Header Ads

YENİ EKLENENLER

8 Temmuz 2019 Bursa Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca )


Değerli dostlar,uzunca bir süredir Bursa yarışlarında böylesine dengeli bir programa rastlayamamıştık.Hep benzer atların koştuğu kalabalık koşular yarışseveri bezdirir duruma getirmişti.Benim kişisel görüşüm yarışsever bültene baktığında " ben bu altılıyı bulurum " diyemiyorsa o yarışlara düşünülen müşterek bahislere  de büyük ölçüde mesafeli duruyordur.Yani sözün özü, programa baktım " tamam " dedim.Sonuç almak için çaba sarfedeceğiz,insallah olur.

2.koşu:Koştuğu tek yarışndaki 3.lüğünü beğendiğim  Kifo favorimdir.İstanbul pistinde koştukları yarışı yakın bitiren ve yeterli yarış tecrübelerine ulaştıklarını düşündüğüm Seven Grıl ile Alice sert rakipleri konumundadır.Gördüğü tek yarışında eşgalini beğendiğim ve kumda farklı koşmasını beklediğim  Akçalar Güzeli yarışın süprizidir.
Sıralama: 4 - 7 - 3 - 2

3.koşu: Anayurt burada 1100 çimde kazanıp maidene veda ettikten sonra gittiği İstanbul ' da G 2  koşuda çok sert rakiplerle koşup,son 200 lerde mücadelenin içinde olmasına rağmen jokeyi Kocakaya gelemeyeceğini anlamış olmalı ki fazlaca zorlamadan yarışı grubun ortalarında bitirdi.Yarışın başlarında biraz tutukluk yapan taya uzayan 100 metre mesafenin de yarayacağını düşünüyor,banko olarak yazılmasını öneriyorum.
Sıralama: 2 - Anayurt

4.koşu:Henüz maiden olmasına rağmen son yarışı mükemmel olan Silver Wolf burada favori olmayı tartışmasız hakediyor.Rakipleri ağır sıkletine rağmen Village Hoof ve süratli yapılarıyla Stronger ve Mister Point olacaktır.
Sıralama: 7 - 1 - 6 - 2

5.koşu:Son yarışında başarısız olmasını jokey faktörüne bağladığım Rowdy, yeniden kavuştuğu jokeyi Onur ' la çok başarılı bir yarış çıkarmasını bekliyorum.Buradaki ciddi rakibi konumundaki Mekanik 'ten 11 kg. fazla  koşacak olması " baboş " bir safkan olan Rowdy ' i bana göre fazlaca etkilemeyecektir.Rakip arayanlar Mekanik yazabilirler.
Sıralama: 3 - Rowdy    ///  8 - Mekanik

6.koşu:Son yarışları ve form durumları itibarıyla Super Steel ve Orodinario arasında geçmesini beklediğim koşuda,süratli yapısıyla  Yılmazhan,heran yarış kazanacakmış görüntüsü veren Ildır Beyi ve Bursa' nın olmazsa olmaz jokeyi ile start alacak Behramkale beraberce değerlendirilmelidir.
Sıralama: 10 - 4 - 6 - 2 - 1

7.koşu: Kocaeli,Ankara,İstanbul ve İzmir' i adeta Evliya Çelebi gibi dolaşıp Bursa' ya gelen Sultanhan alışkın olduğu aprantisi altında bu yarışı kazanmaya çok yakındır.Rakipleri flaş aprantileriyle koşacak olan Eser ve Zamana Karşı olacaktır.Yine çok iyi durumlarıyla Özalak ve Esanadolu ' nun da bunlar kadar şanslı göründüğü koşuda süprizi ev sahibi konumundaki Yurttay yapabilir.
Sıralama: 7 - 5 - 4 - 2 - 1 - 3


Yorum tablomuzdaki tahminler sıralıdır.Tablomuzda yorumlanan tüm atlarla oluşturulacak 
altılı ganyan tutarı: 67.2  ytl.
beşli ganyan tutarı :16.8  ytl.

Bütçelerinize uygun olanını değerlendiriniz.

Hepinize bol şanslar diliyorum...


Hiç yorum yok