Header Ads

YENİ EKLENENLER

02 Ağustos 2019 İstanbul 2.Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


Sevgili dostlarım merhaba. Bugün için ''Banko'' tuttuğum isimler hakkında ve geri kalan dört koşuda sadece ön planda tuttuğum isim yorum hazırlama kararı aldım. Son zamanlarda görülen en zor programlardan biri gibi duruyor o yüzden sizler kendi bilfdiklerinizden şaşmayın. Çok ters atlar dahi gelip altılı ganyan bambaşka boyutlara ulaşabilir.

⛊İstanbul Altılı Ganyan Tahminlerime dönecek olursak günün başlangıç ayağında benim favorim 9 numaralı METECİK olacaktır. Ara verdikten sonra bu yıl üç koşusunda da beklenilenin pek üstüne çıkamamış olsa da bu kez çok daha hazırlıklı ve kazanabileceği rakiplerin arasında. Şayet  startla beraber önde tempo yapmayı seven Ağapersen,Akağaç,Sahipbey,Kazdağı , Binbir gibi tempoyu üst seviyelere çıkarabilecek kapasitede olan isimler mevcut .Daha önce 1200 ve 1300 metre mesafe aralığında 22 koşu gören ve bunların 16'sında tabela yer alan safkan kazanarak altılı ganyanı cazip bir hale getirebilir.

⛊Günün en zor ve seyir zevki yüksek koşularından biri olan KOSOVA Koşusunda ise benim ilk şans vereceğim isim 4 numaralı CEVHER olacaktır. Bu safkan bildiğiniz üzere Ankara ve İstanbul'da daha önce bu grupla dişe diş koşmayı başarmış bir isim. Cevher'i önde tutmanın en önemli nedeni ise startla beraber ön tarafa düşeceği zaman temposunu bozacak rakiplerinin olmamasıdır. Çok ciddiye alınmaz ve virajı önde soluklu bir şekilde dönebilirse uyumlu jokeyi ile birinciliklerine bir yenisini daha ekleyebilir.


⛊Muhtemelen startla beraber ön tarafta Uçan Abla'ya pres yapacak isimlerin sayısı fazla olmayacaktır.Dolayısıyla ön tarafta iyi yer tutabilen isimlerin şansının fazla olduğunu düşündüğüm bu grupta risk alarak 1 Numaralı PRENSES MONTANA isimli kısrağı oyunlarımda tek bırakacağım. Son grup koşusunda Aynişan ve Gurbet Ateşi ile başa baş koşarken performansını da en üst seviyeye çıkardığını gözler önüne sermişti. Bu kez ön tarafta sert rakibini kaçırmayarak 3-4 konumunda gittiği takdirde yarışında kazananı olabileceğini düşünüyorum. Bankomdur..

⛊Şartlı-1 koşu için herhangi bir yorumum olmayacaktır arkadaşlar. Sonuçta ilk defa koşan isimler bunlar. Dolayısıyla çok farklı ve beklenmedik bir performans sergileyen bir isim çıkabilir. Ben bütçem dahilinde hazırlıklarını beğendiğim isimler ile bu grubu geçmeye çalışacağım. 

Startla beraber ön tarafa düşecek isimlerin sayısının fazla olması şansını arttırdığını düşündüğüm SEMİH BEY son koşularında 1200 metre mesafede virajı en geride dönmüş ve  istediği sprintleri atamamıştı. Bugün mesafenin 1400 olması artı tempolu bir koşu beklediğim için sonlardaki güçlü atakları ile Semih Bey'in kazanabileceğini düşünüyorum. Rakip olarak ise önemli bir kilo avantajına sahip olan , son yarışında öne erken yürüdüğü için yarışı kaybettiğini düşündüğüm MISTER RIGHT diyorum. Sürpriz isimlere şans vereceğim bu koşuda umarım bu iki isim beklentilerimin çok daha üstünde koşarak İstanbul Altılı Ganyan tahminleriminde bizi ikramiyeye bir adım daha yaklaştırır.
Evet arkadaşlar Mıster Rıght yarıştan çıkartıldığından ötürü ben burada Semih Bey'i tek bırakmayacağım. Bu isme rakip olarak ise 6 numaralı PROXY isimli atı önereceğim. 


Son ayak ise 1 numaralı TOPRAKSU benim  Banko ismim olacaktır. Şayet katıldığı son koşusunda virajdan sonra hemen öne erken sarktığı için ağır kilosu ile dıştan gelen rakiplerinden bir adım daha geride kalan kısrak bu kez rakipleri ile kilo kiloya sahne alacaktır. İlk sentetik pist performansını da gayet verimli gördüğüm bu kısrağın kendisini tanıyan binicisi Danyal Kaya ile virajdan sonra bu kez öne ne kadar erken düşerse o kadar iyi bir yarış çıkartacağını düşünüyorum. Hepinize İstanbul Altılı Ganyan Programında bol şanslar dilerim..
SEVGİLİ ARKADAŞLAR ELİMDEN GELDİĞİNCE BİR ŞEYLER ANLATMAYA ÇALIŞTIM SİZLERDEN BUGÜN İÇİN REKOR DESTEK BEKLİYORUM. BEĞENİP DESTEK OLAN TÜM DOSTLARIMA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.KALIN SAĞLICAKLA...


İSTANBUL  ALTILI TAHMİNLERİ ;

1.AYAK: 9.3.8.5.7.6  
2.AYAK: 4.9.2.10.12.3 
3.AYAK: 1.PRENSES MONTANA  
4.AYAK: 5.2.8.9.6.3 
5.AYAK: 4.6 
6.AYAK: 1.TOPRAKSU

SON GÜNCELLEME: 15.222. 6'lıAt İsmiDereceGanyanAGF
6'lı ganyanda dağıtılacak tutar 1.937.634 t dir.
6'lı ganyan 7.284,34 t vermiştir.
2. 6'lı Ganyan AGF Tablosu
15 - BİNBİR1.28.192,755
210 - SERDÜMEN2.05.327,452
33 - AYSEL ANA1.26.0514,301
42 - CLOUDS OF VICTORY1.12.512,806
54 - SEMİH BEY1.22.057,152
61 - TOPRAKSU1.35.914,554


Ayrıca arkadaşlar 1.Altılı Ganyan içerisinde olan 3.Koşudaki 3 numaralı SEMERKANT isimli safkanın aradan sonra çok daha iyi isimler ile mücadele içerisinde olduğunu düşünüyorum. Özellikle son koşusunda Kayı Beyi'nin arkasında ikinci olarak kalırken biraz daha erken öne yürümüş olsaydı yarışında kazananı olurdu. Kayı Beyi dediğimiz at ise bu yıl 6 yarışın 3'ünü kazanırken 1'inde ikinci olarak kaldı. Velhasıl kelam Semerkant isimli safkanın bu rakiplerini geride bırakarak birinci olması normal bir sonuç olacaktır.


Hiç yorum yok