Header Ads

YENİ EKLENENLER

24 Haziran 2019 Şanlıurfa Altılı Ganyan Tahminleri ( Metin Hoca )


Değerli dostlar, İki adet altılı ganyan oynama imkanımızın bulunduğu bugünkü  Şanlıurfa koşularını her zaman olduğu gibi bilgim dahilinde yorumlamaya çalışacağım.Faydalı olmasını umut ediyorum.

1.koşu:Birinci altılının ilk ayağında benim favorim ve hatta ekonomik kuponlar için alternatif banko adayım yarın AGF oranlarına göre çok cazip olacağını düşündüğüm Şükranın Oğlu' dur.Ayağına çabuk safkanlardan Avan ve Patoz'un yarışta olması dezavantaj olsa da favori safkanımın da çabukluk konusunda onlardan aşağı kalmayacağını ve hatta bu iki safkanla gireceği yarışın liderliğini alma mücadelesini viraj üzerinde lehine çevireceğini düşünüyorum..Bence bu safkanın rakipleri sonları kuvvetli ve yarışın gidişatı lehlerine olacakmış gibi görünen Cangobak ve Reşitbey olacaktır.
Sıralama: 9 - ///  3 - 5

2.koşu:İlk kez start alacak olmasına rağmen favori tayım idman pistinde pişkin görünen kısrak Gel Yazda olacaktır.Anne tarafından dedesi olan Gaddar çok süratli ve dayanıklı  bir yapıda olan kumun "baboş" safkanlarından birisiydi (.Zamanın en başarılı seyislerinden Hayri kardeşimin baktığı safkana ellerimle havuç ikram etme mutluluğuna ulaşmış olduğumu da belirtmeden geçemeyceğim.) Bir tık da olsa dedesine benzemesi muhtemel kısrağın çıktığı gibi kazanmasını bekliyorum.İlk yarışı olmasından etkilenecek olursa rakipleri,yarışları başarılı ve eküri destekli  Çıldır Kızım,jokey faktörüyle  Ruha Gülü'dür.Yarışı bu tayların dışına çıkarmayacağım.
Sıralama: 8 - 7 - 13 

3.koşu:Bölgede katıldığı koşuları başaralı olan Avcı Cuma tartışmasız bu yarışın en şanslı safkanıdır.Kilosu rakiplerine göre biraz ağır olsa da Alankoz sert rakip olacaktır.Uygun sıkletleri ve iyi formlarıyla Himala ve Melikhan yarışın süpriz safkanlarıdır.
Sıralama:2 - 1 - /// 3 - 7

4.koşu:El değiştirdikten sonra Bursa ve Kocaeli pistlerinde 3 koşu denenip daha sonra buraya getirilen kısrak Manzara, farklı bir koşu çıkarabilecek kapasitede olup bu yarış dahil takibe alınmasını önereceğim cazip safkandır.Yine kalitesi bu grubun üzerinde olan ağır sıkletli Stay Strong,form durumları iyi olan Gece Mavisi ve See You Again rakip konumunda olan safkanlardır.Yarışın süprizi süratli yapısıyla rakiplerini uyutabilirse Faıry Dancer olacaktır.
Sıralama:7 - 1 - 10 - 6 - 8

5.koşu:Bölünen maiden koşunun 2. grubunda favorim gördüğü 2 yarıştan da 4.lükler çıkaran ve bu yarışa daha hazır gelecek olan Mercanhan' dır.Sert rakibi bu yıl baba kardeşlerinin çok başarılı yarışlarına tanık olduğumuz pişkin tay Esentepeli olacaktır.Bana göre bu 2 tayın yeterli olacağı koşuyu geniş oynayan ve mutlaka rakip arayan dostlarım için önerim,Çimde bir yarış gören Mami ve bu  kez daha hazırlıklı olan Gönlü Selim' dir.
Sıralama:5 - 1 - ///   4 - 2

6.koşu:Ekürisinin önde yarışı süratlendireceği koşuda bir kez daha favorim Serhan Reis olacaktır.Zaman zaman böylesine rakiplerin çok üzerindeki safkanlarla mücadele etmiş, form durumu bu grubu geçmeye yeterli olan Botan Hat tek ve ciddi rakiptir.Beraberce değerlendirilmesini öneriyorum.
Sıralama: 3 - 2 

7.koşu:5 gün önce Elazığ pistinde katıldığı KV-7  koşuda buranın galobunu yaptığını düşündüğüm Speedy Gunner benim bu yarıştaki favorimdir.Kilosu ağır olmasına rağmen  Captain Pitt ve form durumunu beğendiğim Cupids Arrow rakipleri olacaktır.Yarışı bu safkanlar dışına çıkarırsam pek çok safkanı önermek durumunda kalacağımdan 3 safkan dışına çıkarmayacağım.
Sıralama: 9 - 1 - 3

8.koşu:Yarışları başarılı kısrak Neroşum' un ön planda şanslı olduğu koşuda,sert rakip bir koşu gören Ferhat Baba' dır.Çimde yaptığı tabelalar başarılı olan Oğlum İbo yarışın süprizidir.
Sıralama: 8 - 1 - 4

9.koşu.Ağır sıkletine rağmen eküri destekli Yeşiltaş ve uygun jokey avantajına sahip Düşeş ilk planda şanslı safkanlardır.Özgenhan ve Conileş' in diğer şanslı oldukları koşuda süprizi boş kilolarıyla koşacak olan Kızgındemir ve  Dede Ömer yapabilir.
Sıralama:1 - 13 - 6 - 5  ///  15 - 11         
                                           

1.altılı:  72 ytl.
1.beşli:  24 ytl.

2.altılı: 108 ytl.
2.beşli:   21.6 ytl.

Önemli Not: Yukarıda açıkladığım oyun tutarları tablomuzun bütün haliyle hesaplanmış şeklidir. Bütçeleriniz ölçüsünce dilediğiniz oyunu değerlendirebilirsiniz.Daha ekonomik düşünen dostlarım  kesme (/// ) işareti öncesi tahminlerle şablonlarını kurabilirler.Unutmayalım ki bölgede yapılan yarışlar her türlü süprize açık yarışlardır.Hepinize bol şanslar diliyorum...
Hiç yorum yok