Header Ads

YENİ EKLENENLER

21 Şubat 2019 Ücretsiz İzmir Tahminlerim (Furkan Meriç)


1.AYAK: Sevgili dostlarım merhaba. Günün başlangıç ayağı olan bu koşuda iki isme yer verip geçeceğim. Fakat zor bir koşu olmasından ötürü sizler tuttuğunuz isimleri de ilave edin. Ben bütçem dahilinde 8 ve 10 numaralı isimleri ekleyeceğim sadece. Bu pistteki son koşusunda tarihler 17 Ocak'ı gösterirken bugün ki jokeyi idaresinde kazanırken çok iyi bir sprint atan THREE CAT yine çok şanslı. Çok zor kazanan bir isim olan MOI JIZNI ise önemli bir kilo avantajına  sahip ekstra olarak önde iyi bir çıkış yakalayarak temposunu rakiplerine hissettirirse beyaz bayrak ayna yaparak sürpriz gerçekleştirebilir. Dediğim gibi ben bu iki ismi bir adım daha önde tutuyorum fakat sizler sürprize açık bu koşuda ilave isimler ekleyebilirsiniz.

3.AYAK: Startla beraber ön tarafa düşecek isimlerin sayısını fazla olması şansını arttıran TEKİNER artık şanssızlığını kırabilir. Akın Sözen idaresinde çıkışını sürdüren ÜNLÜOĞLU yine iyi yer tutarsa muhtemelen koşu içerisinde rakiplerine zor anlar yaşatacaktır. Her ne kadar öne düşecek isimler olsa da binicisi ile uyumu gözlerden kaçmayan GOLDEN KİNG olur da tempo yavaş geçerse cezayı kesebilir. Çok geri planda kalacağını düşündüğüm GOBEN ise sürpriz ismimdir.

DEMİRPOYRAZIM: Gözlük aksesuarı çıkartıldıktan sonra start aldığı son iki koşuda da çok iyi durumda olduğunu gördüğüm safkan benim net favorimdir. Virajdan sonra temposunun üstüne çıkıp rahatsız edecek bir isim var fakat ben bugün gerçek gücünü bu rakiplerine gösterip kazanmasını bekliyorum. İlk kez çıktığı uzun mesafe yarışta ne yaptığına anlam veremediğim safkan viraja 7-8 boy avans ile dönmüş ve sonlarda dama demişti. O gün kilosu da ağırdı ve beklenilenden bana göre daha iyi koşabilirdi. Bu kez çok daha akıllıca koşturulup , uygun kilosu ile kazanmasını bekliyorum.


DREAM SOLDİER: Diğer Şartlı-1 grubuna oranla çok daha uygun isimler ile start alacak olan safkan hazırlıklarında da bir adım öne çıkmakta. Anneden Hot Chocolate gibi sınıf bir safkan ile öz kardeş olan Dream Soldier , idmanlarındaki görüntüsünü sahaya yansıtabilirse kazanacaktır diye düşünüyorum.


6.AYAK: Açıkçası ben son ayak iki isim üzerinde yoğunlaştım. Derece olarak son yarışındaki performansı ile 1400 metre mesafede 1.36.82 yapan AÇIK EL , gruptaki en iyi dereceye 3 saniye fark ile sahip bir isim. Bu çok ciddi bir fark . Yani son yarışındaki performansını tekrar sahaya yansıtabilirse kazanmaya çok yakın. Bir isim daha var ki çok sevdiğim aprantisi ile start alacak olan ve ilk yarışında kaba kumda koştuktan sonra İstanbul'da Sentetik pist koşularında daha iyi isimlerin arasında start alan 2 numaralı USTAOĞLU. Yarış hayatına fena başlamadı aslında ama 2018'in sonlarında doğru start aldığı iki koşuda tökezledi. Ardından geri çekildi ve erkenden getirildiği İzmir pistindeki hazırlıkları tatminkar. Nasıl koşacağını merak ediyorum.


İZMİR ALTILI TAHMİNLERİM
         
1.AYAK: 8.10 
2.AYAK: 7.6.3.4.5.8    
3.AYAK: 3.7.6.5 
4.AYAK: 5.DEMİRPOYRAZIM 
5.AYAK: 3.DREAM SOLDİER 
6.AYAK: 12.2 // 5.6.8.11.10


Sevgili Dostlarım; Elimden geldiğince İzmir programını sizler için yorumlamaya çalıştım. Umarım başarılı bir gün olur ve iyi bir ikramiye yakalarız. 

Sitemizde DESTEK olmayı Lütfen unutmayınız. Verdiğiniz Destek için şimdiden herkese çok teşekkür ederim.İyi okumalar..Hiç yorum yok