Header Ads

YENİ EKLENENLER

8 Temmuz 2019 Kocaeli Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


2.AYAK: Vasat koşularının ardından kaba kumdaki ilk ciddi sınavında yarışı epey gerilerde takip eden ve zor açılan bir isim olduğu gözlerden kaçmayan Arkanşah, sprintine geç kalmış olduğu son koşusundaki ciddi atakları çok beğenimi kazandı. Mesafenin 200 metre daha uzaması ve bu kez çok daha ciddi hazırlıklar ile start alacak olan safkan sonlardaki kuvvetli atakları ile koşunun kazananı olabilir. Rakip olarak gördüğüm isim ise ; Kum piste çıkıp Dilbağı aksesuarı bağlandıktan sonra gözle görülür değişimler olduğunu düşündüğüm Nasirhan yine etkili sprintini atarak yarışın kazananı olmaya aday. Bu iki isminde çok geride beklemeyerek grup içinde orta sırada yer alması halinde kazanabilecek potansiyelde olduklarını düşünüyorum. 


OCIUS: Bu pistte 11 kez start alıp 5 kez yarış kazanma başarısı gösteren ve sadece 1 kez tabela dışında kalan safkan, uzun aradan sonra iki koşu gördü. Bu iki yarışta aslına bakarsanız performansının çok çok altında koşular sergilemiş olsa da bugün grup içinde kendisine rakip olacak kapasitede üç isim var. Muhtemelen önde boş kalacak olan Obrado bugün 60 kilonun altında olsa kesinlikle yanına at yazmayacağım bir isim olurdu fakat bu kilo ile beni tereddütte bıraktığı için emin olamıyorum. Didactic'inde bir türlü starttan adam akıllı çıkamama sorunu mevcut. Tüm bunları bir kenara koyunca bu kadar müsait kilo ile yarışı koparıp kazanamaması için hiçbir neden yok. Yeter ki start verildiği anda önde oluşacak temponun hemen arkasına yatarak koşuyu takip etmeyi bilsin. Mustafa Çiçek atına çok güvenip çok gerilerde dönersen bizlere hüsranda yaşatabilir. Temennim ilk üç sıra içinde gitmesi olacaktır. Risk alarak Banko olarak işaretliyorum. 

ULUAT: Bu safkan için aslında sizlere fotoğraflı bir anlatım yapacaktım ama vazgeçtim. Kısacası şöyle anlatayım ; İki aya yakın aranın ardından bir kez daha start alan safkan, yarış başladığı anda bir tökezleme sorunu yaşadı. Ardından viraj dönülene kadar yarışı en geride takip eden Uluat, virajdan sonra bir ara dışarı çıkmak istese de yol bulamadı ve jokeyide içeri teşvik edince bir ara bariyerdibine gidecek kadar sapma yaptı. Neyse ki son 300 metrede jokeyinin kendisini kontrol etmesinin ardından önü açılan ve etkili ataklar ile giden safkan kazanabileceği koşudan yarım boy fark ile ikinci ayrıldı. Bu kez mesafenin çok daha uzaması ve iç kulvar avantajını da elinde bulunduran Uluat kendisini tanıyan jokeyi idaresinde kazanıp maiden'a veda edebilir. Bankomdur. 

6.AYAKSevgili arkadaşlar sürprize müsait günün kapanış ayağında uzun bir aradan sonra Bursa'da yarış gören yakın ara sekizincilik elde eden Atalante'den farklı bir yarış gelebileceğini düşünüyorum. Binicisinin hatasından ötürü son yarışta öne erken yürüyen ve neredeyse 500 metre teşviklere karşılık vermeye çalışan Yolaşan son 100 metrede dama dediği son koşusunda gayet iyi durumdaydı. Akıllı bir şekilde binildiği takdirde birinciliği zorlar. Mesafedeki başarılı işleri göze çarpan Kolaçan, bu rakiplerini daha önce bir çok kez geride bırakan Saraycariyesi,Kocaeli kum pistinde adeta bambaşka bir kimliğe bürünen Kızımirem , İstanbuldaki son koşusunu çok beğendiğim Pexuss ve koşunun önde tempolu gidecek olması lehine Zormüzeyyen diğer şanslı gördüğüm isimlerdir.


KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ ; 

              
1.AYAK: 1.4.2.5.6.3 
2.AYAK: 1.7 
3.AYAK: 3.2.5
4.AYAK: 6.OCIUS 
5.AYAK: 8.ULUAT 
6.AYAK: 8.10.4.12.13.6.7 


Geçtiğimiz hafta neredeyse hiç paylaşımda bulunmadım. Şayet kötü programlara sürekli tahminde bulunarak sizleri yanıltmak istemediğimden ötürü yorumlarda bulunmuyorum. Bugün ki Kocaeli programı da zor fakat,inandığım isimler program içinde çok olduğu için şansımızı zorlayabileceğimizi düşünüyorum.

Sevgili dostlarım yorum ve tahminlerimize baktıktan sonra bizlere destek olmayı unutmayın.
Birkaç saniyenizi Destekleriniz için ayırırsanız çok memnun kalırız. Desteklerini esirgemeyen herkese şimdiden teşekkür ederim. 

Şans sizlerle olsun.Hiç yorum yok