Header Ads

YENİ EKLENENLER

19 Temmuz 2019 Newmarket Altılı Ganyan Tahmini (Metin Hoca)


Altı safkanın start alacağı altılı ganyanın ilk ayağını oluşturan koşuda, iki tanesi Godolphin diğer ikisinin de yine  Al Maktoum ailesinin başka fertleri üzerine koşan atlar olması seçim yapmamızı zorlaştırıyor olsa da,kumda yarış gören Wasaayef ile ilk kez koşacak Natıonal Treasure yazıldığında burasının kapatılmış olacağını düşünüyorum.

Altılı ganyanın 2. ayağını oluşturan koşuda öne çıkan ve yarış saatine kadar daha da taraftar bulmasını beklediğim Alfred Boucher ' ın kazandığı yarışını defalarca izledim.Safkan Cl-6 seviyesindeki yarışı kazandı kazanmasına da bana gelecek yarışları için ışık vermedi.Bu nedenle burada favorim üst gruplarda yarış görerek gelen Athmad olacaktır.tek rakibinin yarışlarını başarılı bulduğum kısrak Saikung' in olmasını bekliyorum.

Süpriz biçimde 2. olduğu bu pistteki yarışı dikkate alınmış olmalı ki yarışın hemem hemen sürdirek favorisi konumuna gelmiş Whispering Beauty ' nin işinin o kadar kolay olacağını düşünmüyorum.Dettori ile start alacak olan Lenya ve güzel bir pedigriye sahip olan Ardiente sert rakiplerdir.

İki safkanın katılacağı ve maç yarışı şeklinde olacak koşuda ikisini de yazıp kapatmak yolunu tercih etmek istemeyen doslarıma jokey avantajına sahip Encore d'Or  kazanır diyorum.

Son iki ayağa ilişkin yorum yazmadan sadece ön planda tuttuğum safkanları sıralı şekilde altılı şablonumda değerlendireceğim.


ALTILIM


4 - 6
1 - 6
5 - 1 - 7
1 - banko
7 - 2 - 5 - 9 - 6
2 - 6 - 1 - 10 - 5

15 ytl.

Bol şanslar..

Hiç yorum yok