Header Ads

YENİ EKLENENLER

28 Temmuz İstanbul 1.Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


Sevgili arkadaşlar merhaba . Neredeyse yaklaşık 10 gündür sitemizde tahmin ve yorumlarda bulunamadım. Bugün için İstanbul'da güzel koşular mevcut. Yine bütçemizi aşmadan 20 TL bir oyun ile İstanbul 1.Altılısına oyun yapacağım. Umarım başarılı bir tahminlerde bulunmuş oluruz. 
VANCOUVER : Aksesuar değişikliğine gittiği son iki yarış nefis olan safkan kolay kazandığı son yarışının ardından bir kez daha çok uygun grubu bulmuş durumda. Uygun kilosu ve kendisi ile son iki koşuda iyi netice alan jokeyi idaresinde start alacak olmasından ötürü bir kez daha kazanmasını bekliyorum. BANKOMDUR
2.AYAK: Aslında bu koşuyu 5-6 at ile çok kolay bir şekilde geçebilirim. Fakat bütçem gereği ve bunun yanı sıra da burayı az at ile geçtiğim halde daha kolay bir kurgu verebildiğimden ötürü iki isim ile geçme kararı aldım. O yüzden ilk şans vereceğim isim 8 numaralı ESİLASU olacaktır. İlk iki yarışında bir türlü verimli performans ortaya koyamayan kısrak, ''Kulaklık'' aksesuarı taktığı ilk iki koşusundan sonra bu takısından vazgeçilip son yarışında Kapalı Gözlük aksesuarı ile start almıştı.Nitekim o yarışta da iki koşusunda oranla çok çok verimli bir koşu çıkartırken öne erken yürüdüğü için yakın ara bir üçüncülük elde etmişti. Bu kez KG takısına ilaveten Dilbağı da takılacak olan kısrak, hazırlıklarında çok iyi bir görüntü içerisinde. Kazanma ihtimalini var olduğunu düşündüğüm bu ismi ihmal etmeyin .Rakip olarak ise ilk iki koşusunda fena işler çıkartmayan FEDAİ olacaktır. Sert jokeyi ile maiden'a veda edebilir.3.AYAK: Çim pistteki ilk koşusunu kazanırken virajı en geride dönen ve sonlarda etkili gelerek birincilik elde etmesini bilen 3 numaralı RIVER LIFE uygun grupta bir kez daha kazanabilecek güçte olduğunu düşünüyorum. Beklentilerin yüksek olduğu ve ilk koşusunu kazanma başarısı gösteren 2 numaralı J.FOR.ALL ise rakip olarak gördüğüm isimdir.


4.AYAK: Son koşusunu çok beğendiğim ve bu kez son yarışlarına oranla daha uygun bir mesafede start alacak olan MAKARACI ÇOCUK önde tempo vermeyi seven isimlerin sayısının fazla olmasından en iyi şekilde istifade etmesini beklediğim ilk şanslı isimdir. Sentetik pist performansı hayli güzel olan INDIAN MOST ise son yarışında içten ve dıştan Beceriklihan ve Bıg Brown ile sert tempoya tutuşarak koşunun her metresinde bu iki rakibine karşılık vermesine rağmen son 100 metrede rakiplerine direnç gösteremeyerek pes etmişti. Çok daha uygun isimlerin arasında kazanmaya yakın. Sürpriz olarak ise boş kilosu ile start alacak olan COSMIC DANCER diyorum. Bu tip orta mesafeli koşularda gayet iyi yarışları var. Son dönemlerdeki formda jokeyi ile iki ismimizin eksik koşması halinde cezayı kesebilir.

5.AYAK: Ara verdikten sonraki dört koşusunu da çok beğendiğim GÖZÜ AÇIK gerçek performansını yansıtacağı koşularda sert rakipler ile start alırken, uygun gruplarda ise kısa mesafede boy göstermişti. Bu kez hem rakipler uygun,hemde mesafesinde. Kendisini tanıyan jokeyi ile zincirlerini kırabilir. Uygun kilolu BABA NAKKAŞ son koşularında fena işler çıkartmıyor. Sentetik pistteki son koşusunda beklenilenin çok çok altında kalan CESURMİRZA ise bir kez daha çim piste çıkacak olmasından ötürü şansının olduğunu düşündüğüm isimlerin başındadır. Ağır kilo ile katıldığı son koşusunda iyi bir netice alan VEDATAĞA ile önde boş kaldığı zaman direnç gösterebilen YOLKIRAN 'dan farklı bir koşu gelebilir. 9 numaralı KARTAL KIZ ise sürpriz ismimdir.

6.AYAK: 1.Altılının kapanış ayağında İSTİKLAL SAVAŞINDA ilk dört sırayı paylaşan safkanlara şans vereceğim. Bunlar EGEBERK , ara ile koştuğu yarışlardan ötürü bir türlü gerçek gücünü ortaya koyamayan TAYKUT , ön tarafa daha yakın koşarsa sürpriz yapabilme şansı yüksek olan DEDE SEYDO ve sabırlı olması halinde ÖZBİLDEN günün kazanan isimleri olabilirler.


İSTANBUL 1.ALTILI TAHMİNLERİ ;


1.AYAK: 4.VANCOUVER  
2.AYAK: 8.3
3.AYAK: 3.2 
4.AYAK: 9.3.7 
5.AYAK: 6.11.3.8.4.9  
6.AYAK: 3.9.2.6


BAHİSLERE İŞTİRAK EDECEK TÜM HERKESE BOL ŞANSLAR DİLİYORUM.

Sitemizde DESTEK olmayı ve bir kaç saniyenizi ayırarak bizlerin yanında olmayı LÜTFEN UNUTMAYINIZ. HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM 2 yorum:

  1. sevgili furkan kardeşim hoş geldin senin yorumlarını görünce ben kendi adıma oyunlarımı çok daha güçlü kuruyorum,lütfen arayı açmamaya çalış,emeğine yüreğine sağlık

    YanıtlayınSil
  2. Sağol Mücahit abi eksik olma. Vakit buldukça bir şekilde paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz.

    YanıtlayınSil