Header Ads

YENİ EKLENENLER

16 Şubat 2019 Ücretsiz Adana Tahminleri (Furkan Meriç)


HER AYAK BİR AT

BAŞPEHLİVAN: Bu mesafede derece olarak , grup ile baş edebilecek kapasitede olan safkan son katılmış olduğu koşuda ise sert rakiplerinden etkilenmişti. Açıkçası bugün bulduğu grup çok çok uygun, öne yürüyecek bir kaç isimde grup içinde yer alınca Başpehlivan iyi yer tutması halinde farklı netice alabilir.

THE RED SEA: Gülerce ekürisine ait bu safkan , son yarışında ne için koştu ben anlayamadım. Potansiyel olarak bu grubun üstünde olduğunu düşünüyorum ama bir türlü içindeki o cevheri çıkartamadı. Kaldı ki son yarışında o kadar çok geriden geldi ki o koşusu kesinlikle kazanmak için değildi. Yani bugün ne için koşacak ? Kazanmak için mi yine en geride bekleyerek tabelaya tutunmak için mi ? Gülerce ekürisine ait olmasa daha farklı şeyler düşünebilirdim fakat artık kazanma vakti geldi. İyi yer tutarsa rakiplerini atlatır.

SCAMP: Müslüm Çelik ile uyum içerisinde olan safkan uzun mesafeli yarışlardaki performansından ziyade son dönemlerde çok daha iyi neticeler elde ediyor. Özellikle son yarışında o kadar kolay kazanmıştı ki bu kadar formda iken neden 56 gün geri çekildiğini merak etmedim değil. Öne yürüyecek isimlerin olması da şansını arttıran safkan sıhhatli ise iyi koşar. 


AŞEMEZ: Safkan için son yarışında olumlu şeylerden bahsederken çok kolay kazanmıştı. Zaten kazanamaması da sürpriz olurdu,her neyse. Bugün mesafe son yarışında oranla değişse de önde tempoyu arttıracak isimlerin olması şansını arttıracak olan Aşemez , kolay kazandığı koşunun ardından bugün bir kez daha kazanan isimlerden biri olmaya yakın. 

DAMARİS: İlk startında 1300 metre mesafede 1.24.47 derecesi ile yakın ara üçüncülük elde eden safkanın performansını çok beğenmiştim. En azından bu grubu geride bırakmak için yeterli düzeyde idi diyebilirim. Bu safkanı rakiplerinden bir adım önde tutuyorum fakat eksik koşması halinde işte o zaman işler karışabilir. Önce Damaris , sonrası uzak ve karanlık.

EFİL EFİL: Grup içerisinde Unzen'e sert rakip olarak çıkmasına rağmen yarışı tabela dışarısında tamamlayan kısrağın performansı şaşkınlık verici. Son koşusunu bir daha izlediğimde binicisi çok fazla teşvikte bulunmuş ve bunlara son metrelerde cevap verse de tabela için yetersiz bir performans ortaya koymuştu. Ben o kötü performansını görmezden gelip bugün maiden atlarının yanında çok daha iyi koşacağını düşünmek ve buna inanmak istiyorum.ADANA ALTILI TAHMİNLERİ ; 
         
1.AYAK: 2.6.4.9.7
2.AYAK: 10.THE RED SEA
3.AYAK: 3.1.5 
4.AYAK: 1.AŞEMEZ  
5.AYAK: 4.7.6.10.12.11 
6.AYAK: 2.4.3

Hiç yorum yok