Header Ads

YENİ EKLENENLER

11 Mayıs 2019 Belmont Park Altılı Ganyan Tahminleri (Metin Hoca)


Amerika yarışlarının dayanılmaz bilinmezlikleri bizleri yarışları çalışırken biraz da papatya falı açmaya zorlasa da bugün zevkli ve çekişmeli koşulara sahne olmasını beklediğim Belmond Park'la ilgili görüşlerimi paylaşmaya karar verdim.Daha önce pekçok kez yazdığım gibi Amerika yarışlarında yaşadığımız problem yağışlar dolaysıyla yapılan pist değişiklikleri ve haklı olarak yarıştan çıkarılan atların fazlalığı bizi yukarıda yazdığım gibi acaba pistler değişecek mi,ön planda önereceğimiz atlar yarıştan çıkarılacak mı vb. sorularla meşgul edip " papatya falı" açmaya zorluyor.Bugün herşeyin normal seyrinde olması umuduyla yarışları değerlendirmeye çalışacağım.

1.ayak:Altılı ganyanın ilk ayağı olan dişilerin şartlı  koşusunda ilk göze çarpan kısrak (biraz da duygusal davranarak ) bizleri Amerika'da başarıyla temsil eden antrenörümüz Merkan Kantarmacı tarafından hazırlanan Jump For Joy olacaktır.Rakipleri,eküriler,Science Fictıon,Enthusıastıc Gal,Purrageous Dyna ve Miss Mystuique'dir.
Sıralama: 12 - (1- 15 ) - 10 - 8 - 7 -  9 -  2

2.ayak:3 yaşlıların GR-3 koşusuna 2 safkanıyla katılacak olan usta antrenör T.Pletcher ' ın yarışı tam hedef yaptığını düşünüyorum.Eküriler bankomdur.Sert rakipleri L.Saez'le yarışa katılacak olan Curlın'in oğlu Global Campaıgn' dır.
Sıralama:Intrepıd Heart  ve ekürsi  Federal Case

3.ayak:4 yk. safkanların zorlu maiden yarışında şu an  için yedekte bulunan ancak yukarıdaki atlardan çıkan olursa koşma imkanı bulacak olan ( bunun için " papatya falı" diyorum ) safkanlardan,Duncastle,Dreammaster, ve Burning Man yarışın ön planda şanslı atlarıdır.Rakipleri Rhode Island,Clamıty Kat ve Whısky Is My Vine olacaktır.yarışın süprizini Crypto Gold ve Lundqvıst' den bekliyorum.
Sıralama:13 - 15 - 16 - 6 - 1 - 2 - 10 

4.ayak Amerika'da at binen sınıf jokeylerden ve antrenörlerden herhangi birisinin tercihlememiş olmasına sebep günün zorluk derecesi yüksek koşularından birisi olarak değerlendirdiğim ve oldukça gerilerde şans verilen bir safkanın yarışı kazanmasının benim için süpriz olmayacağı bu yarışı (pek tarzım olmasa da) kapatıyorum.
Sıralama:H E P S İ

5.ayak:Dişilere ait GR-3 koşusunda yarışın 2 kısrak dışına çıkmasını beklemiyorum.Çim yarışlarında kazanma oranı açısından rakiplerine üstünlük sağlamış olan ünlü antrenör C.Brown tarfından hazırlanan kısraklardan Competıtıonofıdeas Amerika'nın prestijli yarışlarından GR-1 Amerikan Oaks yarışını kazanarak gelmesi nedeniyle bir adım önde olda da diğer kısrak Homeique ise Fransa'daki başarılı grup yarışlarının ardından geldiği amerikada'ki ilk yarışında bu kısrağa rakip sert konumundadır.Her iki kısrağında aynı antrenör tarafından nasıl bir yarış taktiği alacağını öngöremediğimden hangisiyle isterlerse o kısrakla kazanacakları bu yarışta ayırımsız olarak beraberce değerlendirilmesini öneriyorum.
Sıralama:3 - Competıtıonofideas  ///  5 - Homeıque

6.ayak:Dişilerin maiden yarışında favorim yarış tecrübesi ve kaliteli jokeyiyle Varenka ' dır.Rakipleri ise,Structural Defıcıt,Inspector Havers ve Come Stormıng ' dir. Yarışın süprizlerini de Tıp At Tapıt  ve Mrs. Got  Rocsks 'dan bekliyorum.
Sıralama: 3 - 4 - 8 - 7 - 9 - 10NOT:Değerli dostlar, bugün yorum tablomuzdaki altılı ganyan tutarı herzaman aşmamayı prensip edindiğim 100 ytl. sınırını aşmış gibi görünse de, yarış saatinde çıkabilecek atları da içerdiğinden güncelleme yaptığınızda makul seviyelere düştüğünü göreceksiniz.Hepinize bol şanslar diliyorum..

Güncelleme:   ( saat:18.45 )altılı şablonumuz çıkan atlardan sonra 70 ytl. olmuştur.

Hiç yorum yok