Header Ads

YENİ EKLENENLER

29 Haziran 2019 Ankara Altılı Ganyan Tahmini (Metin Hoca )


Gazi koşusu öncesi Ankara' ya gelen, Gazi' de ve yine aynı gün yapılacak önemli yarışlarda at binecek olan jokeylerin bugün yapılacak koşularda kendilerini fazlaca "riske" sokmayacaklarını daha önceki yıllarda edindiğim tecrübelere istinaden söyleyerek küçük bir uyarıda bulunmuş olayım.Günün koşularına yapacağım yorumların kuracağınız oyunlara katkı sunmasını umut ediyorum.

1.ayak:Bu pistte koştuğu son 1600 m. mesafedeki yarışını çok beğendiğim Bennato benim favorimdir.Süratli yapısıyla bir çırpıda bitirmek isteyecek Best Of Ela sert rakip olup,sprintini ayarlayabilirse kendisine şans yaratacak olan Sefire Sultan daha sonra değerlendirilebilir.Dinçlik yarışı yapacak olan Naçal koşunun süprizidir.
Sıralama: 8 - 2 - 5 - 4

2.ayak:Ayağına çabuk safkanların çok olması sebebiyle süratli gitmesini beklediğim koşuda sonlardan etkili gelerek rakiplerine hakim olacak kapasiteye sahip Semend favorimdir.Eski günlerinden uzak olsa da Yılmabaşar rakibi olacaktır.Mesafe kendisine göre kısa gibi görünse de öndeki mücadeleden faydalanabilecek Çelikkalkan yarışın süprizidir.
Sıralama:3 - 7 - 1

3.ayak:Gücünü ve kalitesini ispat etmiş Good Curry tartışmasız koşunun favorisi ve günün bankosudur.Verdiği aradan ya da Dubai seyahatından ve yahut başka bir sebepten dolayı istenen yarışını yapmakta nazlanacak gibi olursa,Halis' in bu safkanı fazlaca üzmeyeceğini dikkate almanın yararlı olacağı bir senaryoda öncelikli rakibi, bu yarışın çok süratli gitmesini en iyi biçimde değerlendirebilecek  Kinowa olacaktır.
Sıralama: 6 -Good Curry   ///  7 - Kinowa

4.ayak:İlk kez koşacağı pisti yadırgamazsa King Ömer' in ön planda düşünülmesi gereken koşuda,iyi form durumlarıyla Nalın İsyanı ve Osman Baba ciddi rakiplerdir.Piste aşinalıkları nedeniyle Solar Energy,Beybora ve kaneko yavrusu El Rapido' yu da yazarak  rahat bir yarış seyretmenizi öneriyorum.
Sıralama:1 - 2 - 3 - 4 - 6 - 5

5.ayak:Pist durumunu beğendiğim ve bu yarış dahil takibe alınması gerektiğine inandığım Meleksima benim burada favorimdir.Son yarışında çok güvenilmesine rağmen etkisiz kalan Umutçiçeği ağır sıkletine rağmen ciddi rakiptir.Aprantisine rağmen iyi formuyla Hüma Sultan,Signora ve ekürilerden Prenses Aslı daha sonra şanslı olabilecek safkanlardır.
Sıralama; 6 - 2 - 4 - 3 - 1

6.ayak:İstanbul çim pistinde katıldığı KV -9 yarışı forse ederek son 200 lere kadar gelen,burada rakiplere yakalanınca fazla da ısrarcı olmadan yarışı kendi halinde ortalarda bitiren Oscuro benim bu program içerisinde en güvendiğim ve direk banko olarak önereceğim safkandır.Büyük bir aksilik olmadığı taktirde raharlıkla kazanmasını bekliyorum.
Sıralama: 7 - Oscuro


Önemli not:

Yorum toblomuzdaki altılı ganyan şablonu tek banko ile : 50 ytl.
                                                                      iki banko ile : 25 ytl.
                                                                   Beşli ganyan   :12.5  ytl.

Bütçelerinize uygun olan oyunu değerlendiriniz.


Bol şanslar diliyorum...
Hiç yorum yok