Header Ads

YENİ EKLENENLER

2 Temmuz 2019 Ankara Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


BİDANEM: Yarış hayatının başlangıç koşusunu kazanırken son 200 metrede jokeyi tarafından hiç bir şekilde teşvik edilmeyen kısrak 1.21.03'lük bir derece elde etmişti. İşin garip yanı bu kısrağın kum pistte çok daha iyi koşma durumu mevcut ki,yarın bambaşka bir bir performans ortaya koyabilir. Şayet Anneden öz kardeşleri olan Kadhan,Nevhan,Ateşkes ve Aloğlum gibi safkanlar kum pistteki başarılı yarışları ile biliniyor. Bunun yanı sıra annesinin babası olan (Şövalye)'nin yavrularına baktığımızda ise kum pistte çok farklı bir kimliğe büründüklerini istatistiklerden görebiliyoruz.  Şöyle anlatayım; koşan 77 atın 13'ü çim pistte yarış kazanırken, koşan 80 tayın 53'ü ise kum pistte koşu kazanma başarısı göstermiş. Bu da yavrularının daha çok kum piste yatkın olduğunun bir göstergesidir. Gösterişli yarışının ardından bu kez şansını kumda deneyecek olan kısrağın bir kez daha kazanmasını bekliyorum.

GÜRSOYHAN: Yaklaşık 16 aydır sadece ve sadece bu zaman içerisinde iki yarış gören safkan aralıklarla koştuğu bu yarışların ikisini de kazanmasını bilmişti. Yine çok uzun zamanın ardından bir kez daha yarış gören ve kazanarak geri gören Gürsoyhan bu kez çok daha ciddi rakiplerle start alacak olsa da potansiyelli bir isim olmasından ötürü bu grupla baş edebileceğini düşünüyorum. 3'lü yaşlarda birçok grup koşuda start alıp iyi neticeler elde eden ve , 4'lü yaşlara geçtiğinde yine aynı istikrarını sürdürme başarısına sahip olan safkan,düzenli koşamadığı için belki de gerçek performansının üstüne bir şekilde çıkamadı-ulaşamadı. Fakat son geri dönüşünü çok beğendiğim ve bu kez ön tarafta liderlik mücadelesine girmek isteyecek olan isimlerin sayısınında fazla olması şansını arttıran safkan grup içinde mesafede yarış gören iki attan sadece biri. Sonlarda yapacağı etkili atakları ile kazanmasını bekliyorum. 


6.AYAK: Kağıt üzerinden her ne kadar zor gibi görünse de son ayağa kadar oyunumu getirebilirsem, bu koşuda iyi koşmasını beklediğim iki isim ile geçeceğim. Gelir ya da gelmezler bilmiyorum ama çok çok ümitli olduğum bu safkanlardan ilki 8 numaralı My Perfectıon. Özellikle son iki yarışı gayet iyi. Yarış hayatının başındaki kum pist koşularına  da baktığınızda çok iyi sprint atıp bir türlü yetiştiremediğini görüyoruz. Devrini bulduğunu düşündüğüm kısrak bir kez daha kazanabilir. Rakip olarak ise ; bir önceki kum koşusunda mesafeden etkilendiğini düşündüğüm ve devrini aldığı yerde yarışın sonuna gelindiği için sprintine geç kalan Imogen ise bu kez 200 metre daha uzayan mesafede şeytanın bacağını kırabilir. Son dönemlerde iyi yarışlar ortaya koyan Imagıne Perest ise sonlardaki güçlü atakları ile koşuyu lehine çevirebilecek kalibrede bir isim.SİTEMİZE DESTEK OLUP,BİR KAÇ SANİYENİZİ BİZLER İÇİN AYIRMAYI UNUTMAYIN SEVGİLİ DOSTLARIM.
BENİM YARINKİ OYUNUM BUDUR. HERKESE BOL ŞANSLAR DİLERİM.ANKARA ALTILI TAHMİNLERİ ; 

              
1.AYAK: 8.7.5.4.2 
2.AYAK: 3.5.7.6.2.4  
3.AYAK: 5.2.3.8  
4.AYAK: 4.BİDANEM
5.AYAK: 7.GÜRSOYHAN
6.AYAK: 8.11.7
Hiç yorum yok