Header Ads

YENİ EKLENENLER

13 Mayıs 2019 Windsor Altılı Ganyan Tahminleri ( Metin Hoca )


Değerli dostlar,bugün Şanlıurfa yarışlararına yaptığım yorumlardan sonra şimdi de Windsor çalışmalarımı paylaşacağım.Sitedeki kardeşlerimden Şenol,Furkan ve Emrah sağolsunlar nerede  " çetrefilli " bir program varsa bana bırakıyor,kendileri "cillop "gibi olan İstanbul,Ankara ve Bursa programlarını tercih ediyorlar.İzmir'de ise "artiz " olan Gökhan kardeşim hazırladığı videolarla yönümüzü tayin etmeye çalışıyor.Çağlar yeğenim  (canı altılı çekse de ulaşamıyor )  o şimdi bahriyeli asker. İşin şakası bir tarafa,içlerinde çalışma hayatının yoğun karmaşasından kendini kurtarabilmiş tek insan ben olduğum için bu kardeşlerime oranla daha fazla zaman ayırabildiğim yarışları çalışıp,sizlere yardımcı olma işini zevkle yapabiliyorum.Faydalandığınızı umud ederek yorumlara geçiyorum.

1.ayak:İllusıonıst'in bir adım önde göründüğü  kısa mesafeli koşuda,yarışın 2 yaşlılara ait olma hassasiyetiyle  Godolphin ekürisinin tayı Making Hıstory ve bana göre Windsor pistinin "kralı" olan antrenör R.Hannon tarafından hazırlanan Kemble'ı da yazarak bu ayağı sağlama almayı öneriyorum.
Sıralama:4 - 5 - 6

2.ayak:Dişilerin handicap yarışında sınıf jokejiyle Belated Breath favorimdir.Rakipleri.çim pistlerde yaptığı yarışları tatminkar olan Harigate ve Scintilating olacaktıt.Yarışın süprizini kısa mesafelerin başarılı jokeyiyle yarışa katılacak olan Restless Rose yapabilir.
Sıralama: 1 - 6 - 4 - 3

3.ayak:Performansları birbirlerine çok yakın olan Miçhum Swagger,Bye Bye Hong Kong ve Oh This İs Us' un beraberce değerlendirilmesinden yanayım.
Sıralama:1 - 4 - 3

4.ayak:Günün en zor ve çekişmeli geçmeye aday olarak gördüğüm koşuda mümkün olduğunca fazla safkana yer vermek istiyorum.
Sıralama:11 - 12 - 7 - 2 -13  - 4 - 6

5.ayak:İyi ahırdan gelen Mojave ve jokey/antrenör avantajı ile bu yarışa daha hazır geleceğini düşündüğüm Geizy Teizy 'nin bereberce favori oldukları koşuda, bu safkanlara  rakip olarak yarış gören Eddie Cochran,ilk yarışına rağmen Pecorino  ve Song  Without End'i görüyorum..Yarışın süprizini ise Nordic Flight ve Tadasana yapabilir.
Sıralama: 5 - 11 - 3 - 7 - 9 - 2 - 16

6.ayak:Günün son ayağında Cl.3 ve Cl.4 seviyelerinde katılıp tabela içerisinde yer aldığı  çim pist yarışlarının ardından gittiği Chelmsford City sentetik pistinde yarış kazanarak yeniden çime dönen Simoon benim bankom olacaktır.Daha önce çimde kazanmamış olsa da sınıf jokeyi ve etkili form -
Sıralama: 4-SimoonHepinize bol şanslar diliyorum...
Hiç yorum yok