Header Ads

YENİ EKLENENLER

22 Şubat 2019 Ücretsiz İzmir Tahminlerim (Furkan Meriç)


1.AYAK: Sevgili dostlarım günün başlangıç ayağı olan bu koşuda dört isim tutuyorum fakat iki ismi diğer rakiplerine oranla bir adım daha öne çıkaracağım. İlk şanslı gördüğüm isim 1 numaralı MISS DADAŞ. Potansiyel olarak bana göre bu grubun üstünde fakat sorunlarından ötürü tam anlamı ile kendisini yarışlara veremeyen bir isim. Katıldığı son koşusunda aslında iyi yer tutamadığı için pekte verimli koşamamıştı. Bugün uygunlaşan rakiplerin arasında daha farklı netice alabilir. Beni heyecanlandıran bir diğer isim ise 4 numaralı BANA. Bu kısrakta mesafe uzadıkça performans olarak daha iyi neticeler almaya çok yakın bir isim. Son koşusunda KV-6 grupta fena bir derece ortaya koymadı. Açıkçası aynı yarışı tekrarlarsa bu sefer kazanabilir. Aradan sonraki yarışını beğendiğim ULU MANİTU ve uzun mesafede iyi koşabileceğine inandığım CALLIENTE yazıp bu ayağı geçeceğim. Özellikle 3 numaralı kısrak son yarışında farklı bir jokey ile start almış ve beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Fakat bugün uyumlu jokeyi ile start alacak olmasından ötürü günün sürprizini yapabileceğini düşünüyorum.2.AYAK: İnanın şu grubu gördükçe midem bulanıyor artık arkadaşlar. Hatırlayın Serkobaba (15,50 G ) , Ozanefe ( 21,35 G ) , Cemal Baba (17,15 G)  bunlar harici daha bir çok örnek var bu grup ile beraber koşup sürpriz yapan ama ben konuyu uzatmadan geçmek için sadece bu üç örneği verdim sizlere. Bir iyi koşuyorlar bir kötü . Yani demek istediğim yarın 15 Ganyanlık bir at gelirse kimse neden bu isim kazandı gibilerinden şaşırmasın. O yüzden bütçesi olan için HEPSİ fakat ben iki ismi çıkartıp bu koşudan altı safkan ile ayrılmayı düşünüyorum. Fakat bu ayakta da tek bir isim için yorum hazırlıcam o da 6 numaralı DİRİLİŞ. Olmuyor abi , uzunda denemeyin bu atı. Bak mis gibi 1200 metre uçarak gelmiş iki yarış önce. Bugün mesafede 1400. Tertemiz bir mesafe ,kazanmak için. Kazanabilir mi kazanamaz mı onu yarış saatinde göreceğiz ama orta mesafede bu grup için yeterli seviyede duruyor. Ben ilk şansı veriyorum. Tuttuğum diğer atlar tahminlerimde,bakabilirsiniz.


3.AYAK: Son yarışında ikiden çok süratli ismin olmasından ötürü iyi yer tutamayan ve virajı en geri dönen STEEL CLAW , sonlarda aksine durmamış ve etkili gelerek üçüncü olmuştu. Açıkçası o yarışını beğenmedim desem yalan olur. Bugün önde Castaway gibi seri bir isim var fakat en kötü bekleyerek ikinci konumda gitse iyi koşacaktır diye düşünüyorum . Dolayısıyla 2 numara favorimdir. 2 ve 4 numaralı safkanlar önde yüksek tempoda kaçarlarsa ekmeğine yağ süreceklerini düşündüğüm CELAL BABA rakiplerine oranla kilo dezavantajı olsa da bunu lehine çevirebilir. Uzun mesafede de kendisine yorum hazırladığım ve beklentimin yüksek olduğunu belirttiğim CASTAWAY beni o gün ne yazık ki hayal kırıklığına uğrattı. Bu kez aksesuar değişikliğine giden ve takıları çıkartılan safkan kazanmak için koşacaktır.KINOWA: İzmir kum pistte bugüne kadar 22 kez start alan safkan bu yarışlardan 14 tanesini kazanırken, 6 kezde ikinci oldu. 800-1400 metre mesafede ise 9 yarışın 7'sini kazanıp , 2 kez de ikinci olan Kınowa çok daha sert isimlerin yanında iyi yarışlar çıkartmış bir isim. Bugün böyle bir grupta kazanamaması benim için çok büyük sürpriz olur. O yüzden yanına at yazmayacağım.
CELALİYE: Herhalde Celaliye son yarışı hariç burada start alsa o başarılı koşuları ile %80 çıksa kimse neden böyle bir AGF ile çıktı demez. Son yarışında ise bir türlü gruba ayak uyduramamış ve sonlarda zaten jokeyi yarışı bırakmıştı. Bugün Celaliye kazanamazsa çarşı pazar karışır. Dolayısıyla bu safkanın yanına da bir çok atı ilave etmem gerekecek. Durum böyle olunca bu safkanın yanına çok at yazarsam kurgum bambaşka bir hal alacağından, kaliteli safkanı tek atıp beklemeyi yeğlerim. 

6.AYAK: Üstünde başarılı biri olsa kesinlikle ekstra çok daha iyi koşacağını düşündüğüm BABİ yine de favorimdir. Atar abi bu tip hızlı yarışlarda o etkili sprintini. Zaten Bekir Mert ile de iki yarış önce gayet iyi koştu. Burada  sürpriz ismim ise 9 numaralı CUPIDS ARROW. Nevzat Avcı ile son yarışındaki sprinti görülmeye değerdi. Risk alacaklar için son koşu bu iki ismi yeterli görüyorum. Fakat rakip olarak başta KAVACIK BEYİ olmak üzere, son yarışında da yorum hazırladığım KING'S DAY iyi koşabilir. VICTORY WAY ise sürpriz isimlerimdir.İZMİR ALTILI TAHMİNLERİ ; 

         
1.AYAK: 1.4 // 6.3 
2.AYAK: 6.1.5.8.2.3  
3.AYAK: 2.1.4
4.AYAK: 2.KINOWA 
5.AYAK: 5.CELALİYE
6.AYAK: 5.9.10.14.11


Hiç yorum yok