Header Ads

YENİ EKLENENLER

17 Temmuz 2019 İstanbul 2.Altılı Tahminleri (Furkan Meriç)


BEKİR Birinci Altılı Ganyan oynayacak arkadaşlara çok tuttuğum ve banko olarak önereceğim bir isim var. Son iki koşuda kendinden beklenilenin çok çok üstüne çıkan Bekir isimli bu at özellikle son yarışı olan İSTİKLAL SAVAŞI-GRUP-1 koşusundaki performansına hayran kaldığımı söyleyebilirim.Bu kez kendisine uygun rakipleri bulmasını geçtim,kilo avantajını da eline alan safkan kazanarak başarılı koşularına bir yenisini daha ekler.


NAVONA: Arıcı ekürisinin yeni bir tayı olan ve kusursuz hazırlıkları ile bu yarışta start alacak olan Navona uzak ara favorimdir. La Dragontea ile anneden öz kardeş olan ve uzun zamandır idmanda sergilediği dereceli galoplar ile start alacak olan  safkan 1000 metrelik galoplardaki hızlı yapısı ile dikkat çekmekte. İlk ayaktan risk alıp yatmış olsam dahi beşli yaparım diyen arkadaşlar '' Tek '' olarak işaretleyebilirler. Rakip olarak önereceğim isimler şablonumdadır. Muhtemelen tahminlerimde verdiğim dört ismin dışına çıkmaz. Çıkarsa ''Hepsi'' diyerek bulabileceğiz bir koşu halini alır bu grup!


2.AYAK:  Son zamanlardaki başarılı koşularını çok beğendiğim Gergin, kendisi ile bütünleşen jokeyi idaresinde favorimdir. Uzun bir aradan sonra yarış gören ve birinci olan safkanın sadece 7-8 boy gerisinde kalırken aksiyonlarını beğendiğim Beyşehir koşu görmüş olmanın avantajı ile dirençli bir performans ortaya koyarsa favoricileri üzecektir. Ankara'daki son koşusunu gücüne ölçü almadığım Akağaç hazırlıklarında kusursuz bir görüntü içerisindeydi. Pisti yadırgamazsa kazanma ihtimali var. Son yarışında çok gerilerde döndüğü için sprintine geç kalan ve yakın ara ikincilik elde eden Özpar Sentetik pistte çok daha başarılı neticel almış bir isim. Biniş tarzını ve stilini hiç beğenmediğim jokeyi ile start alacak olan Binbir ise günün en büyük sürprizini yapabilir. Dikkat ! Sürprizcilerin ihmal etmesin.


3.AYAK: Bu koşuda açık ara favorim 1 numaralı Flashing Gırl olacaktır. Son yarışında ağır kilosu ve istemediği yavaş tempoya rağmen sonlarda etkili gelse de bu kazanması için yeterli değildi. Nitekim bugün hem kilo kiloya koşacak hemde süratli bir yarış bizi bekliyor olabilir. Dolayısıyla şanslı olduğunu düşüncesindeyim. Ara verdikten sonra yavaş yavaş kendine gelen Mıss Helin ve Iskra ise bu kısraktan sonraki isimlerimdir. Burada bir diğer dikkatimi çeken isim ise 10 numaralı Kızım Azra. Geçmiş yıllardaki Dolmabahçe koşularına baktığımda 54 kilolu isimlerin yakın ara dereceler elde ettiğini görüyoruz. Bugünde grupta tek hafif kilo ile koşacak isim kendisi. Kurnaz jokeyi de üstüne almış . Çok çok büyük sürpriz gibi dursa da kilosundan ötürü yazacağım. Son olarak Sentetik pist performansını beğendiğim Run For Derya diyorum.

WIND BLAST: Rakipleri ile aynı yaşta olmasına rağmen kazandığı ilk koşudan sonra geri çekildiğinden ötürü henüz beş kez yarış koşmuş olan safkan bugün için Bankom olacaktır. Özellikle son yarışına kadar performansını yakından takip ettiğim ve patlama yapmasını beklememe rağmen bir türlü gerçek performansını yarışlarına veremeyen bu isim , özellikle son yarışında koşuyu gerilerde takip etmesine rağmen dıştan yaptığı etkili ataklar ile yarışı kazanan isimden daha iyi koştuğunu düşünüyorum. Bu kez ilk kez uzun mesafeye çıkacak olsa da uzayan her mesafede daha iyi koşabileceğini düşündüğüm Wınd Blast'un kazanmasını bekliyorum. Bu koşu için Cuma gün ki H-15 yarıştan 50 kilo ile koşacak olmasına rağmen silinip kaydı buraya yaptırılan safkan umarım beni ve bizi yanıltmayıp İstanbuldaki yarış hayatına kazanarak ''merhaba'' der.


DEMİRYILDIZ: Geçtiğimiz hafta İstanbul'da 1.975 TL tutturma başarısı gösterdiğim gün altılı ganyanın ilk ayağında start alan bu safkanı oyunumda ''Banko'' olarak işaretlemiştim. Aslında tereddütlü bir şekilde tek attığım fakat kazanamazsa beşli oynarım mantığı ile yaklaştığım Demiryıldız , beklediğimden çok çok daha rahat bir koşu kazanma başarısı göstermişti. Bu kez Sentetik pistte start alacak olması belki kafalarda soru işareti bırakıyor olsa da bu grupta ki  bir çok isimden çok daha iyi bir isim olduğunu zaten koşan atlara baktığımızda görebiliyoruz. Fakat kazandığı iki yarışın aksine ters pistte start alacak olmasından ötürü bu safkanı ezebilecek kişilerde olabilir ki bunlara bir şey diyemem. Koşu süratli geçtiği her yarışta başarılı koşabilme ihtimali daha da artacak olan Demiryıldız nitekim önde tempo yapmayı seven isimlerinde olmasından ötürü bugün sonlardaki ciddi atakları ile pisti yadırgamadığı takdirde kazanır. Kazanamazsa canımız sağ olsun.
İSTANBUL  2.ALTILI TAHMİNLERİ ; 


1.AYAK: 6.NAVONA /// 3.8.2  
2.AYAK: 10.11.7.6.8  
3.AYAK: 1.3.2.10.7 
4.AYAK: 7.WIND BLAST
5.AYAK: 1.DEMİRYILDIZ  
6.AYAK: 1.5.8


  • SEVGİLİ DOSTLARIM BİZLERE DESTEK OLMAYI UNUTMAYIN. BİR ÇOK İÇERİK GİRİP SİZLERE BİR ŞEKİLDE FAYDA SAĞLAMAK İSTEYEN ARKADAŞLARIMIZA DESTEKLERİNİZİ ESİRGEMEYİNİZ. 
  • ASLINDA DEFALARCA DİYORUM DESTEK OLUN,OLUN,OLUN DİYE AMA UMURSAYAN KİŞİ SAYISINI YÜZDESEL OLARAK VERECEK OLURSAM HERHALDE %5 CİVARI FALANDIR. NEYSE BEN YİNE BENİ VE EKİBİ SEVEREK TAKİP EDEN VE DESTEK OLAN TÜM DOSTLARIMA BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR EDERİM.
  • SAĞLICAKLA KALIN,BOL ŞANSLAR. 
Hiç yorum yok