Header Ads

YENİ EKLENENLER

9 Haziran 2019 İstanbul 2.Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


PERİ LİNA: Son dönemlerde ülkemizde birbirinden başarılı yarışlarda boy gösteren ve henüz 'dört' yaşında olmasına rağmen 3 Milyona yakın ikramiye kazanma başarısı gösteren kısrak bu koşuda bankomdur. 3 Yaşlılığında Gazi Koşusunda start alırken yakın ara altıncı olduktan sonra katıldığı son beş koşusunda da dereceli işler yaparak kalitesini erkek rakiplerin arasında da kanıtlamayı başarmıştı. Çoğu bültende bu kısrağın 225 gün start almadığı yazılıyordur ki bu normal. Hatırlayacak olursanız Ülkemizde Finesse'nin ardından ikinci kaldığı koşudan sonra 83 gün aranın ardından Dubai Meydan Hipodromunda kaliteli atların arasında boy göstermişti. Burada sırasıyla 5-3 ve 13. olan kısrağın son katıldığı yarışı baz almazsak fena işler çıkartmadığını söyleyebiliriz. Bu kez 103 gün aranın ardından start alacak olan Peri Lina bu yarışa uzun süren ve iyi geçtiğini düşündüğüm hazırlık döneminin ardından katılacak. Daha önce bu grupta beraber koşupta geride bırakmadığı at yok. Sadece Iskra,Finibelli ve Run For The Sun ile beraber start almadı. Güç ve kalitesine inandığım kısrağın bu yıla kazanarak başlamasını bekliyorum.

6.KOŞU(KISRAK KOŞUSU): Sait Akson Koşusuna oranla çok daha çekişmeli geçmesini beklediğim Kısrak koşusunda sürpriz isimlere yöneldim. Sürpriz derken Oynanma Oranında sürpriz çıkması muhtemel,benim için ise en az favori kadar tehlikeli ve yarış içinde başarılı koşacaklarından şüphe etmediğim isimler bunlar. Gelelim favorime: Çim kum fark etmeksizin iyi neticeler alan ve bugün ekürisinden de iyi bir koşu beklediğim 12 numaralı QUEEN OF PROTİ favorimdir. Burada katıldığı son iki yarışta da sprintine geç kaldığı için yarışı kazanma başarısı gösteremedi. Kötü koşmadı,hatta kazanan isimler kadar iyidi diyebilirim. Bu kez mesafenin uzaması da şansını arttıran safkan kazanmasını beklediğim ilk isimdir. Esas sürpriz yapmasını beklediğim isim ise 12 numaralı MONSHAU. Bu kısrakta mesafe uzadıkça çok iyi neticeler elde edebilecek güçte. Kaldı ki son yarışında talihsizlikler yaşamış ve bakınız son 100 metrede kadrajda dahi yokken birden öylesine güçlü ve kuvvetli ataklar ile geliyor ki evet ben ''mesafe istiyorum'' mesajını veriyor bize. Trakus derecelerine baktığımda yarışın son 400 metresinde sonuncu olarak dönerken,yarış bitiminde ise birinci olan isim ile arasında 5-6 boyluk bir mesafe olduğunu görüyoruz. Birde son olarak sürpriz yapmasını beklediğim isim ise 14 numaralı SİLVER ARROW olacaktır. Henüz beşinci yarışında Dişi Tay Deneme koşusunda start alırken uzun bir aradan sonra da yarış görerek form tutuyor. Bu kez çok daha hazırlıklı ve tatminkar işlerle geliyor. Kaldı ki  son yarışında da bu grup ile başa baş koştuğunu düşünüyorum. HÜRAT ve son yarışında aralara sıkışan LUCKY FOOT diğer kazanabileceğini düşündüğüm kısraklardır.


YAMANLARBEYİ: Ara verdikten sonra bu yıl deyim yerinde ise 'tank' gibi dönen Yamanlarbeyi katıldığı üç yarışta da en önde ipi göğüslemeyi başarmıştı. Son yarışı olan Erkek Tay Deneme'yi kazanırken yarışı 5-6 takip eden safkan , süratli geçen yarışta(ilk 800 metre 46,28 - ilk 1000 metre 58,85 - ilk 1200 metre 1.10.30) virajdan sonra liderliği alarak öyle bir uzadı ki;böylesine süratli bir koşuda dahi arkadan hiçbir ismin kendisini rahatsız etmesine izin bile vermedi. Daha fazla lafı uzatmadan bu safkanın bir kez daha kazanarak GaziKoşusuna göz kırpmasını bekliyorum. İkinci Bankomdur.

5.AYAK: Sevgili arkadaşlar program içinde belki de en zor tahminde bulunacağım ayak olacak Jandarma Koşusu. Ben dört ismi ön planda tutuyorum fakat sizler kendi bildiğinizden kesinlikle şaşmayın,tuttuğunuz atları ekleyin. Aradan sonraki dinçlik yarışlarını çok iyi yapan BODRUM KALESİ altı aya yakın aranın ardından bir kez daha kazanarak geri geldi. Ulukız-Kazdağı ve Demirturbo gibi ayağına seri isimlerin olacağı yarışta sabırlı bir bekleme yarışı ile bir kez daha kazanabilir. Keza Ulukız'ın bana göre Çim performansı, Sentetik piste oranla bir seviye daha aşağıda. Bugün geçilebilir. Bir isim daha var ki 3 yaşlılığından Ulukız'a dahi rahat hakim olabiliyordu. Tabii 2017 yılında geri çekildikten sonra 1 yıla yakın koşmadı. Koştuğu tek yarışta da başarısız olunca bir kez daha geri çekildi ve 7 ay daha yarış görmedi. Bu isim 9 numaralı GÜLE GÜLE. Üç yarış gördü bu sene, diğer iki koşusuna oranla son koşusu biraz daha hararetliydi. Belki bugün kötü koşar,netice elde edemeyedebilir ama bir kalitesi var ve gerçek gücünü ortaya koyarsa kazanarak sürpriz yapabilir. Yazın arkadaşlar buraya çok at her şey olabilir,Ulukız da gelebilir, sürpriz de olabilir. Ben risk alıyorum demiştim yazımın başında. Tercih sizin bol şanslar...DESTEK KONUSUNDA DAHA ANLAYIŞLI OLUN ARKADAŞLAR.

HEPİNİZE BOL ŞANSLAR,MUTLU PAZARLAR. 

İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ ;


1.AYAK: 9.6.7 
2.AYAK: 7.PERİ LİNA
3.AYAK: 12.11.6.14.9 
4.AYAK: 11.YAMANLARBEYİ 
5.AYAK: 8.9.7.5
6.AYAK: 15.4.12.11.8Hiç yorum yok