Header Ads

YENİ EKLENENLER

05 Mayıs 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


1.AYAK: 3 Yaşlı Arap atlarına ait günün ilk ayağında iki isme şans verip geçeceğim .Burada ilk kazanmasını beklediğim isim 6 numaralı EĞİL GÜLÜ. İlk yarışında gerçekten çok iyi bir performans çıkardı ve yakın ara ikinci oldu. Orjin itibari ile Yalaz yavrularının az sayıda koşan 50 attan sadece 8'inin Sentetik pistte birincilik elde ettiğini görüyoruz. Bu da çim ve kum pistte yavrularının çok ama çok daha iyi neticeler alabildiğini gösteriyoruz. O yüzden Eğil Gülü, sentetik piste göre bugün daha iyi koşma ihtimali yüksek. Yine ilk yarışında biraz çekimser gördüğüm bir türlü adım atmakta tereddütte kalan fakat fena koşmayan EZELİM çim pistte başarılı olma potansiyeli yüksek bir isim. Bu yarış için iç pistte yaptığı hazırlıklarında ciddi anlamda aşama kaydeden kısrak kazanabilir. Günün başlangıç ayağını iki atla geçeceğim böylelikle arkadaşlar. 


3.AYAK: Koştuğu ilk günden beri büyük umutlar beslenen fakat bir türlü o patlamayı yapamayan MAX uygun kilosu ile favorimdir. Tabela içerisinde yer aldığı koşuda yarışı öne yakın takip eden ve iyi bir netice alan safkan bugün yarış içerisindeki rakiplerinden neredeyse Lizas hariç hepsi bekleme yapan isimler. Dolayısıyla yine öne yakın yer tutup 1-2 giderse bomboş kilosuyla kazanarak sürpriz yapabilir. Kocaeli pistindeki son yarışını gücüne ölçü almadığım LİZAS yine önde yavaş tempo olacağından ötürü son metrelere kadar direnebilir. Dikkat. AKDAĞ FIRTINASI ve uzun mesafede farklılaşan CARROT diğer şanslı olabileceğini düşündüğüm isimlerdir. 


KREACHER: Esasen zorlu İstanbul programında oyun kurmak açısından bu koşuda bankom için risk alma tarafındayım.Şayet ben bu ayakta 1 ve 4 numaralı isimler hariç geri kalan dört ismin yani; Demirbüken,Kreacher,Sharpa ve Last Shadow arasında bir koşu bekliyorum. Fakat Last Shadow ara verdikten sonra bu yıl geri gitmiş izlenimi yarattı bende. Sharpa'nın 71 günlük arasının olması ve yeterli hazırlıkları sağlamamış olması benim kafamdaki soru işaretleri. Favorim ve Banko ismim olan Kreacher'i kazandığı son yarışında sizlere banko olarak önermiştim. O yarıştan sonra 7 ay geri çekilen ve ardından katıldığı üç yarışta da vasatın üstüne çıkamayan safkan , yine 3 ay aradan sonra start aldığı ilk koşusunda virajı sonuncu dönmüş fakat bariyerdibinden çok harika sprintle gelmişti. Yeniden eski günlerine döndüğünü düşündüğüm safkanın, bu yarış için iç pistte yapmış olduğu hazırlıkları da tatminkar. Bu kez çok daha etkili koşmasını beklediğim Kreacher kendisini tanıyan jokeyi idaresinde bankomdur.

VIAREGGIO
: Sentetik pistte kendi halinde handikap koşularda start alan safkan, tüm aksesuarlarını çıkarttığı son koşu olan Kısa Vadeli-8 Ergin Talay koşusunda 1400 metre mesafede start alırken sınıf atların arasında tabela içerisinde kendisine yer bulmuştu. Son 200 ve 100 metre Trakus derecelerine baktığımda yarışı ilk 5 sırada tamamlayan atlar kadar son ana kadar gücünden hiç bir şey kaybetmeyen safkan bugün tekrardan çim pistte start alacak ve son yarışına oranla da çok uygun grupta. Bu koşuda start almak için 10 Mayıstaki iki yarışından da sildirildiğini gördüğümüz Viareggio'nun tempo her ne kadar süratli gidecekmiş  gibi dursa da bir şekilde yarış içinde iyi yer tutup özdeşleştiği binicisi idaresinde kazanmasını bekliyorum.


6'lıAt İsmiDereceGanyanAGF
6'lı ganyanda dağıtılacak tutar 2.482.985 t dir.
6'lı ganyan 718,03 t vermiştir.
Yarış Sonuçları | Yarış Programı | AGF Tablosu(Son Güncelleme 23:00)
16 - EĞİL GÜLÜ1.06.694,557
26 - MOLTO BENE2.20.774,504
34 - (2)CARROT - (SON OF UTOPIA)2.07.922,054
43 - KREACHER1.35.912,555
55 - MATBAACI1.57.753,302
67 - YOLKIRAN1.19.577,805

İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ ; 
         
1.AYAK: 6.7  
2.AYAK: 9.4.3.6.7.5.10 
3.AYAK: 8.3.5.4
4.AYAK: 3.KREACHER
5.AYAK: 3.VIAREGGIO (KOŞMAZ)
6.AYAK: 6.4.7.10.2.5  


Hiç yorum yok