Header Ads

YENİ EKLENENLER

15 Şubat 2019 Ücretsiz İzmir Tahminleri (Furkan Meriç)


1.AYAK: Startla beraber ön tarafa düşecek isimlerin fazla olması şansını arttıran AK DIAMOND son yarışlarında piste sığmayıp dolup taşan havası ile favorimdir. Son dönemlerde Kısa Vadeli ve Şartlı koşularda oldukça iyi görüntüsü ile dikkat çeken KARA HİSAR farklı koşacaktır. Akın Sözen ile iyi uyum yakaladığını düşündüğüm ASKOROZ ise yarışı çok gerilerde takip etmediği takdirde sonlarda yapacağı ciddi ataklar ile bir anda koşunun liderliğine ortak olabilir.

2.AYAK: Bütçesi olan bu koşuya HEPSİ deyip geçebilir fakat ben şans verdiğim ' beş ' isim ile bu yarışı en az riskli şekilde geçmeyi düşünüyorum. Gerek start aldığı rakipler gerekse derece olarak grubun bir adım önünde olan SAVAŞ ATI favorimdir. İstanbul'dan formda gelen GEZGİNCİ ağır kilolar ile de koşmaya alışkın bir isim. 13-38 Handikap aralığında dağılmış bu grupta (Savaş atı hariç- 60 handikap) iyi koşar.Ben grup içerisinde bu iki isme bir parantez açmak istiyorum. İşte bu iki safkan eksik koşarsa işler alabora olur. Onun için aradan sonra bir şeyler yapmaya çalışan AÇIK EL, ÖZÇOCUK ve boş kilosu ile VEGOOL ise sürpriz isimlerimdir.


3.AYAK: Bir süredir yorum hazırladığım ÖZER BEYİM , kendisini tanıyan binicisi ile favorimdir. Hatta yorumumun başında bu ismin yanına rakipler önerecektim fakat sonradan vazgeçtim. Start aldığı yarışlardaki performansı ile son dönemlerde kıskacıma takılmış olan safkan buradaki 1900 metre mesafeli koşuda aslında daha iyi derece elde edebilecekken dördüncü olmuştu. Acaba kazanmak için mi koşuyor , yoksa tabela içerisi için mi ? Elbette bunu ben yarışları izleyerek anlayamam ama potansiyeli olduğunu açık ve net şekilde görebiliyorum. En azından bu gruptan bir tık daha üstte gibi. Dolayısıyla lafı fazla uzatmadan bu safkanı da tek işaretleyeceğim oyunumda.

4.AYAK: Bu yıl start aldığı koşuları da zorlanmadan kazanan kaliteli kısrak PATRONİÇE , yine çok uygun bir grup bulmuş durumda. Açıkçası bana göre yarış içerisinde tek rakibi var o da 61 kilolu My Sultan. Yani bu koşuyu risk etmek istemeyenler iki at ile geçebilirler fakat ben kendi oyunumda 3 numarayı tek işaretleyeceğim. Koştukça çok daha iyi duruma gelecektir ki , uzun mesafede kötü olduğunu da düşünmüyorum. Belki orta mesafeli yarışlarda başarı olarak iki adım daha önde olduğu gözüküyor lakin bu mesafeyi de yapabilir.
5.AYAK: Startla beraber ön tarafa düşecek isimlerin sayısını  fazla olması şansını arttıran MISS TUDOR uygun rakiplerin arasında favorimdir. 51 günlük aradan etkilenmezse iyi netice elde edebilir. Yine IMPORTANT son dönemlerde takip ettiğim isimlerin başında geliyor. İlk yarışı olmasına rağmen sonlarda etkili bindiren  BELLA BAMBİNO mesafe tecrübesi olmasa da sürpriz yapabilir mi ? Ben ihtimal veriyorum yazacağım. Ara vererek gelen ŞİRİNYER GÜZELİ çim pistte çok daha iyi rakipleri geçti. Kum pistte biraz eksik gibi dursa da son yarışı gayet tatminkardı. Grup içinde çok kaliteli ayaklar yok, bu yüzden kazanabilir mi ? Neden olmasın ! Sürpriz sevenler son yarışı olumlu BIG EAGLE GIRL ekleyebilirler.

6.AYAK: Bu rakiplerinden bir adım daha önde gördüğüm 1 numaralı CASTAWAY ön tarafta kurabileceği sert temposu ile beyaz bayrak ayna selam söyle o yare diyebilir. Start aldığı gruplardaki performansı ile de bu grubun zaten bir tık üstünde olduğu gözlerden kaçmayan safkan açık ara favorimdir.  Dört ay aradan sonra star aldığı ilk koşuda Sulu kum pistte çok fazla üstüne gidilmeyen JACOBİN ihmale gelmez. FINDIKKIRAN ve ATÇETER sürpriz isimlerimdir.İZMİR ALTILI TAHMİNLERİ ; 
  
1.AYAK   7.6.5
2.AYAK:  2.1 /// 5.4.9 
3.AYAK:  5.ÖZER BEYİM
4.AYAK:  3.PATRONİÇE 
5.AYAK:  3.1.7.4
6.AYAK:  1.2 // 5.3 


Madrabaz İzmir Tahminleri İçin Tıklayınız 1 yorum: