Header Ads

YENİ EKLENENLER

1 Mart 2019 Ücretsiz Kocaeli Tahminlerim (Furkan Meriç)


          
        

1.AYAK: Yaklaşık iki ay aranın ardından 1700 metre mesafede H-14 koşuda start alan HARPUTLU LADY ilk kez start aldığı bu koşuda beklenilenin üstünde performans sergilemiş ve üçüncü olmuştu. 28 Günlük dinlenme süresini de en iyi şekilde geçirdiğini düşündüğüm kısrak favorimdir. Bu isme ise tek rakip olarak sizlere son koşusunda da bahsettiğim ve önde istediği tempoyu kurmasına rağmen sonlarda Atakan Abi isimli ata geçilerek ikinci olan CEASER 'ı önericem.

2.AYAK: Aradan sonra iki yarış görerek açıklarını gideren YOLKIRAN önde istediği tempoyu kurabileceği bu koşuda favorimdir. Bu kez çok daha iyi koşacaktır. İstanbul'dan sonra bu kez ilk kez kaba kum pistinde sahne alacak olan KELEŞHAN bu yarış içinde son kez yaptığı 1000 metre galobundaki 1.08.00 derecesi ile pisti yadırgamadığı takdirde iddialı olabilir.  Formunda önemli derecede artışlar olan ÖVÜNÇCAN ağır kilolar ile koşmaya alışkın bir isim. Yaklaşık iki ay aradan sonra bir yarış gören AKDAMAR startta oyalandığı o koşusundan sonra çok daha uygun isimlerin arasında. İstanbul'dan iddialı gelen SOKAK KRALI sürpriz ismimdir.

3.AYAK: Sevgili dostlarım aslında burda iki ismi rakiplerinden bir adım daha önde tutuyorum fakat ilginçtir ki grup içerisinde tüm isimler kaçak karaktere sahip.Yani burda belki 4 numara Majezan ve ağır kilosundan ötürü 2 numaralı Blue Eyes liderlikte ısrar etmeyebilir. Birde Burda son yarışını önde tempo vererek kazanan Mıss Seritana İstanbul'da bekleme de yapıyordu. Yani böylesi yüksek tempoda gitmesi muhtemel olan bir koşuda ben üç isme şans vereceğim fakat dediğim gibi yarış beklediğim gibi gitmediği takdirde bu ayakta farklı bir netice de çıkabilir. Derece olarak bu gruptan çok daha önde olan MISS BALKAN net favorimdir. Ara verdikten sonra farklılaştığını gördüğüm CORAL ROSE favorinin en sert rakibi olacaktır. Yine dediğim gibi bekleme de yapabilen MISS SERİTANA önde yüksek tempoda kaçan isimler olursa iyi bir bekleme yarışı yaparak kazanma ihtimali var olduğunu düşünüyorum. Belki de kendi öne düşecek startla beraber , her türlü senaryo olabilir. Yine de bu isimden iyi bir koşu bekliyorum. 4.AYAK: Bu koşuyu hiç risk almadan İstanbul'dan gelen iki isim arasında beklediğimden ötürü ayırmadan ikisine de şans vereceğim .


BEHRAMKALE: Son start aldığı koşuda ters mesafede mücadele eden safkan startla beraber ön tarafta yüksek tempoda kaçan isimlerin arkasında 5-6 boy geri kalarak bekleme yarışı yapmış ve virajdan sonra tempo yükseldikçe,hem mesafenin verdiği dezavantajdan ötürü hem iyi yer tutamamaktan ötürü sıkıntı yaşamıştı. Fakat bugün üstünde son koşularında muhteşem şekilde yarışlar çıkartmış olduğu jokeyi var. Dolayısıyla start verildiği andan itibaren hemen öne düşüp liderliğini bu rakiplerine çok kolay şekilde hissettirecek olan safkanın beyaz bayrak ayna yapmasını bekliyorum..


6.AYAK: Sevgili arkadaşlar günün kapanış ayağına ne kadar at yazarsanız o kadar iyi. Çünkü kilo farkları öyle bir hal almış ki - grup dengelenmiş desem yeridir. Bu da koşuyu iki kat daha zorlu hale getirmiş. Bu sıralar farklılaştığını düşündüğüm WEST GROVE başta olmak üzere , koşunun önde tempolu gidecek olması lehine PAMUK BABA bu pistte bambaşka bir kimliğe bürünüyor. Bursa'daki son yarışını ölçü almayın. Ağır kilolar ile koşmaya alışkın bir isim olan CAPTAİN STEEL bir koşu önce burada çok iyi koştuğunu görüyoruz. Bugün kısalan mesafe daha çok şansını arttırıyor. Yamak koşusundaki performansını gücüne ölçü almadığım WARM BLOODED son koşularındaki iyi performansı ile etkili olabilir. SPRİNG BREAK ve aradan sonra Sentetik pistte bir koşu gören BRAVE FEET sürpriz isimlerimdir.
             Merhaba Sevgili Dostlarım. Dün pek beğenmediğim İzmir Programına 5.88 TL'lik bir tahmin vermiştim. Zaten fark ettiyseniz bugüne kadar taş çatlasın 20 TL üstünü geçen (( o da maksimum 30 TL olsun )) kuponumun sayısı 5 değildir. Dün İzmir programında Altılı  ilk Ayak %34 favori ile 283 TL verdi, biz tabii %8 Oynanma Oranı olan REAL KİNG tek attık ve yattık. Umarım Ufak oyunumu değerlendiren arkadaşlar olmuştur. Beşli Ganyanı 106 TL güzel bir ikramiye verdi.

             Yani oyunlarımı verirken ciddi anlamda çok küçük kuponlar vermekteyim.Belki bu büyük oynayanları rahatsız eden bir durum fakat ben yine site açılışından sonuna kadar devam ettirdiğim istikrarımı bozmayacağım. Verdiğim oyun tutar ya da tutmaz, sizlere belirttiğim sürpriz isimler kazanır ya da kazanamaz bunu bilemem ama ben ve ekibim sizlere yardımcı olmak için en iyi şekilde çalışmaktadır.

              O yüzden arkadaşlar, sizlerde şu ''Destek'' konusunda biraz daha duyarlı olun.Bir tahmin ve yorum giriyorum buraya inanın 3-4 saatimi alıyor. Okuması ve tahmini görmeniz ise 5 dk bile sürmüyordur.
             Bu yüzden biraz daha özenli olalım ve bir kaç saniyenizi de sizler için bir şeyler yapmaya çalışan bizlere ayırın. Diyeceklerim bu kadar sevgili dostlarım. Hepinize Kocaeli ve İzmir programında bol şanslar diliyorum...Esen kalın...
KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ ; 
         
1.AYAK: 3.1 
2.AYAK: 6.2.5.10.13  
3.AYAK: 3.1.5  
4.AYAK: 4.5  
5.AYAK: 2.BEHRAMKALE 
6.AYAK: 10.2.1.3.12.9 
2 yorum:

  1. üper gidiyorsunuz üstad

    YanıtlayınSil
  2. Estağfurullah o kadar iyi olsak her gün oyun buluruz. Ne biliyorsak onu aktarmaya çalışıyoruz sadece.
    Sağ olun güzel düşünceleriniz için.

    YanıtlayınSil