Header Ads

YENİ EKLENENLER

9 Temmuz 2019 Elazığ Altılı Ganyan Tahmini (Metin Hoca )


Haftada iki güne çıkan Elazığ koşularında bugün Arap atlarının ağırlıklı olduğu  bir  altılı ganyan programıyla karşı karşıyayız.Bu durum da öngörü yapmamızı zorlaştırıyor.Herşeye rağmen yaptığım değerlendirmeyi paylaşıyorum.Faydalı olacağını umut ediyorum.

1.ayak:Tekçapkan ' ın süratlendireceği yarışı yakın takip edecek olan Bürebey,viraj üzerinde bayrağı devralıp yarışı bitirmek isteyecek.Safkanın formu buna yeterli görünüyor.Sıkleti biraz ağır olsa da sonlarda etkili sprintini yapabilirse Despot da yarışa ortak olabilir.Zaman zaman etkili yarışlar koşabilen Aloğlum koşunun süprizini yapabilir.
Sıralama: 2 - 1 - 4 - 5

2.ayak:Bunlardan daha iyi gruplardaki yarışlarını çok beğendiğim Birbey yarışın favorisi ve hatta alternatif banko adayımdır.Rakipleri,Malatyalıların itinayla baktıkları narin kısrak Bedia Kız ve bu yarış dahil takibe alınmasını önereceğim Meydanoğlu' dur. Jokertumbul yarışın bombasıdır.
Sıralama: 1 -  ///  5 - 2 - 8

3.ayak:Her yarışı birbirinden güzel olsada da mutlaka geçilecek bir rakip bulan Deli Faruk tartışmasız buranın favorisidir.Hatta kısraklara geçilmese ,bu yarışta sert jokeyiyle rahat kazanır derdim fakat sadece ön planda düşünelim diyebiliyorum.Rakip olarak başta Karimanınoğlu,Beyaz Hırç ve Nitro Can yazılmalı.Yarışın süprizini formda kısraklar Selluma Kızı ve Uğurgülü yapabilir.Tecrübeli jokeyiyle yarışa katılacak  Küçük Bişar bombadır.
Sıralama :2 - 5 - 1 - 8 - ///   14 - 15 - 7

4.ayak:Pisteki görüntünü yarışına yansıtacak olursa Fırtına İbo' nun çok şanslı olacağı koşuda bir diğer şanslı safkan ekürilerden  Tilki ' dir.Ağır sıkletine rağmen Avan ve çok formda olan Reşitbey ' in de ihmal edilmemesi gereken koşuda boş kilolu Dallıcalı süprizdir.
Sıralama: 4  - 1 - 2 - 6 - 13

5.ayak:Koştuğu tek yarışında kalitesini belli eden Mami ile ekürilerinin kazandığı yarışlarda edindiği tecrübeyle buradaki şansını artırmış olan Baba Yadigarı arasına at girmeyeceğini düşündüğüm koşuda bu iki tayı da beraberce değerlendirelim diyorum.
Sıralama: 7 -  1

6.ayak:Bu grubun üzerinde olduğuna inandığım ve aradan sonra 2  yarış görüp kondisyon açığını giderdiğini düşündüğüm Babareşit benim banko adayımdır.Ev sahibi avantajı ve buranın baş jokeyi M.Taşkaya ile bu rakiplerini geçmesini bekliyorum.Mutlaka rakip arayanlara Silverado.Suerto,Let me Pass,Arbedaşlı ve Red Aye veya  beğendiğiniz başka bir safkanı değerlendiriniz...
Sıralama : 7 - BabareşitYorum tablomuzdaki altılı tutarı:
tek banko ile  :  56 ytl.
iki banko ile   :  14 ytl.

Bol şanslar...Hiç yorum yok