Header Ads

YENİ EKLENENLER

04 Ağustos 2019 İstanbul Koşuları İçin Kısa Notlar (Metin Hoca )


Değerli doslarım,aslında bugünkü planlamam yabancı yarışlara yorum - tahmin yazma doğrultusundaydı.Fakat,  Amerika yarışlarının çok geç saatte koşulacak olması ve Fransa Deauville koşularının da zorluk derecesinin yüksekliği nedeniyle sizlere ekonomik bir şablon öneremeyeceğim  düşüncesinin oluşması, yabancı yarışları pas geçip İstanbul koşularında takibimde olan safkanlardan bahsetmeye karar vermeme sebep oldu..Faydalı olmasını umut ediyorum.

1.koşu - Makaracı Çocuk: Son yarışı ölçü olmayan safkan bundan bir önceki KV-7 koşusunda yaptığı 2. liğindeki performansını yinelemesi halinde bu rakiplerini geçecektir.Devamlı jokeyi Adem Aslan' la uyum içerisinde olan safkandan çok etkili bir yarış bekliyorum.

2.koşu - Korkmazefe : Turbo' nun istikbal vaad eden yavrularından olan tay idman pistinde berabar çalıştığı buradaki rakibi Sarrafhan' ı ayırırken usta atlar gibi görüntü verdi.En dış startan çıkma dezavantajını startı iyi alıp çabukluğuyla önlere erken gelebilirse bu rakiplerini geçecektir.

3.koşu - Uğur Bubam:Son katıldığı Gr1. koşusunu ölçü almadığım safkan bana göre kendisine uygun grubu yakaladı.Sıkleti rakiplerine göre biraz ağır olsa da bunu Kocakaya faktörüyle ortadan kaldıracağına inandığım Uğur Bubam, yarışın ağır favorisi Uçan Fil ' e çok sert rakip olacaktır.

4.koşu - The Last Squad :Bursa pistinde uzak farkla kazandığı yarışını çok beğendiğim tayın ilk kez böylesine ciddi rakiplele koşacak olmasına rağmen gerçek gücünü bu koşuda gösterip potoyu önde geçeceğine inanıyorum.Tabi  ki, 1200 metrede 1.09. derece yapmış ekürilerden Vahşi Kız en ciddi rakibi konumundadır.

5.koşu - Sürgüntay: Mesafenin 1600 metreye çıkmış olması bu taya çok yarayacaktır.Katıldığı koşularında son metrelerde yaptığı sprintintinde mesafenin kendisine kısa geldiğini gördüğüm tay uzayan mesafeyi en ideal şekilde kullanıp sonuca gitmeye çalışacaktır.Bundan sonraki koşuları için de  kendisine sürekli ciddi rakip konumunda olacak eküriler bugün için de sert rakipleridir.

6.koşu - Wınchester : Sentetik pisti de çim pist kadar başarılı koştuğuna inandığım safkan, kendisine çok uygun rakiplerle katılacağı bu yarışının en şanslı atıdır.Bir aksilik yaşamadığı taktirde kazanmasını bekliyorum.

7.koşu -  Fuul Throttle : Son yarışında tam kazandım derken dışından gelen güçlü rakibine direnemeyerek yarışı 2. bitiren tay, daha idareli koşacağı bu yarışını kazanacaktır.

8.koşu - Bawikal Nevzo: İdman pistinde yaptığı işlerinde bir hayli pişkin görünen tay,böylesine taylarla katıldığı yarışlarında yüksek başarı yüzdesi olan jokeyi M.Kaya idaresinde çok etkili bir yarış çıkaracaktır.

9.koşu - Cabbarreis : Ne zaman nasıl koşacağı belli olmayan bir safkan olmasına rağmen bügünkü rakiplerini tam dişine göre bulduğum Cabbarreis uygun sıkletli jojey avantajını da kullanarak kazanacaktır.


Hepinize bol şanslar diliyorum...
Hiç yorum yok