Header Ads

YENİ EKLENENLER

5 Temmuz 2019 Bursa Tahminleri ( Metin Hoca )


Değerli dostlar,Bugün koşulacak Bursa yarışlarına altılı ganyan şablonu önermek yerine,her koşuda takibimde olan sadece  bir safkandan bahsederek dilediğiniz oyununuzda değerlendirmeyi sizlere bırakma yoluna gideceğim.Faydalı olacağını umut ederim.

1.koşu :Basgaza  //  İzmir' de yaptığı koşuları bu grup için tatminkar sayılabilecek safkan, ilk kez koşacağı bu pisti İzmir ters pistine alışkın olmasından dolayı yadırgamasını beklemiyorum.Uygun grupta ön planda düşünülmeli,

2.koşu: Arapman  // Kaizbert ' in oğlu Artos büyük beklentilerle başladığı aygırlık hayatına henüz babasının oğlu olduğunu ispatlayacak bir " baştay " veremedi. En iyi yavrularından birisi olan Arapman tecrübesiz aprantiyle tatminkar yarışlar yaptı.Artık kazandığı yarış tecrübesiyle bu rakiplerini geçmesini bekliyorum.

3.koşu: Monta Mayon  //  İstanbul'da katıldığı  son koşusu formuna ölçü değil.Yeniden geldiği sevdiği pistte bu rakiplerini geçecektir.

4.koşu: Tahtalı  //  Safkan Kocaeli pistinde katıldığı kum pistteki yarışında buradaki rakibi Yağızkaan' a geçilmiş olmasına rağmen,o gün için bariyer dibinde adeta hapsolan tayı Tolga ancak son 100 metrede dışarı alabilmiş ve mesafe yetmeyince 4.lükle koşudan ayrılmıştı.Bugün, çimde daha iyi bir preformans beklediğin tay öncelikle değerlendirilmelidir.

5.koşu:  Ömer İn My Mind  // Koşuya baktığımızda niteliksiz bir kalabalık görüyoruz.Yaptığı yarışlar itibarıyla bu gruptan farklı bir at olduğunu düşündüğüm safkanın kazanmasını bekliyorum.

6.koşu : Reason Why  //  Buradaki rakiplerinden Toynakız ' ın kazanıp, Powerbank ' in 3. kaldığı 1800 metre mesafedeki koşuda startan teredütlü çıkarak grubun 5 boy gerisinde kalmasına rağmen, safkan doldurup  önlere gelmiş ve devam etmek istemişse de jokeyi safkanı bekletmeye çalışırken kantarmada boğmuştu.Yaklaşık 2 aylık aradan sonra dinç gireceği bu koşuda kaçak safkanlara çok iyi uyum sağlayan aprantisiyle çıktığı gibi kazanıp bir süprize imza atacak kapasitesinin bulunduğunu belirtmek isterim.

7.koşu: Sonemir  //  Sevdiği mesafede,yakalamış olduğu dişine göre rakiplerini rahatlıkla geçmesini bekliyorum.Ailesinin atına binen Gündüzeli ' nin bu fırsatı iyi değerlendireceğine inanıyorum.

8.Koşu : Kardeşcan  // Kocaeli pistinde aldığı ilk startında yarışın başlarında önündeki taya takılıp yıkılma tehlikesi geçirdiği koşuda bir anda grubun sonlarına düşmüş olmasına rağmen, yeniden toparlanıp gelse de yarış bitmişti.Bu koşuyu jokeyinin elini oynatmadan kazanmasını bekliyorum.

9.koşu : Küçük Ömer  //  Adana ' dan çok formda ve alışkın olduğu jokeyiyle gelip, Bursa 'daki ilk yarışını koşacak olan safkanın çok iyi durumuyla tam mesafesinde hatırı sayılır bir süprize imza atmasını bekliyorum.Değerlendiriniz.


Hepinize bol şanslar diliyorum...

Hiç yorum yok