Header Ads

YENİ EKLENENLER

27 Haziran 2019 Ankara Altılı Ganyan Tahmini (Metin Hoca )


Değerli dostlar,genelde doğu ve güneydoğu ya da yurtdışı  yabancı yarışlarına yazdığım yorumlara aşinasınız.Bugün bir değişiklik yaparak başkentimiz Ankara yarışlarında 2. altılı için yaptığım çalışmaları paylaşacağım .Yararlanacağınızı umut ediyorum...

1.ayak:2 altılının açılış koşusunda yarışın handikap ve aprantilere ait olması ilk bakışta yarışseverin gözünü korkutsa da ben burayı mümkün mertebe az atla geçmeye çalışacağım.Favorim boş kiloyla yarışa katılacak olan ve aprantisi F.Aslan'ın istikbal vadeden yetenekli bir apranti olması nedeniyle ön planda şanlı gördüğüm safkan Singapore Prensi olacaktır.Rakipleri uygun sıkletli ve Adana yarışlarının bitmesinden sonra Ankara ağırlıklı at binecek olan Ahmet ve Müslüm Çelik abilerinin himayelerinde binebileceği çok fazla " hazır" safkan bulması muhtemel,  en küçük kardeş Mehmet Salih Çelik' in yakından takip edilmesini ve bugün için bineceği Buzul' un da rakip olarak düşünülmesini öneriyorum.Yine son yarışları başrılı Özayberk ve Kaizbert temsilcisi  Dünür ihmal edilmemesi gereken safkanlardır.Ahır bakımı iyi olan kısrak Bilgeprenses yarışın süprizini yapabilir.
Sıralama: 12 - 11 - 4 - 8 - 5

2.ayak:Arap taylarının bölünen maideninde favorim kumda ve çimdeki yarışları başarılı Olimpos' dur.Rakipleri yeterli yarış tecrübeleriyle kaya ekürilerinden Benim ve Anne hattı üzerinden tam bir kum atı gibi görünmesine rağmen " tayın kumu çimi olmaz " düşüncesiyle Daşçı Poyraz' dır.Yarışın süprizini formda kısrak Beyazkar' dan bekliyorum.
Sıralama: 10 - 3 - 6 - 12

3.ayak:Verdiği 2 ay aradan olumsuz etkilenmediği taktirde çok şanslı olduğunu düşündüğüm Wınd Blast favorimdir.İyi form durumlarıyla rakip olmasını beklediğim safkanlar,Jakobin,Reaktive ve Lumunescence olacaktır.Yarışın süprizini iyi ellerde bakılan kısrak Piece Of Fıre' den bekliyorum.
Sıralama: 9 - 7 - 1 - 12 - 11

4.ayak.İstanbul pistinde katılıp 4. olarak ayrıldığı G 3- koşuda, öndeki üç rakibine yapabileceği fazlaca birşey olmadığından fazla zorlanmayan kaliteli safkan Kreacher benim bu yarıştaki banko atım olacaktır.Maşallah Eküri yurt dışında ve yurt içinde yarış seçilerek koştuğu safkanlarıyla başarılara imza atmaya devam ediyor..Dişine göre grubu yakaladığına inandığım Kreacher' in bu yarışı rahatça kazanmasını bekliyorum,direk bankomdur.
Sıralama: 1 - Kreacher

5.ayak:Bu pistte katıldığı ilk yarışınıda startı iyi almasına rağmen jokeyinin kararsızlığı yüzünden bir anda grubun gerisine düşmüş,viraj dönüldükten sonra önünde oluşan setten kurtulmak için bariyer dibine girmiş,oradan da gelemeyince yeniden dışarılara çıkma mücadelesiyle geldiği son 150 metrede önü açılsa da mesafe yetmediği için yarışı 4. tamamlamış olan Godfather' ı ,bugün için tecrübeli jokeyi Hişman idaresinde benzer talihsizlikleri yaşamayacağını düşünüyor ve 2. bankom olarak sizlere öneriyorum.
Sıralama: 2 - Godfather

6.ayak:Günün en zor yarışlarından birisi  olan koşuyu kalabalık tutacağım.Başta form durumlarını beğendiğim Tonyukuk,Caize,Tamerşah,Fırtına Vadisi,Al Sivaslıkızı ve Ultra' nın ayırımsız kuponlarda bulunması gerektiğini düşünüyorum.Yarışın süprizi Mercangözlüm,Kapıdağ ve Siverek
Asması' ndan gelebilir.
Sıralama: 7 - 3 - 1 - 2 -  5 - 4 - 10 - 11 - 12Yorum tablomuzda 2.altılı ganyan tutarı : 63 ytl.
                                2.beşli ganyan tutarı. 12.6 ytl.


Bütçelerinize uygun olanı değerlendiriniz.Hepinize bol şanslar diliyorum...Hiç yorum yok