Header Ads

YENİ EKLENENLER

26 Şubat 2019 Ücretsiz Adana Tahminleri (Furkan Meriç)


MY PERFECTİON: Yarış hayatına 1300 metre kum pistte 1.25.08 derecesi ile başlayan safkan koşuya bir türlü adapte olamamışken , son metrelerde yaptığı ciddi ataklar ile bu kadar kötü başlangıca rağmen beşinci olurken şuan grupta favori çıkan isminde hemen üç boy arkasında kalmıştı. Bu kadar kötü başlangıca bu kadar iyi netice alabilmek ve bugün mesafenin de lehine dönüşmesinden ötürü sürpriz yapma ihtimali neden olmasın ?

MISTER RAİN: Startla beraber ön tarafa düşecek yığınla süratli ismin olması bu safkanın şansını arttıran nedenlerin başında. Fakat nereden bakarsanız bakın çok zor bir koşu gibi duruyor. Müslüm Çelik ile uyumu da muazzam olan safkan Mandelino'nun arkasında kaldığı yarışta sprintine geç kalmıştı. Bugün aynı hatayı yapar mı ? Akıllı koşturulması halinde kazanmasını bekliyorum. 


KAÇAR FEVZİ: Ferit Yardımcı ile adeta bütünleşmiş  bir isim. Onsuz koşamıyor gibi.72 yarışta 48 tabela başarısı.Startla beraber ön tarafa düşecek isimlerin sayısının fazla olması da şansını bugün için arttıran Kaçar Fevzi Urfa'daki yarışını saymazsak eğer, son iki Adana koşusunda da tempoların kurbanı oldu diyebilirim. Fakat bu sefer şartların değiştiğini düşünüyorum. Ön tarafa yürüyecek ikiden fazla ismin olması da beni kendisine bir adım yaklaştıran Kaçar Fevzi kazanıp sürpriz yapabilir mi ? İzleyip göreceğiz.

6.KOŞU: İzmir'de geçtiğimiz günlerde 1900 metre mesafede Lead Soldier-Gray Tail gibi Grup isimlerinin katıldığı koşuyu hatırlıyorsunuz değil mi ? Yarışı Scoutleo 12 Ganyan ile kazanırken 55 Handikap'a sahipti . Şimdi buradan yola çıkarsak ; ilk kez uzun mesafeye çıkacak favori isimlerin nasıl performans sergileyeceği merak konusu. Benim favorim SUN OF DAY. Kazandığı son koşuda da kendisinden özellikle bahsetmiştim. Bugün önde muhtemelen temposunu bozacak bir ismin olmaması ne denli tehlikeli olabileceğini göstergesi. Fakat tempo yükselirse - ya da düşündüğümüzden farklı geçerse bu sefer kim kazanır ? Bu yarış için dinlendirilen ANGELS BOY - performans olarak istikrarsız olsa da bugün iyi koşabilir. Son koşusunu 1500 metre mesafede 1.33.74 derecesi ile kazanan ALTIN KOP yükselişini sürdürebilir. Bugün bakıyorum Mehmet Kaya Adana Programına gelmiş ve ZANAPALI 'nın üstünde. Bu safkan bu grupla başa baş koşan bir isim. Uzun mesafede henüz nasıl koşacağını daha görmedik. Neden kazanmasın? EVERGRANDE - tempoya bağlı koşan bir isim. Eğer önde didişen isimlerin sayısı artarsa sonlarda etkili gelme ihtimali oldukça yüksek. Bakın 1500 metre mesafede bu grubun hemen arkasında kaldı. Mesafe bugün lehine. 

ÖZDEMİR: 2018'in sonlarında doğru berbat yarışlarının ardından geri çekilen ve  iki aya yakın süre dinlendirilen Özdemir , iştirak ettiği son yarışta 60 kilo ile üçüncü olurken aslında bariz şekilde yarışa son ana kadar ortak olabilirdi.Önde kaçan isimleri boş bırakınca maalesef rakipleri de durmayınca onları yakalamak kendisi için zorlaşmıştı. Son metrelerde ciddi ataklar ile gelse de birincilik için yeterli olmadı bu sprinti. Aynı hatayı bugün bir kez daha yapar mı bilemiyorum fakat tempo biraz yükselir ve iyi yer tutarsa işte o zaman güzel koşacağından şüphem yok.


ADANA TAHMİNLERİM ;

1.AYAK: 9.MY PERFECTİON
2.AYAK: 4.MISTER RAİN 
3.AYAK: 5.3 
4.AYAK: 2.8.3.1.6 
5.AYAK: 5.2.1.7.3 
6.AYAK: 7.6.4.15

KUPON BEDELİ: 14 TL
Hiç yorum yok