Header Ads

YENİ EKLENENLER

4 Haziran 2019 Ankara Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


Sevgili abi ve kardeşlerim. 
Şimdiden hepinizin bayramı mübarek olsun. Aileniz ve sevdiklerinizle güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Sağol 16.30 da başlayacak olan Altılı Ganyan Programı için 20-21 TL'lik bir tahmin çıkarttım. Umarım güzel bir gün olur. Yorumlarıma geçecek olursak ;

KAYAKURT: Şimdi sevgili dostlarım bir at yarış hayatının başlangıç koşusu olan her iki çim yarışında da talihsizlik yaşayabilir mi? Sorunun cevabı 'Evet' olacak. İlk yarışında maalesef çok geride bekledi ve bariyer dibine sıkıştı. Binicisi hiç üzmedi ve son 400 metrede durdurdu. İkinci koşusunda ise neredeyse uçacağı vakit önü öyle bir kapandı ki o gazla öndeki ata vursa neler olacak neler. Jokeyi Erhan Sincan tarafından tutulup geri çekildi de olası bir kaza meydana gelmedi. Gelelim son yarışında. Hatta bu at ile ilgili bir tweet atmıştım. Twitter'dan beni takip edenler ne demek istediğimi anlayacaklardır. Son yarışında ne yaptı bu safkan? El,kol,bacak ne varsa üstündeki Hacı Akın hiçbir yerini oynatmadı. Neydi bu yaptığı? 37 Bin TL'lik yem kenteri mi? O gün bu at AGF sıralamasında 8.sıradaydı. Evet yanlış duymadınız. Yarış hayatı boyunca talihsizliklerden adam akıllı koşamayan bu at üstelik bir koşu önce devrilme tehlikesine rağmen bir boy arkasında kaldığı favori ismin tam 10 katı az oynanma oranı ile kumda maiden'a veda etti. Performansınıçok beğendiğim ve talihsizliklerden sıyrılabilirse daha iyi koşacağını düşündüğüm Kayakurt günün zor koşusunda BANKOMDUR.

3.AYAK: Aslında içine girdiğimde çok zorlandığım bir ayak fakat bütçem gereği buradan ''at çalmak'' zorunda kaldım. Daha ön planda tuttuğum beş isim ile burayı geçeceğim. Fakat bütçesi olan yazmadığım diğer üç isme de şans verebilir. Uzun mesafede çok daha iyi koştuğunu düşündüğüm MISS ELENİ , bu sezon bir kez uzun mesafeye çıktı ve onu da kazandı. Diğer koşularında kısa mesafede start alan kısrak kazanamasa da tabela içerisinde kalmayı başarmıştı.Geçtiğimiz yılda damgasını vuran Özdemir Atman ve Nenehatun koşularında tabelanın hemen dibinde yarışları tamamlayan ROCKET GIRL uzun bir aradan sonra iki yarış gördü. Beklenilenin çok çok altında kalmış olsa da bugün sürpriz yapabilir. Aradan sonra iyi gördüğüm ONEANDONLY ve her ne kadar ağrı kilo olsa da bu kilolar ile daha önce koşmaya alışkın olan HAFO uyumlu binicisi ile iyi koşabilir. Aradan sonraki yarışlarına anlam veremediğim MİSAE ise son şans vereceğim isimdir.

HEYMARJA: Koşunun başlangıcı itibariyle ön tarafta temposunu rakiplerine hissettirmek isteyecek olan isimlerin sayısının bir hayli fazla olması bugün için şansını arttıran safkandan çok iyi bir koşu bekliyorum. Gruba bakıyorum Osman Baba,Win By me ,Nalin İsyanı ve zaman zaman öne düşen S.Strokes var. Böylesine önde yüksek tempoda kaçıp liderliği almak isteyecek isimlerin arasında bekleme yapmasını beklediğim safkanın sonlardaki atakları ile koşuyu lehine çevirip kazanmasını bekliyorum. 


5.AYAK: Günün en zevkli koşularından biri olan KV-6 Necati Ünsal koşusunda iki isim yazıp burayı geçiyorum. Aradan sonra TBMM Koşusunda delirmiş gibi koşan YELTAY ve Ankara Çim pistte 10 yarışın 7'sini kazanma başarısı gösteren FALEZ diyeceğim. Falez'in son koşusunu baz almıyorum. Bugün bu kilo ve rakiplerin arasında 53 kiloluk sikleti ile söz sahibi olup sazı eline alabilir. Dikkat.


6.AYAK: Sevgili arkadaşlar günün kapanış koşusunda size iki isim önereceğim. Bu iki isme çarpı atın,diğer tuttuğunuz atlar varsa onları da ekleyin. İlk tuttuğum at 6 numaralı ARSLANDİKENİ. Nerden buldun bu atı demeyin. Bu kısrak aradan sonra 59 kilo ile bir koşu gördü ve üçüncü oldu. Daha sonra pek üstüne gidilmedi.Son iki koşusunda üstünde 7 de 0 .çektiği binicisi vardı. Hele bakın bugün üstüne kim binmiş? Bugüne kadar en başarılı yarışlarını yaptığı jokeyi Mehmet Keskin.. Kaldı ki son iki yarışında öne yürüyen çok isim vardı. O yüzden istediği tempoyu bulamadı. Bugün ise yarışta startla beraber öne düşüp tempoyu en yüksek seviyelere çekecek bir isim yok. Viraja kadar iyi yer tutabilirse kazanacağını düşünüyorum. Diğer isim BERKUK. Eğer koşu beklediğimizden daha hızlı giderse bu isim cezayı kesebilir. Son yarışı resmen facia. Dışta elde döndü.Binicisi herhalde aldım havalarına girdiği için son metrelerde münasip bir yeri tutuşunca başladı çalışmaya. Ama ne fayda gelene kadar yarış bitti. Umarım Harun kardeşimiz son yarışından ufacıkta olsa bir ders almıştır. ARKADAŞLAR DESTEKLERİNİZİ BEKLİYORUM BUGÜN.
ÇOK BAKTIM,ÇOK ODAKLANDIM PROGRAMA. HALİ İLE BEKLENTİMİZDE YÜKSEK YARIN. UMARIM BAŞARILI OLURUZ.
DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
 ANKARA ALTILI TAHMİNLERİ ; 

         
1.AYAK: 4.KAYAKURT
2.AYAK: 3.5.4.6.8
3.AYAK: 2.7.5.1.4 
4.AYAK: 1.HEYMARJA 
5.AYAK: 1.7 
6.AYAK: 6.2.3.4.12.5 

Kupon Bedeli : 21 TL  
Hiç yorum yok