Header Ads

YENİ EKLENENLER

30 Haziran 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Metin Hoca)


Değerli dostlar,kazasız belasız geçmesini temenni ettiğim GAZİ gününde Şenol kardeşim 1. altılı ganyanı.Furkan kardeşim de 2. altılı ganyanı değerlendirip şablonlarını paylaştılar.Ben de bu özel günde çorbada tuzumuz bulunsun  kabilinden( artık ne kadar bulunacaksa)  yapacağınız oyunlara katkısı olması umuduyla her koşu özelinde takibimde olan  bir safkandan kısaca bahsedeceğim.

1.koşu.Şarlo:Çim pistte yaptığı yarışları tatminkar olan tay, sentetik pistte daha önce aprantiyle katıldığı yarışında buradaki rakibi Candarbeyi' ne geçilmiş olması nedeniyle AGF oranlarında gerilerde çıkacağını düşünüyorum.Son işinde beraber çalıştığı Ünal Amca' ya hakim görüntüsünü çok beğendiğim tayın daha hazır geleceği bu yarışta M.Kaya ile çok şanslı bir konumda olacağını hatırlatıyor,kuponlarda bulunmasını öneriyorum.

2.koşu.Grey Cloud:Sıkleti rakiplerine oranla biraz ağır olsa da startla beraber koşunun liderliğini almasını beklediğim safkan,koşunun kadın binicilere ait olması hasebiyle sonlarda atına "müthiş" bir düzlük yarışı yaptırıp bu safkanı yakalayacak yetenekte ne bir jokey, ne de  o yetenekte bir rakip göremediğimden çıktığı gibi kazanmasını bekliyorum.

3.koşu:Freude:İdman pistinde yaptığı işlerinde tatminkar ve pişkin görünenen taydan etkili bir yarış bekliyorum.Tek dezavantajı en dış kulvardan çıkacak olması.

4.koşu.Peri Lina:Dubai macerasından sonra katıldığı yarışında buradaki rakibi Tatvan İncisi' ne geçildiği yarışı kısrağın gücüne ölçü değil.Bu kez daha hazır ve daha uygun mesafede koşacak olan kısrak, daha önce geçtiği bu rakiplerini bir kez daha geçmeye yakındır.Tek rakibinin zaman zaman şımarık ve megolaman bir görüntü  içerisindeki ( özellikle start önünde ayaklarını üzengiden çıkarıp,eşekle değirmene giden Hüsmen dayı pozisyonları ve kazandıktan sonra etrafına attığı megolaman bakışlar ve de mikrofon tutulması halinde bu minvalde yaptığı açıklamalarla)  jokeyi olacaktır.

5.koşu.Suzi Diomand.Şampiyon kısrak Suzi Gold' un kızı olan tay idman pistinde yaptığı işlerinde akıcı görüntüsüyle annesine yakışır bir tay izlenimi veriyor.S.Boyraz' ın biraz dikkatli şekilde binmesi durumunda çok şanslı olacağını düşünüyorum.

6.koşu.Lucky Foot:Yaptığı yarışlarında rüştünü ispat etmiş olan kaliteli kısrak,erkek rakiplerinin bulunmadığı ve kendisine sert ve tek rakip olacak kısrak The Last Romance' in de Gazi koşusunu tercihlemesi nedeniyle " rakipsiz " kaldığı bu koşuyu rahatlıkla kazananmasını bekliyorum.

7.koşu.Taliphan:Aslında tam bir kısa - orta mesafe atı olduğunu düşündüğüm safkan zaman zaman uzun mesafelerde denense de başarılı olamamıştır.Bugün için grup ve mesafenin lehine olmasını en iyi şekilde değerlendirmesini beklediğim Taliphan bana göre yarışın en şanslı safkanı olacaktır.


8.koşu Long Runner:.En prestijli yarışımızın GAZİ koşusunda,uzun süreden beri bu yarış hedeflenerek hazırlanan ve katıldığı yarışlarında Gazi hedefine ulaşmak için fazlaca hırpalanmayan,son yapılan jokey değişikliğinin de ne kadar isabetli olduğu yarış sonunda görülecek olan Long Runner' ın kazanmasını bekliyorum.


9.koşu.Lead Soldier:Ekürilerine yardımcı olacağı Gazi koşusu yerine , ilgililerinin bu yarışı hedef yapmaları doğru tecih olacağını ve sevdiği sentetik pistte yarışın ağır favorisi Grashof' a sert rakip konumunda olduğunu hatırlatıyorum.

10.koşu.Taykut:Her zaman sözünü ettiğim bir kural olan " büyük yarışı büyük jokey kazanır" formülünün bu yarışta da Bursa' da hazırlanıp gelen safkanla kazanmasını beklediğm H.Karataş tarafından uygulanmasını bekliyorum.


Hepinize bol şanslar diliyorum...

Hiç yorum yok