Header Ads

YENİ EKLENENLER

9 Mayıs 2019 Chelmsford City Altılı Ganyan Tahminleri


1.ayak:Büyük İngilizlerin Cl.2- seviyesindeki handikap koşusunda "Al Maktoum " ailesine ait olup da,eküri koşmak yerine hepsi müstakil olarak koşacak olan Victory Wave,Margub ve Masham Star 'ın birlikte değerlendirilmesinden yanayım.Ülkemizdeki yarışlarda zaman-zaman karşılaştığımız ( kurtel ve kaya ekürileri gibi ) koşan at adetleri fazla ekürilerin farklı isimler üzerine koşan atları aynı koşuya denk geldiklerinde, yarışseverin her ata ayrı çarpı atarken nasıl serzenişte bulunduklarına yakinen tanık olmuşluğum vardır.Yukarıdaki örneği de bu gibi durumların yalnızca bizim yarışlara özel bir durum olmadığının altını çizme ihtiyacı duymamdan kaynaklı olmasıdır..
Sıralama:3 - 4 - 5

2.ayak:Hayatında birkez koşup kazandığı sentetik pistte start alacak olan olan Star Of War benim burada favorimdir.Henüz böylesine pistte kazanamasa da ,ahır bakımı ve klas jokejiyle Pennywhistle ' ın sert rakip olmasını bekliyorum.Vıvıonn ve Coastline yarışın süprizini yapabilecek safkanlardır.
Sıralama: 4 - 6 - 3 - 7

3.ayak  Travel On, Lingfield pistinde kazandıktan sonra gereksiz bir şekilde  Sandown çiminde  CL.1-Grup 3 seviyesindeki boyunu aşan koşuya katılmış ve ancak 4.lük yapabilmişti.Yeniden grubuna ve sevdiği piste dönen safkan birinci derece şanslıdır.Safkanın tek rakibi böylesine pistte ilk kez koşacak olmasına rağmen,çim pist yarışlarını üst gruplarda yapmış olması dolaysıyla Boerhan olacaktır.Ayırımsız yazalım.
Sıralama: 2 - ///  1

4.ayak :Güç ve sınıf olarak olarak bu grubun çok üzerinde olduğuna inandığım, şampiyon Frankel ' in oğlu Weekender zorlanmadan kazanacaktır.Banko.
Sıralama: 5 - Weekender

5.ayak:Lingfield pistinde kazanırken jokeyinin büyük hatası sonucu dışarıdan sprint imkanı varken safkanı götürüp iki rakibin arasına sıkıştırması sonucu yarışı tehlikeye atmış,fakat safkan inanılmaz bir şekilde içinde ve dışındaki rakipleriyle mücadele ederek mucizevi bir biçimde kazanmayı başarabilmişti.Anlattığım olayın kahramanı Kodiac Harbour nispeten daha iyi jokeyiyle favorimdir.Rakibi bu seviyedeki yarışını kazandıktan sonra üst grupta denenen ve gücünün oralarda yetmeyeceğine kanaat getirilerek yeniden kendi grubuna getirilen Daddy's Daughter olacaktır.Yarışın süprizini Southwel ' in kaba kumunda favori olarak katıldığı yarışı kazananın 2 boy gerisinde 4. olarak tamamlayan  Fox Mafıa yapabilir.
Sıralama:1  - 2 - 4

6.ayak:1ooo mt. mesafede koşulacak bu sürat yarışında favorim iyi durumu ve  böylesine kısa mesafe yarışlarının başarılı jokeyi S.De Sousa ile stat alacak olan Zamjar' dır.Rakipleri,öncelikle böylesine pistte iki yarış kazandıktan sonra çimde denenen ve tekrar sevdiği piste dönen Miracle Works olacaktır.Diğer bir rakip ise üst gruplardaki koşularda yaptığı tabelaların bu grubu geçmesine yeteceğine inandığım Global Academy ' dir.
Sıralama:2 - 3 - 6


Yorum tablomuzda anlattığım atların toplamıyla kurulacak altılı ganyan tutarı 10.8 ytl.dir.Hepinize bol şanslar diliyorum...


Hiç yorum yok