Header Ads

YENİ EKLENENLER

12 Temmuz 2019 İstanbul 2.Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


Sevgili dostlarım İstanbul programı nispeten cazip bir ikramiye verecek düzeyde. Bahis yaparken fazla bütçenizi zorlamayın arkadaşlar. Gelen isimleri az-çok görüyorsunuz zaten. 

YILDIZSENA: Ankaradaki ilk koşusunda bariyerdibinden yol bulmakta zorlanan kısrak,daha sonra bugün ki jokeyi idaresinde yarışın bitimine son 250-300 metre kala yol bulmuş ve yaptığı etkili sprint ile ikinci olarak kalmıştı.Burada dikkatimi çekmesi gereken olay; geçildiği atın İstanbul'da iki gün önce Şartlı-3 koşu kazanırken çok çok rahat şekilde birincilik elde etmesiydi. En az o gün yarışı kazanıp maiden'a veda eden isim kadar iyi koştuğunu düşündüğüm kısrağın,kendisini bir kez daha tercihleyen jokeyi idaresinde maiden'a veda etmesini bekliyorum. 


MISS TURBO: Şimdi son iki koşusuna baktığımızda zaten bu grubu çok çok rahat geçebilecek düzeyde koşular fakat bu iki yarışta birbirinden farklı stilde koşan Mıss Turbo bu yarışlarda biraz jokeyinin kurbanı oldu diyebilirim. Son koşusunda gereksiz yere birden öne erken yürüyünce bu sefer içten gelen rakibine karşı sonlarda direnci düşen kısrak yarışı kazanamayıp ikinci kalmıştı. Açık Grup-2 Neame koşusundaki performansı ise ekstra bir yarıştı. Geç kaldı, çok çok daha iyi koşabilirdi. Bugün öne yürüyecek isimlerin olmasından ötürü,erkenden virajdan sonra öne düşme gibi bir hata yapmayacağını düşündüğüm bu kısrağında başarılı jokeyi ile kazanmasını bekliyorum.

4.AYAK: Bu koşu için belli bir isme yorum yapmayacağım fakat şöyle bir durum var burda. Koşu içerisindeki safkanlardan 2-3-4 ve 5 numaralı atlar önde tempo vermeyi seven seri isimler. Dolayısıyla yüksek tempolara çıkacak bir koşu olabilir. Böylelikle arkadan gelen bir isim yarışı sonlarda temposu düşen rakiplerinden çalabilir.

5.AYAK: Bu mesafedeki en iyi dereceyi grup içinde elinde bulunduran Hoştay , son yarışında kaba kumda benim için beklenilenin çok altında kalan bir performans sergileyen isim olmuştu. Fakat bir kez daha çim piste dönen ve başarılı olabileceğini düşündüğüm kısrak ilk şanslı isimdir. Yarışlarını sürekli en geride takip ettiği için bir türlü sonlarda etkili gelmesine rağmen kazanamayan Uçan Şimşek bu kez şanssızlığını kırabilir. Burada son şansı vereceğim ve sürpriz yapabilecek kapasitede gördüğüm isim ise 9 numaralı Latin Çiçeği. Dilbağı aksesuarı takıldığı son koşusunda kocaeli kum pistte iyi bir sonuç elde eden kısrak, bir önceki çim koşusunda ise son 150-200 metreye kadar yarışın içindeydi. Bu kez mesafe 200 metre daha kısaldı-rakipler uygunlaştı. Dikkat edelim.


İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ ;

1.AYAK: 1.4.2.7  
2.AYAK: 12.YILDIZSENA 
3.AYAK: 7.MISS TURBO
4.AYAK: 1.6.5.7.2 
5.AYAK: 6.12.9 
6.AYAK: 5.1.7.6.8.12  

Tahmin ve yorumları okuduktan sonra arkadaşlar, bizlere destek olmayı unutmayınız.Umarım hep beraber kazanırız. Bu kadar kafa yorup,yorum girmemizin amacı bu zaten.Desteklerini esirgemeyen tüm dostlarıma teşekkür ederim. Bol bol şanslar.... 
Hiç yorum yok