Header Ads

YENİ EKLENENLER

08 Ağustos 2019 Kocaeli Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


1.AYAK: Yarış hayatına İstanbul Çim ve Sentetik pistte merhaba diyen ve katıldığı iki yarışta da başarısız sonuçlar alınca , Kocaeli  pistine getirilen ''Kolej Güzeli'' buradaki ilk ''Dişilere ait'' kum koşusunda virajı gerilerde dönmüş ve 1200 metre mesafe kendisine kısa gelmişti. Fakat sonlardaki ciddi atakları bugün bu rakiplerine hakim olup sürpriz yapmak için yeterli olarak gördüğüm kısrak son üç hazırlığını da şuan ki jokeyi idaresinde gerçekleştirdi.  Uzayan mesafede günün en büyük sürpriz ismidir.

2.AYAK: Aslında bana göre günün sürpriz en müsait koşularından biri. Herhangi bir sıralama yapmayacağım ama gücüne inandığım ''Red Rose'' aralıklarla koşmasa belki de şuan bu grubun 2-3 tık daha üstünde olurdu. Dolayısıyla 90 günlük arası da olsa favorimdir. ''Milyoner'' son koşusunda önünde bir at devrilince ona çarpıp yere yığılmıştı. Son yarış performansı ve Kocaeli performansları gayet tatminkar. Yani kazanamaması için hiçbir sebep görmüyorum. Yine son yarışları çok tatminkar olan ''Şahgözü'' bu yıl ipi göğüsleyememiş olsa da geldim geliyorum havalarında. Son yarışında vasat aprantisi Batuhan Okande'ye rağmen fena değildi. Dikkat etmekte fayda görüyorum.


3.AYAK: Günün seyir zevki en yüksek olan koşularından biri olan bu yarışta favorim ve kazanmasını beklediğim yani risk alarakta banko olarak oynayabileceğim isim 5 numaralı ''Sıcak Çikolata'' isimli safkan olacaktır. Yaşlandıkça performansından geri kalıyor gibi gözükse de yine son yarışlarına baktığımızda dişli isimlerle başa baş koştuğunu söyleyebiliriz. Startla beraber ön tarafta liderlik mücadelesine girecek isimlerin sayısının fazla olması da lehine olan safkan bu kez kazanarak şanssızlığını kırabilir.


4.AYAK: Bu yarış için bir sıralama yapmış olsam Nick Nack,Professor,Savaş Atı ve Alidev derdim. Bu dört isim arasında bir koşu bekliyorum.Son koşusunda düzlüğe el oynatmadan gelen Nick Nack 'i ben o gün için tek oynamıştım ve şansımızın da yardımıyla kazanmayı başarmıştık. Velhasıl kelam yarışın başından sonuna kadar gözlerim hep onun üstünde idi. Virajı 8-9. konumda dönerken bir ara önde yıkılma tehlikesi de atlattığını belirtmek isterim. Düzlükten sonra her teşvike  olumlu yanıt verirken kolay da kazandı. Bu kez 50 kilo gibi uygun bir siklet ile tekrar kazanmayı başarabilir. Küçük kuponlar için ''Banko'' olarak rahatlıkla işaretleyip takip edebileceğim bir isim. 


5.AYAK: İstanbul'dan gelen atların sayısı fazla olmasından ötürü hiç ummadığımız atlardan biri ilk kez çıkacağı Kocaeli kum pistte yarışın kazananı olabilir. Daha önce Buzderyası 45-50 gün ara verdiğinde de favori çıkmış ve 8-10 boy fark ile yarışı tamamlamıştı. Gerçi bu sefer daha hazır gibi gözüküyor gibi dursa da bana güven vermedi. Tedirginim. İlk kez kuma çıkacak olan 1 numaralı ''Alaragülü'' , ilk kez Kocaeli kum pistine çıkacak olan 6 numaralı ''Emetli Kızı'' ve buradaki kum pist yarışları tatminkar olan ''Latin Çiçeği'' isimli atlardan sürpriz gelebilir. Dilbağı aksesuarı ile çıktığı ilk yarışında yarışın son anına kadar koşu içerisinde olan ''ÇılgınMatra'' yine iyi koşabilecekler arasında. Bu kadar at yazmışken Ankara'dan gelen ''Buğu'' isimli atı da atlamak olmaz. Dediğim gibi Buzderyası eksik koşması halinde fena karışma ihtimalinin olduğu bir grup. Ben çıkamadım işin içinde sizlere bol şanslar..

6.AYAK: Günün kapanış ayağında iki sürpriz isme şans vereceğim. Bunlardan ilk kazanmasını beklediğim isim 13 Numaralı ''November Rain'' olacaktır. İstanbul'da beklentilerin altında kalmıştı. Fakat tamamen aksesuar değişikliğine gittiği son yarışında muhteşem bir direnç sergilemişti. Çok beğendiğim bu performansın ardından kum pistte rakiplerine oranla kilo avantajını elinde bulundurmasını büyük avantaj olarak görüyorum. Diğer bir isim ise 9 numaralı ''Keep Dancing.'' İlk kez çıktığı kum pist yarışında fena değildi. İkinci olarak kaldı fakat geçildiği Targenyan isimli at bir yarış sonra H-16'da yine uzak kazandı. Güzel hazırlıkları ve boş kilosu ile bugün yine şansı olan isimlerin en başındadır.


KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ ;


1.AYAK:  10.7.1.6   

2.AYAK: 6.10.13.11.15.16 
3.AYAK: 5.SICAK ÇİKOLATA   
4.AYAK: 7.NICK NACK  
5.AYAK: 3,,1.6.9.4.2 
6.AYAK: 13.9  


Hiç yorum yok