Header Ads

YENİ EKLENENLER

15 Mart 2019 Ücretsiz Kocaeli Tahminleri (Furkan Meriç)


𐱄  Özenle hazırlandığımız her programda faydalı oluruz ya da olmuyoruz bilemiyorum orasını. Fakat en iyi şekilde yönlendirici olmak tek hedefimiz. Dün İzmir Programını gördünüz arkadaşlar , son ayağın çiftesi (115 TL) verdi. Kötü oyun kurmadık aslında ama bazen yarış içindeki şansında yaver gitmeli. O yüzden ben bugün bu çifteyi içeri attığımdan ötürü oyun kurgumu 15 TL değilde / 30 TL yapma gereği duydum.

𐱄  Tahmin ve yorumlarıma saygı duyarak DESTEK olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyen , bu konuya özen gösteren tüm sevgili kardeşlerime-abilerime teşekkür ederim. 
Uyanıklık yapan diğer dostlarımıza ise diyecek lafımız yok. 
Sevgi ile kalın arkadaşlar,bol şanslar.

1.AYAK: Sevgili dostlarım merhaba. Günün başlangıç ayağında ben tüm isimleri oyunuma işaretleyeceğim fakat üstünde durmam gereken bir kaç isim için ise yorum yapacağım.  İstanbul'da son koşularında beklenilen performansı bir türlü ortaya koyamayan TURKISH RANSOM 55 gün geri çekildi. Bu koşu için muazzam hazırlıklardan geçen ve başarılı olabileceği grupta ilk şansı kendisine veriyorum. Bu atı işaretleyin ilk önce sevgili kardeşlerim. Çok kötü de koşabilir,ama iyi koşarsa yarış içinde muhakkak olacaktır. Daha sonra HARPUTLU LADY diyorum. Bu kısrakta aradan sonra iki yarışta gayet başarılıydı. Nitekim bugün hemcinslerinin yanında uygun kilosu ile start alacak. Yaşlı kurt Nuro ile sürpriz peşinde olacaktır.

2.AYAK: Kıymetli dostlarım 8 koşan ismi üç gruba ayırdım İlk grup; ( Akdere-Juago-Fırnız ve Alfa Kızı )'ndan oluşuyor. Bu dörtlü sürekli birbiri ile mücadele içinde. Fakat diğer rakiplerinde altında atlarla koşarak. Diğer grubum ise ; ( Superstar Lady-Amazing Love ve Lıttle Bırd )'ten oluşuyor. Bu grupta bir üst rakiplerin içerisinde mücadele verip başarılı olmaya çalışırken burada ön plana 8 numaralı kısrak çıkıyor. Üçüncü grup ise tek başına bir duvar olabilir bugün. Evet onun adı BLANE GIRL sevgili dostlarım. İlk kez kaba kuma çıkacak ve çok kolay bir grupta. Koşunun önde tempoluda gidecek olması şansını arttıran Blane Gırl pisti yadırgamazsa sonlarda kanatlanarak gelebilir. Dikkat. Rakip olarak gördüğüm tek isim ise; Gereksiz yere koşunun tüm yükünü  çektiği son koşusunda virajdan sonra sürekli baskı görmesine rağmen tabela içinde kalma başarısı gösteren SUPERSTAR LADY olacaktır. Sabırlı olması halinde kazanabilir.3.AYAK: Ağır kilolar ile çok daha iyi isimleri dahi geçme başarısı gösteren GÜMÜŞKESEN tekrardan döndüğü kaba kum pistinde çok uygun isimlerin arasında net favorimdir. Bu rakiplerini geride bırakması normal sonuç olacaktır. Bu safkana rakip olarak gördüğüm tek isim ise son yarışlarında kıpırdanmalar olan SANBERK boş kilosu ile sınıf rakibinin hatasını kollayacaktır.

