Header Ads

YENİ EKLENENLER

03 Mayıs 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


AZANT: Yarış hayatına Ankara çim pistte birincilikle başlayan safkan daha sonra yine Ankara ve İstanbul olmak üzere katıldığı grup koşularda Aziziye koşusu hariç gayet iyi dereceler elde etmişti. Son grup koşusundan sonra geriye alınan ve şansını bu kez Sentetikte deneyip nefes açan Azant sevdiği çim pist ile 14 gün önce Grup-2 Mohaç koşusunda buluşmuş bu yarışta da yakın ara dördüncü olmuştu. Çim pistte start alıp koştuğu rakipleri ile bugün ki rakiplerini kıyas dahi edemeyeceğim bu ismin ilk kez çıkacağı uzun mesafede daha da başarılı olmasını beklediğimden ötürü günün başlangıç ayağında kazanmasını bekliyorum. 

2.AYAK: Geçtiğimiz yıl Kısa Vadeli koşu olan Şerafettin Gedik koşusunu kazanan Kenobi'yi o gün için sizlere banko olarak önermiştim belki sıkı takip edenler hatırlarlar bu detayı. O günden sonra formda Serenity arkasında ikinci kalan Kenobi kış sezonunu boş geçmiş ve geri çekilmişti .Aradan sonra yine kazanarak iyi dönen safkan son yarışında kötü koşsa da bugün gerçekten kendisinden çok daha iyi bir yarış bekliyorum. Dolayısıyla favorim 7 numaralı KENOBİ olacaktır. Üstündekinden ötürü tereddütte kaldığım GOLD POLAT çim yarışlarında her zaman iyi netice alabilecek düzeyde,ihmal etmeyelim. Son koşusunda en dıştan etkili gelerek muhteşem bir dördüncülük çıkartan KAYI OVASI ise ön grubu biraz daha yakından takip ederse farklı netice alabileceğini bizlere gösterdi. Son olarak ise; Sadık Eliyeşil Koşusunda gayet etkili bir performans ortaya koyarak dördüncü olan ANGEL OF DEATH form durumu olarak geriye gitmiş gibi duruyor.Fakat son yarışında üzerinde Halis Karataş olduğundan ötürü de eksik koştuğunu düşünüyorum. Bugün bence sürpriz yaparak kazanabilir.

3.AYAK: Özcan Yıldırım ile uyumlu safkan MY BİLLİONAİRE bugün için favorimdir. Keza rakipleri olan isimler grubu gerilerde takip etmeyi seven safkanlar. Bizim favorimiz ise son yarışlarında genelde 3-4-5 konumunda gitti. Bugün bu kadar sprinter at varken çok geride kalıp yarışı arka sıralarda takip edeceğini düşünmediğimden ötürü kazanabileceği düşüncesindeyim. Bu yıl altın çağını yaşayan PENDRAGON ve mesafesinde start alacak olan ULUDAZ ise ihmale gelmez. Dileyen 1 numaralı ismi de oyunlarına ekleyebilir. Benim bütçem yetmediğinden ben ekleme yapmayacağım.


4.AYAK: Bu koşu için ben ayrım yapmadan altı isme de şans vereceğim arkadaşlar. Fakat benim burada biraz daha ön planda tuttuğum isimler mevcut. Bunlardan ilk isim 5 numaralı ÖNCÜPINAR . Son iki uzun yarışında aslında mantara bağladığını görüyoruz. Fakat kısa ve orta mesafeli yarışlarda daha iyi neticeler alan bir isim .Bugünde bulduğu uygun grupta kazanabilir. HİLALEDA'yı son yarışında çok beğendim. Erkek rakiplerin arasında bu kadar başa baş koşarak birincilik içinde olması bugün için çok daha iyi bir netice alabileceğini sinyallerini veriyor olabilir. BEYZAYAR'ı da Sentetik yarışlarda çok beğeniyorum. İkinci olduğu 1400 metre mesafelik yarışta öne erken yürüyünce sonlarda durmuştu. Bir sonraki yarışında ise uzun mesafede gayet kolay bir birincilik elde etti. Biraz daha sabırlı olup iyi yer tutabilirse farklı bir koşu çıkartabilir.

5.AYAK: Startla beraber ön tarafa düşecek isimlerin sayısının fazla olması şansını arttıran KALKANDERELİ ve onun neredeyse son 2-3 yarıştır hep arkasında kalan YÜZATLI bu grup için yeterli olarak gördüğümü isimlerdir. 


6.AYAK: Gördüğüm herhalde en berbat NADAS Koşusu olmaya aday bir yarış.Getirmişler maiden atlarını burada KV yarışta koşu gösteriyorlar . Hiç mi bizim ülkemizde 3 yaşlı Dişi ,bu yarışı koşacak kalitede at kalmadı ?? Neyse atçılığımızın geldiği nokta zaten berbat ,birde bu konu üstüne burada yazmaya kalkışırsak vakit yetmez. Ankara'daki çim yarışlarında gayet iyi neticeler elde eden MONSHAU aradan sonra yarış görerek form tutuyor. Uzun mesafede katıldığı son koşusuyla bence bir iki adım daha ileri gittiğini söyleyebilirim. Bu kez sevdiği çim pistte kazanabilir. Rakip olarak ise bu gruptaki en az 10 at ile yakından uzaktan alakası olmayan BLANCHARD diyeceğim. İkili arasında en az hata yapanın kazanmasını bekliyorum. 6'lıAt İsmiDereceGanyanAGF
6'lı ganyanda dağıtılacak tutar 2.235.870 t dir.
6'lı ganyan 96,14 t vermiştir.
Yarış Sonuçları | Yarış Programı | AGF Tablosu(Son Güncelleme 22:22)
13 - (9)AZANT - (OĞLUMVOLKAN)2.08.541,953
27 - KENOBI1.37.153,305
34 - ULUDAZ1.31.722,455
41 - BEYZA SULTAN1.34.765,006
52 - KALKANDERELİ1.20.111,552
64 - BLANCHARD1.38.172,104


İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ ; 
         
1.AYAK: 3.AZANT
2.AYAK: 7.5.6.2 
3.AYAK: 3.5.4  
4.AYAK: 5.6.3.1.4.2  
5.AYAK: 2.7 
6.AYAK: 11.4


3 yorum:

 1. Adsız19/5/19

  teşekkürler paylaşım için

  YanıtlaSil
 2. Kardeşim emeğine sağlık

  YanıtlaSil
 3. Sağ olun eksik olmayın arkadaşlar. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil