Header Ads

YENİ EKLENENLER

06 Ağustos 2019 Ankara 1. ve 2. Altılı Ganyan Tahminleri ( Metin Hoca )


Bugünkü Ankara programına baktığımda özellikle bineceği pek çok safkanın kağıt üzerinde şanslı göründüğü jokey Halis Karataş, son günlerde aldığı eleştirileri telafi edebileceği başarılı bir gün geçirebilir.Kendisine başarılar diliyorum.

1.koşu:Çimde kazanıp gittiği KV-6 kum yarışını da 3.lükle bitiren Mala Moja ( hatırladığım kadarıyla Rusçada küçüğüm benim ya da bebeğim benim anlamına geliyor ) yarışın en şanslı tayıdır.Son yaptığı işinde çok akışlı görünen  Blackboard bana göre favorinin rakibidir.
Sıralama : 2 - 4


2.koşu :Bu koşuda beraber start alacağı gizli ekürileriyle yaptığı çalışmalarında onları çok rahat ayıran Derdiyok benim favorimdir.Levent beyin Çırağan Junior ' u Maşallah tank gibi göründü pistteki son işnde gözüme,favori tayın İlk rakibi olur düşüncesindeyim.Yine pistteki çalışmalarında pişkin bir görünümde olan Miranbey yarışın süprizidir.
Sıralama : 2 - 1 - 6

3.koşu: Yarış kariyeri boyunca katıldığı 13 koşudan beşinin Grup  yarışlar olduğunu dikkate alacak olursak ,koşmasına gerek kalmadan azıcık " yürüse " rahatlıkla geçebileceği rakipleri yakaladığını düşüdüğüm Azant ' ın yarışı kazanmasını bekliyorum.Bankomdur.
Sıralama: 3 Azant 

4.koşu:Son kum yarışında 3. olurken bile formda görünen ve çim pisti daha iyi yapabilen Sky Moon benim favorimdir.Üst gruplardan kendine uygun rakipler yanına gelen Alkandros sert rakibidir.Son yarışlarını kazanan Oğlum Eren yarışın süprizidir.
Sıralama :5 - 1 - 3

5.koşu : Eşgaline ve pistteki pişkinliğine baktığımda bu zor görünen  1 şartlı yarışın favorisi olarak Turbo yavrusu Yapboz olması gerektiğine inanıyorum.Dağ Delisi ve Aybet rakipleri olup,Efsane Artun yarışın süprizini yapabilecek taydır.
Sıralama : 8 - 4 - 1 - 6

6.koşu :Kısrakların koşusunda 104 handikap puanına ulaşmış Falez tartışmasız yarışın favorisidir.Yalnız bu kısrağın daha önceki yarışlarında çok güvenilmesine rağmen hayal kırıklığı yaratmışlığı olması nedeniyle yanına İzmir' den bu yarış için gelen kısraklar Berengül ve Patroniçe ' nin yazılması gerektiğine inanıyorum.Özlenen Gül yarışın bombasını patlatabilir
Sıralama : 7 - 2 - 1 - 9

7.koşu: Sahaya  geldiği günden itibaren  kendisinden beklentilerin yüksek olduğu kısrak bir türlü istenilen patlamayı yapamadı.Aşera' ya bugün için pist, mesafe ve rakiplerin çok uygun olduğu koşuda Ali Kaçmaz idaresinde kazanmasını bekliyorum.Bankomdur.
Sıralama : 5  - Aşera

8.koşu : Son yarışında önde süratli şekilde yarışı forse eden Adaletli Kasırga ' nın temposundan etkilenen ve rakibi kaçırdım yarışı kaybediyorum telaşına düşen M.Bayır,  Gizmo ' yu erken önlere getirerek rakibiyle girdiği mücadeleyi lehine çevirip tam kazandım diyeceği yerde bu kez de süpriz bir şekilde sprint atan İnsafkaya ' ya potoda avlanmıştı.Bugün sıkleti rakiplerine göre biraz ağır olsa da bu tür tayların dilinden iyi anlayan Akın Sözen' le kazanmasını bekliyorum.Ben yanına at yazmayacağım.Dileyen dilediği tayları yazabilir.
Sıralama : 1 - Gizmo

9.koşu:İdman pistindeki hazır ve pişkin görüntülerine göre Beyobası ve Peköz arasına at girmeyeceğini düşünüyorum.Bereberce değerlendirelim.
Sıralama : 4 - 7

10.koşu: Günün son koşusunda form durumları itibarıyla Zehir Hafiye,Buzul ve Özkara ' nın ön planda tutulması gerektiğini düşünüyorum.Rakipleri ağır sıkletlerine rağmen Özayberk ve Gedizkaya' dır.
Sıralama : 3 - 5 - 7 - 1 - 2Yorum tablomuzdaki tüm atlarla yapılacak 1. altılı ganyan tutarı : 20 TL.dir.

Yorum tablomuzdaki tüm atlarla yapılacak  2. altılı ganyan tutarı . 11 TL. dir.


Hepinize bol şanslar diliyorum...

Hiç yorum yok