BENHALİL: Bugüne kadar katıldığı 9 koşunun sadece birinde ilk ikiden düşerek o koşuda da üçüncü olma başarısı gösteren safkan,aradan sonra katıldığı ilk koşuda Çelikman'a yakın ara kaybederek ikinci olurken güzel bir performans ortaya koymuştu. Erkenden getirildiği Kocaeli pistinde bugün ki binicisi idaresinde galobunu tamamlarken 1000 metreyi 1.09.00 yapan kaliteli safkanın kazanmasını bekliyorum.


5.AYAK: Sevgili dostlarım en zorlandığım koşulardan biri oldu diyebilirim. Şayet koşunun favorisi olan Indıan Most daha adam akıllı rakiplerin arasında bir performans sergileyememesi bende tedirginlik yarattı. Kazandığı son iki yarıştaki şartlar ve rakipleri belli. Ek olarak bir diğer kalite isim Rinaldo ise uzun mesafelerde boy gösteren bir isim. Bugün ters mesafede ne yapacak? Geriye kalan beş isimden 2 numaranın binici ve kilo dezavantajı olması soru işareti? Bana göre grubun en iyi ismi olan 1 numara ise aradan sonra bir koşu gördü fakat bugün ağır kilo ile hafif kilolu rakiplerine karşı boy ölçüşecek. Bu da bir karmaşa yaratan diğer sorun. Kaldı geriye üç isim. Gelelim yorumlarıma. Ben burada ilk şansı son yarışında gereksiz yere çok bekleyen ve hem kısa mesafeden hemde ağır kilosundan etkilenen PAMUK BABA isimli safkana veriyorum. İyi yer tutarsa kesinlikle çok iyi koşacaktır. Son yarışında öndeki yüksek tempodan etkilenen CAPTAİN STEEL ağır kilosunun dezavantajını çeken isim olmuştu. O yüzden bugün lehine şartlarda startla beraber ön tarafta iyi yer tutup kazanabilir. Tüm bu karışık durumun ortasında en arka planda kalacak olan HILL HEAD son dönemlerde ters mesafede yani uzun metreli koşularda start aldı. Tekrardan ideal mesafesine dönen safkandan sürpriz bir yarış gelebilir. Dikkat edelim. Baktığımız zaman Kocaelinde son kısa mesafeli yarışları tatminkar bir görüntü içerisinde.


6.AYAK: Dilbağı aksesuarı takıldığı son yarışında ilk kez kum piste çıkan ve viraj dönüldükten sonra bir türlü yol bulamamasına rağmen,önü açıldıktan sonra bariyer dibine rastlanarak oradan ataklarını sıklaştıran ASİLRENK sanki kanatlarını açıp uçma moduna geçmiş gibiydi. Uzayan mesafede iyi yer tutarsa maiden'a veda edebilir. Rakip olarak gördüğüm tek isim 6 numaralı NAMZET
KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ ; 

         
1.AYAK: 6.7.3.2.1.5.4.9 
2.AYAK: 4.8   
3.AYAK: 1.6  
4.AYAK: 5.BENHALİL
5.AYAK: 5.4.7.1.3.6.2  
6.AYAK: 9.6

𐱄  Özenle hazırlandığımız her programda faydalı oluruz ya da olmuyoruz bilemiyorum orasını. Fakat en iyi şekilde yönlendirici olmak tek hedefimiz. Dün İzmir Programını gördünüz arkadaşlar , son ayağın çiftesi (115 TL) verdi. Kötü oyun kurmadık aslında ama bazen yarış içindeki şansında yaver gitmeli. O yüzden ben bugün bu çifteyi içeri attığımdan ötürü oyun kurgumu 15 TL değilde / 30 TL yapma gereği duydum.

𐱄  Tahmin ve yorumlarıma saygı duyarak DESTEK olmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyen , bu konuya özen gösteren tüm sevgili kardeşlerime-abilerime teşekkür ederim. 
Uyanıklık yapan diğer dostlarımıza ise diyecek lafımız yok. 
Sevgi ile kalın arkadaşlar,bol şanslar.Hiç yorum yok