun zirvesinde olduğunu düşündüğüm İstanbul House benim bankom olacaktır.Bu pistte katıldığı 3 yarışın ikisini kazanma başarısı gösteren safkan, pırıl-pırıl görünümü ve mükemmel eşgaliyle (maşallah diyelim ) görenleri daha çok yarışlar kazanacağına  ikna eden Kaneko'nun oğlu uygun kilosu ve etkili aprantisiyle potoyu önde geçecektir.
Sıralama:  9  -  Istanbul Hause

4.ayak:Adana ağır çiminde bir yarış gören Robinin Atı benim bugünkü program içerindeki 2. bankom olacaktır.Adana'da acemi aprantiyle yarış görme amaçlı olduğunu düşündüğüm koşuda tayın pişkin ve yarış kazanır durumunda olduğunu gördüm.Özellikle de tecrübeli atların bile savrularak döndüğü virajı usta atlar gibi alıp kazanıra dahi girmesine rağmen aprantisinin etkisizliğinden yarışı kendi halinde 5. olararak bitirirken tayı çok beğendim.Anadan Royal Abjar kanı taşıması nedeniyle böylesine pistleri yadırgamayacağını düşünüyorum.Benim için Elazığın şampiyon jokeyi olan M.Taşkaya gibi avantajı da eklediğimizde tayın kazanmaması için bir gerekçesi kalmıyor. Banko.
Sıralama: 3 - Robinin Atı

5.ayak:Sınıf olarak bu gruptan biraz farklı olduklarına inandığım Silverado,Blacks Wınner,Red Angel'in bir adım önde olduğunu düşündüğüm koşuda,Osmaniye Çocuğu,New Alaçat ve Zeus rakip olarak düşünülebilir.Sagami ve Nizami yarışın süprizleridir.
Sıralama: 9 - 1 - 3  //// 2 - 4 - 10  ////  8 - 6

6ayak: İyi durumlarıyla Kısrağıntayı,Kımız ve Son Viraj ayırımsız yarışın en şanslı kısraklarıdır.Rakipleri ise,Hızlı Zeliş,Gülçin Hanım,Dilara Gülü ve Lizge'dir.Bu koşuda süprizi   Bindalıngülü yapabilir.
Sıralama: 1 - 4 - 9  ////  3 - 12 - 11 -  2 - 17
Not:yorum tablomuzda koyu harflerle önerilen altılı şablonu 24 ytl  dir.Son 2 ayakta yine toblomuzda önerilen plase ve süpriz atları bütçeleriniz ölçüsünde değerlendirebilirsiniz.  (Metin Hoca )
,
Hiç yorum yok