Header Ads

YENİ EKLENENLER

7 Mayıs 2019 Kocaeli Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


 1.AYAK: Günün başlangıç ayağında favorim 6 numaralı NİĞDE BEYİ .Son bir kaç yarıştır gerekli tempoyu bulamadığından ötürü sonlarda iyi gelse de kazanamıyor. Lakin bugün ayağına seri isimler mevcut. Dolayısıyla çok daha iyi performans sergilemesini beklediğim safkan iyi yer tutarsa kazanmaya yakın. 8 numaralı FRIGHTEN son yarışında İzmir'de ilave Dilbağı aksesuarı ile ekstra bir koşu çıkartmış ve beyaz bayrak ayna yapmıştı. Bu kez önde kendisi gibi seri isimler var iyi çıkış yaparak liderliği alırsa son ana kadar direnebilir. Şartlara bağlı nasıl koşacağı. Ben bu iki ismi rakiplerinden bir adım daha önde görüyorum fakat bu koşu için tuttuğum diğer üç isme oyunumdan bakabilirsiniz.

EKODAYI: Kaneko'nun bir diğer temsilcilerinden biri olan Ekodayı yarış hayatına çim pistte başlamış,fakat yarış başından sonuna kadar sürekli bir tedirginlik içindeydi. Sanki çimlere basmaktan korkan,tedirgin,rahatsız bir havası mevcuttu. Gelelim analizime;Kaneko'nun 2019 yılında çim pistte start alan 50 yavrusundan sadece 4'ü kazanma başarısına sahip olmuş.Kum pistte ise bu rakam bambaşka boyutlarda. Sanırsam 6-7 kat daha fazla bir kazanma başarısı var. Diğer geçtiğimiz yıllardaki performanslara da baktığım zaman Kaneko temsilcilerini kum pistte izlemek sanırsam daha heyecanlı. Yarış hayatının ilk koşusunda da tüm tedirginliklere rağmen beğendiğim bu safkanın bu kez daha farklı koşmasını beklediğim kum pistte kazanmasını bekliyorum. 

KELEŞHAN: Bana göre grupta kazanma ihtimali olan  üç isim var. Fakat bu isimlerin start aldığı rakiplere ve koştuğu gruplara bakıp bir de Keleşhan'a bakınca arada da fark görüyorum. Biraz mesafeden dolayı tedirginlik yaşayabiliriz fakat 2-3 yarış öncesinde daha sert grupta mesafede kazandığını da görüyoruz. Keleşhan için uzun uzun yorumlara girmeyeceğim,bu grubu geride bırakması lazım diye düşünüyorum. 

SULTANBATUR: Evet bu yıl start aldığı 16 yarışın hiçbirini kazanamayan bu isim bugün için favorimdir. Belki yarış kazanmakta güçlük çekiyor fakat bu 16 yarışın yarısında da tabela içerisinde yer almayı başardı.İstediği şartları bulduğu zaman direnç sağlayarak yarış içinde rakiplerine zor anlarda yaşatabilen safkan bugün için hem kilo avantajına sahip hemde önde muhtemelen startla beraber boş kaçacak. Doğukan Sav ile de son yarışını saymazsak gayet iyi bir uyum içerisinde olan Sultanbatur,virajı rahat dönebilirse televizyon karşısındaki izleyenleri üzebilir. 

BRAVE AZUR: Ara verdikten sonra kum pistteki iki koşusunu da çok beğendiğim safkan, İstanbul çim pistinde AÇIK A 3 grupta start almış ve sonuncu olmuştu. Şimdi bu koşuda aslında birinci olan safkan ile arasında 15-16 boy gibi bir fark oluştu fakat Brave Azur yarışı son 300 metrede bıraktı. Zaten virajı sonuncu dönmüş,tabela içerisi için bir şansı kalmadığından ötürü binicisi de pek üstüne gitmemişti. Kaldı ki koştuğu rakipler ile şuan ki rakipleri mukayese etmek gülünç olur. Aradan sonra koştukça gerçek gücünü bizlere yavaş yavaş hissettireceğini düşündüğüm Brave Azur başarılı bulduğum aprantisi idaresinde favorimdir.DESTEK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR.
BİR KAÇ SANİYENİZİ ALACAK BİR İŞLEM İÇİN VAKİT AYIRMAMAZLIK ETMEYİN. 

ŞİMDİDEN İYİ GÜNLER BOL ŞANSLAR....

KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ ; 
         
1.AYAK: 6.8.1.4.5 
2.AYAK: 3.EKODAYI
3.AYAK: 1.KELEŞHAN
4.AYAK: 2.7.3.5.1
5.AYAK: 7.3.5 6 
6.AYAK: 4,,,2.1.3
Hiç yorum yok