Header Ads

YENİ EKLENENLER

30 Mart 2019 İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


SIRILSIKLAM: 45 Günlük aranın ardından koştuğu son yarışında ön tarafta erken liderlik mücadelesine girip rakiplerine hakim olan kısrak, ilk kez çıktığı uzun mesafede çok parlak bir ikincilik elde ederken baş farkı ile yarıştan ikinci olarak ayrılmıştı. Fakat ben bugün kendisini oyunlarımda tek olarak işaretleyeceğim. Sebebine gelecek olursak ;Grup içinde kendisine rakip olacak isimlerin çoğunun iki aya yakın arası var. Ben şahsım adına arap atlarında iki ay ya da üstü ara veren atlara ''olumlu'' yaklaşamıyorum. Bugünde uygun kilosu,başarılı aprantisi ve sağlam idman görüntüsü ile bu yarışta start alacak olan kısrağın kazanmaması için hiçbir engel görmüyorum. Dolayısıyla günün başlangıç ayağında bu kısrağı tek atarak oyunlarıma başlayacağım....

2.AYAK: Uzun aradan sonra start aldığı ilk yarışta başarılı bir ikincilik elde eden SUVLA POİNT favorimdir. Son yarışlarında iyi performansını sürdüren PANCAKE ve uzun zamandır idmanda etkili hazırlıklar içerisinde olduğu gözlerden kaçmayan, anneden Lualua ile öz kardeş olan ÇEŞANLIKIZ  beklentilerin üstünde koşabilir. İlk startında pek üstüne gidilmediğini düşündüğüm LEONESSA 'ya bugün için oyunumda şans verip sürpriz yapmasını bekleyeceğim. Önde kolay tempoda kaçarak yarışı bitirmeye çalışsa da sonlarda bir türlü diri görüntü içerisinde kalamayan FLAMBOYAT kulaklık aksesuarını çıkartmış olduğunu görüyoruz. Bu kez diri görüntüsünü fotoya kadar götürüp bizleri şaşırtabilir.  Sürekli tabela içerisinde kendisine şans bulan CEVHERE ise sürpriz ismimdir. 

BAYEZID: Aslında son dört koşusunu koşmadan önce hiç bir yakınlığım yoktu bu isme. Hatta yarışlarını kazanırken dahi beğenmiyordum. Fakat bu yıl ki yarışlarında ciddi aşama kaydettiğini görüyoruz. Özellikle son kazandığı koşusundaki aksiyonları ve ardından start aldığı GRUP-3 yarıştaki yakın ara yedinciliğini çok beğendim. Yani bugün koşu temposu yavaş olacaktır diye düşünüyorum. Yağızınoğlu alır rahat bir şekilde kaçar. Bayezıd çok arkalarda takip etmeyip iyi yer tuttuğu takdirde sonlarda yapacağı ataklar ile yarışı kazanmasını bilecektir. Günün ikinci Banko ismi olarak bu safkanı işaretliyorum.


4.AYAK: Bugüne kadar ''Sentetik'' pistte koştuğu 23 yarışta 1.885.800 TL ikramiye kazanan ve diğer rakiplerinin çok ama çok daha üstüne bir isim olduğunu düşündüğüm BIG BROWN favori olmayı hak ediyor. Daha önce uzun ara ile gelip kazandığı ya da kazanmasa da iyi koştuğu koşuları mevcut. Önde temposunu koyup başladığı gibi bitirebilir. Rakip olarak ZAFER ATEŞİ ve aradan sonra kazanarak geri dönen,koştukça bu yıl adından daha fazla bahsettireceğini düşündüğüm CORCOVADO diyorum.


5.AYAK: Sevgili dostlarım günün sonucunu en merak ettiğim koşularından biri olan bu yarışta iki isim hariç diğer safkanların hepsine şans vereceğim. Kocaeli pistindeki son yarışını ölçü almadığı GÜMÜŞKESEN daha önce bu grupta koştuğu isimleri sürekli geride bırakmış bir safkan. Sevdiği jokeyinden mahrum start alacak olsa da bu rakiplerini bir kez daha geride bırakmaya yakın olduğunu düşünüyorum. Yarışı çok arkalarda takip ettiğinden ötürü bir türlü gerçek gücünü sahaya yansıtamayıp birinci olma başarısı gösteremeyen REİSOĞLU kendisine ilk kez binecek jokeyi idaresinde öne yakın virajdan sonra ataklarını sıklaştırırsa sürpriz yapabilir. Kocakaya idaresinde iyi neticeler çıkartan ve bugünde son dönemlerin formda jokeyi ile start alacak olan CANKURTBEY bir kez daha kazanabilir. Yine bu yıl çok iyi yarışlar çıkartan DALİCİM son Grup koşusunda yakın ara yedinci olduğunu görüyoruz. Her ne kadar ağır kilo ile start alacak olsa da ihmale gelmeyecektir. Mesafeden ötürü tereddütte kaldığım SAHİPBEY ise önde istediği avansı bulabilirse son ana kadar arka gruba dayanacak kalitede bir isim. Bu beş isim arasında bir koşu bekliyorum arkadaşlar. Zor bir koşu olacak.


6.AYAK: Start aldığı 10 yarışta sadece son koşusunda ilk iki içinde yer alma başarısı gösteren ZEHTER , ilave Dilbağı aksesuarı ve tatminkar hazırlıkları ile bu kez şeytanın bacağını kırabilir. 2018 yılının Haziran ayından beri yarışlara kayıt yapan fakat bir türlü koşturulmayan, bu dönemde hazırlıklarına devam eden İŞARET nihayet bir ay önce bir koşu gördü. Bu yarışta sonlarda etkili gelerek dördüncü olma başarısı gösteren kısrak,yarış görmüş olmanın verdiği tecrübe ile bugün çok daha farklı koşabilir. Dikkat edelim. Hazırlıkları kusursuz kısraktan iyi bir sonuç bekliyorum. Bugün ki jokeyi idaresinde son koşusunda , etkili bir sprint atarak üçüncü olan IMOGEN grupta son şans vereceğim isimdir. Sizler tuttuğunuz isimleri yazabilirsiniz. 
İSTANBUL ALTILI TAHMİNLERİ ;

1.AYAK:  2.SIRILSIKLAM
2.AYAK:  13.10.3.8.4.2
3.AYAK:  4.BAYEZID
4.AYAK:  1.3.4
5.AYAK:  2.5.6.1.4
6.AYAK:  13.7.6

Kupon Bedeli: 18 TL

SON GÜNCELLEME: 18.44

SAHİPBEY yarıştan çıkartıldığından ötürü , 4 numaralı KAZDAĞI oyunuma eklenmiştir. 

Hiç yorum yok