Header Ads

YENİ EKLENENLER

8 Şubat 2019 Ücretsiz İzmir Altılı Tahminleri (Furkan Meriç)


HER AYAK BİR AT

ESERALP: Eğer koşularının ard arda gelmesinden etkilenmez ise bu safkandan yarın boş kilosu ile çok iyi bir yarış bekliyorum. Özellikle son yarışlarında neredeyse hep ağır kilo ile bir şeyler yapmaya çalıştı. Bugün ki binicisi ile hafif kiloyu bulduğu son koşuyu da çok rahat bir şekilde kazanmayı başarmıştı. Bugün önde muhtemelen Güngör Ağa çok kolay bir tempoda kaçacaktır fakat ben yine de öne biraz yakın gitmesi halinde Eseralp'in iyi koşabileceğini düşünüyorum.

FINDIKKIRAN: 59,5 kilo ile katıldığı son yarışında bir o yana bir bu yana aksiyonlar yapan ve belki de çok kolay kazanacağı yarıştan iyi idare edilemediği için protesto sonucu beşinciliğe atılan kısraktan bugün için ümitliyim. Horizon , Koçulaş , Kara Mehmet ve ilk yarışını kolay kazanarak maiden'a veda eden isimler mevcut grupta. Birazda tempoya baktığımda öne yürüyecek isimlerde mevcut. Açıkçası son yarışına oranla rakipleri bir tık daha düşük olduğunu gördüğüm kısrak kazanmasını beklediğim ilk isimdir.
YOUNG BOND: Son yarışlarında form grafiğinde bir sıçrama olan safkan , temposunu kolay şekilde olmasa da rakiplerine hissettirdiği son yarışında startla beraber aldığı liderliğini son metrelere kadar götürmüş ve güçlü rakibi Aksakallı'yı mağlup etmişti. Açıkçası temposunu ağır kilosuna rağmen rakiplerine hissettirip son ana kadar yarış içerisinde düzgün aksiyonlar göstermesi ve viraj dönülürken aldığı avansı bu derece etkileyici kullanması beni etkilemişti. Bu kez aynı şartlar altında start alacak ve rakiplerde oldukça uygun.

PRINCESS DI
: Açıkçası arkadaşlar ilk başta Badegül'ü bir adım daha önde görüyordum fakat üstünde H.Karataş'ı görünce fikrim %100 değişti. Hatırlayacağız üzere son yarışında iyi bir bekleme yarışı yapmış ve önde süratli tempodan en iyi şekilde istifade edip koşunun bitimine 200 metre kala fişi çeken isim olmuştu. Yarın sanki 3 numaralı kısrak biraz önde boş kalacak gibi ama mesafenin 1600 olması beni tereddütte bıraktı Dont Hesitate için. Az gruplu bu koşuda ön grupla arasında fark olmayacağından ötürü iyi yer tutacağını düşündüğüm kısrak bir kez daha kazanmaya çok yakın.


AL ANDAKAR: Üç aylık aranın ardından koşmuş olduğu Kısa Vade-8 yarışta bir ara kazanıra girse de yarıştan yakın ara 1.52.93'lük derecesi ile üçüncü ayrılan safkanın vasat ve form grafiği düşük rakiplerin arasında kazanmasını bekliyorum.

ATÇETER: Açıkçası dürüst olmak gerekirse son yarışındaki o etkili koşusunu gördükten sonra yarın nasıl geçileceğini merak ediyorum. Fakat maiden yarışlarda öyle şeyler dönüyor ki gider yarın tabela yapmaz buna da şaşırmam. Ben yine de yorumuma devam edeyim ve tuttuğum atları oyunumda sizlere yazayım. Son koşusuna virajı en geri sırada dönen ve o gün Kanbedri isimli atı sizlere banko verirken bu isme tıklama gereği bile duymadığım Atçeter beni şaşırtmıştı. Mor formalı safkan bariyerdibinden akıcı sprinti ile gelirken yarın 300 metre daha uzayan mesafe çok daha farklı netice elde edebilir..


İZMİR ALTILI TAHMİNLERİ ;

1.AYAK: 7.1.5

2.AYAK: 1 /// 3

3.AYAK: 4.5 /// 3

4.AYAK: 2 /// 1

5.AYAK: 3.AL ANDAKAR

6.AYAK: 2 /// 9.1.6.3.5.10

Kupon Bedeli: 17 TL




MİSLİ OYUNUM :                        



1.AYAK: 7.1.5

2.AYAK: 1.FINDIKKIRAN

3.AYAK: 4.5

4.AYAK: 2.PRINCESS DI

5.AYAK: 3.AL ANDAKAR

6.AYAK: 2.ATÇETER


Kupon Bedeli: 0.42 Kuruş 

3 yorum: