Header Ads

YENİ EKLENENLER

30 Temmuz Elazığ Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca )


Elazığ koşularının bugünkü zorlu programına bilgim dahilinde yaptığım yorumları sizlerle paylaşacağım.Yapacağınız çalışmalara katkı sunmasını umut ediyorum.

1.ayak:Altılı ganyanın ilk ayağı olan dişilerin 5 şartlı yarışında AGF oranları açıklandığında cazip bir konumda olmasını beklediğim Özer Beyin Bedia Kızı isimli kısrağını günün cazip bankosu olarak öneriyorum.Form durumu çok iyi olan kısrak süratli rakipleri Alankoz ve Remilikız ' ın yüksek tempoda götürecekleri yarışı viraj dönüldükten sonra yapacağı etkili sprintiyle lehine çevirecektir.Ayrıca bu yarışını izlemek için Malatya' dan özel olarak gelen taraftarlarını hayal kırıklığına uğratmayacağına inandığım kısrağa güveniyorum.Bankomdur.
Sıralama: Bedia kız

2.ayak:Son yarışı ve pistteki formda görüntüsüyle Gece Mavisi yarışın favorisi olmayı hak ediyor.Rakipleri Lusinga ve bu yarışa dinlenerek gelecek olan Fairy Dancer olacaktır.Yarışın bu 3 kısrak dışına çıkmasını beklemiyorum.
Sıralama: 7 - 4 - 5

3.ayak:Günün en önemli koşusunda favorim geçen yıl bu koşuyu kazanan Maktayman olacaktır.Bu safkan yine geçen yıl burada katıldığı diğer A-3 Elazığ Belediye Başkanlığı koşusunu da 2. bitirerek  bu pisti ne kadar çok sevdiğini kanıtlamışı.Yine bu pisti çok seven ve erkek rakiplerini de rahatça geçme başarısı göstermiş olan kaliteli kısrak Bold Gırl ilk kez böylesine ciddi bir sınava çıkacak olsa da aynı stildeki favoriye ilk rakip olarak düşünülmelidir.Bu iki safkanın önde çok sert tempoda amansız bir mücadeleye girişip  ya sana, ya bana  yarışı yapmaları halinde potoda bunları avlayacak olan safkanın eküri destekli Rüzgar Gold olmasını bekliyorum.
Sıralama: 6 - 16 - 10

4.ayak:Burada alığı tek startında yarışa gecikmeli başlayıp,doldurarak grubun içinde virajı dönse de jokeyi fazlaca zorlamayıp kendi halinde yarışını bitiren Ünlühan ' dan çok etkili bir koşu bekliyorum,favorimdir.Rakipleri katıldığı yarışlarında tabeladan düşmeyen kısrak Alyanaklım,çarşambadan kaçıp burayı tecihleyen Tatlı Kaçık,Süratli gidecek yarışta sonlarda etkili gelebilen Menachem olacaktır.Yarışın süprizlerini idman pistinde çok iyi görünen Sepectacular Fınısh ve burada ilk startını alacak olan Wıld West' ten bekliyorum.
Sıralama: 11 - 6 - 4  - 8 - 10 - 5

5.ayak..Ekürisi Delicihan' ın yüksek tempoda götüreceği yarışı uygun sıkletiyle lehine çevirebileceğini düşündüğüm safkan Kaç Şerif benim bu koşudaki favorimdir.Son yarışlarında mükemmel bir performans ortaya koyan Şenalp elbetteki sert rakibi olacaktır. Yetenekli aprantisiyle start alacak olan ve son yarışlarında kıpırdayan Lider Doğan yarışın süprizini yapabilir.
Sıralama: 7 - 6 - 10

6.ayak:Günün son ayağında  sıklıkla birarada start alan safkanların koşusunda favori atım zaman zaman bu grubu kolaylıkla geçebilen Bürebey' dir.Kırkpınar,Baba Sönmez ve sprintini ayarlayabilirse Seçkiner rakipleri konumundadır.Yarışın süprizini Kılçık ve Şubathan' dan bekliyorum.
Sıralama: 1 - 2 - 5 - 3 - 8 - 10

Saat: 02.30


Değerli dostlar,yorum toblomuzdaki atlarla oluşturulacak altılı tutarı 48 tl.dir.Gönül isterdi ki daha ekonomik bir önerimiz olsun fakat yarışların zorluğu bunu yapmamızı engelliyor.İlk ayaktaki cazip bankoyu riskli bulan dostlarımız 5 li ganyan deneyebilirler.Yorum tablomuzdaki tahminler sıralıdır.İstediğiniz şekilde kendi oyınlarınızı kurabilirsiniz.Hepinize bol şanslar diliyorum...Hiç yorum yok