Header Ads

YENİ EKLENENLER

19 Haziran 2019 Elazığ Altılı Ganyan Tahminleri (Metin Hoca )


Yurt genelinde etkili olan yağışların zaman zaman bölgede de etkisini göstermesine rağmen bugün için normal pist koşullarında yapılmasını beklediğim koşuları her zaman olduğu gibi bilgim dahilinde yorumlamaya çalışacağım.Yararlı olmasını umut ediyorum.

1.koşu:Bu pistte ve Şanlıurfa pistinde yaptığı yarışları başarılı olan Deli Faruk ilk planda şanslı olan taydır.Rakipleri ilk kez koşacak olmasına rağmen ekürilerden Uçan Toşur ve form durumu beğenilen Baba Yadigarı olacaktır.Yarışın süprizi ilk yarışı olmasına rağmen pişkin görüntüsüyle Eray Baba ve iyi durumdaki kısrak Gülayfer' dir.
Sıralama: 3 - 7 - 1 - 4 - 10

2.koşu:Benim bu yarıştaki favorim iyi durumda olup yarış kolladığına inandığım Beşaltıgülü'dür.Rakipleri Dilara Gülü ve son yarışları başarılı Gülçin Hanım'dır.Yarışın bombasını bu yıl Elazığ pistinde getirdiği atlarıyla harika yarışlar yapan Malatya'lı Özer Beyin ekürisine dahil Melekper'den bekliyorum.
Sıralama: 2 - 1 - 5 - 7

3.koşu:Bölünen maiden koşunun 2. grubunu oluşturan bu yarışın favorisi ve banko adayı olarak düşündüğüm tay ekürilerden Büyük Kırım olacaktır.Form durumu iyi olan güzel eşkalli tay son yarışını üst grupta aynı jokeyi idaresinde yaparken kendisini sürekli bariyer dibine atmaya çalışmış ve binicisini uğraştırmıştı.Tayın sıkıntısını anlamış olacağını öngördüğüm yetenekli jokeyi ile bu yarışı rakiplerinin önünde tamamlamasını bekliyorum.Yanına at önerim olmayacaktır.Bankomdur.
Sıralama: 1 - Büyük Kırım (ekürisi 9 )

4.koşu:İkinci altılı ganyanın ilk ayağı olan koşuda benim favorim ve ekonomik kuponlar için alternatif banko adayım, startla beraber yarışın liderliğini alıp,temposunu kendisinin ayarlayacağı yarışı sondan gelebilecek rakiplerine direnerek kazanabilecek kapasiteye sahip olan Tekçapkan'dır.Rakipleri  Gümbür Gümbür'ün anne kardeşi Baba Sönmez ve yetenekli aprantisiyle Yalazbeyi olacaktır.Yarışın bu safkanlar dışına çıkmasını beklemiyorum.
Sıralama: 2 -  ///  9 - 8

5.koşu:Günün en zor yarışlarından biri olduğunu düşündüğüm koşuyu mümkün olduğunca kalabalık tutmaya çalışacağım.Bu gruptan farklı sınıflarıyla Speedy Gunner ve Cerastes' in ön planda tutulması  gereken koşuda, Red Angel, Rüzgar Gold ve bu piste yatkınlıklarıyla New Alaçat ve  Osmaniye Çocuğu rakip olarak düşündüğüm safkanlardır.Yarışın süprizini iyi durumuyla Black Wınner ve eküri destekli Ardalı yapabilir.Ağır kilolu Cheat ve Ataştacus yarışın bombalarıdır.
Sıralama. 11 - 9 - 6 - 3 - 5 - 2 - 4 - 7 /// 1 - 8

6.koşu:İlk yarışını burada kazandıktan sonra gittiği Şanlıurfa pistinde hayal kırıklığı yaratan Kerkere yeniden sevdiği piste çıkacağı bu koşuda benim favorimdir.Son yarışını bu pistte fiyakalı kazanan ve iyi durumunu devam ettiren Kantos Baba öncelikli rakibidir.Bu tür rakiplerle her zaman mücadele etme kapasitesine sahip Özyazar ve ekürilerden Lalezarım diğer rakipleri konumunda olup, Şanlıurfa' dan çok iyi durumda gelen kısrak Karabiberim yarışın süprizini yapabilir.
Sıralama: 5 - 4 - 2 - 6 - 8

7.koşu:Son yarışları çok başarılı safkan Lombardi yarışın favorisi olmayı fazlasıyla hak ediyor.Burada kendisine çok sert rakip olmasını beklediğim kaliteli kısak Fara Fern' le beraber yazıldığında bu ayağın bana göre kapalı sayılacağını belirtiyor, yarışı bu safkanların dışına çıkarmıyorum.
Sıralama. 3  - 2

8.koşu:Bölünen maiden yarışın son grubunda favorim bu pistte yaptığı 2.likleri başarılı olan Mirberri olacaktır.Eküri destekli Kerimanınoğlu ve Uçanfırtına ve Sancakberk rakiplerdir.Süpriz ilkkez koşacak taylardan Beyaz Hırç ve Güzide Tay' dan gelebilir.
Sıralama: 5 - 3 - 8 - 6 - 2 - 11

9.koşu:Altılı ganyanın son ayağında kalabalık ve zor bir koşu gibi görünmesine rağmen,aslında buralarda olmaması gereken ve yaşadığı bazı talihsizliklerden dolayı bölge yarışlarında izlediğimiz " Kızılca " ekürisinden çıkma Tatvan Beyi ' ni direk banko olarak önereceğim.Sıkleti rakiplerine oranla biraz ağır gibi görunse de üstün sınıfıyla bu açığını kapatabileceğine inandığım safkan direk bankomdur.
Sıralama: 2 - Tatvan Beyi


Yorum toblomuzdaki 1. altılı ganyan: tek bankoyla 150 ytl.
                                                             çift bankoyla: 50  ytl.

                                  1.Beşli ganyan:  30 ytl.


                                  2.altılı ganyan:tek bankoyla  90  ytl,
                                                          çift bankoyla  30  ytl.
                                  2. beşli ganyan: 30  ytl.


Dilediğiniz oyunu bütçeleriniz ölçüsünce değerlendirebilirsiniz.Hepinize bol şanslar diliyorum...Hiç yorum yok