Header Ads

YENİ EKLENENLER

18 Ağustos 2019 İstanbul 1.Altılı Tahminleri (Furkan Meriç)


1.AYAK: Maiden'a veda ettikten sonra son iki koşusunda sert rakiplerin arasında başa baş koşan 2 numaralı BLACK DRAGON önde temposunu kolay şekilde hissettirebileceği rakiplerin arasında beyaz bayrak ayna yapabilir. Her ne kadar 80 gün ara ile start alacak olsa da uzun bir hazırlık döneminden eksiksiz bir şekilde geçen RED TORNADO ise favori isme en ciddi rakip olacaktır. Saat:11.22 itibari ile 5 numaralı RÖNESANS oyunlarıma eklenmiştir.

ÖZGÜNSTONE: Koşuyu anlamsız yere çok çok gerilerde takip ettiği ilk sınavında son metrelerden çok etkili gelerek başarılı bir üçüncülük elde eden safkan ilerisi için umut vaad etmişti. Kendisine bir kez daha binecek olan jokeyi idaresinde bu kez çok daha akıllıca koşturularak kazanmasını bekliyorum.

GÖKÇETEPE: Yarışa adaptasyon sorunu yaşadığı ilk koşusunda beklenilenin çok altında koştuğunu düşündüğüm bu isim aynı  zamanda virajı da en gerilerde dönmüştü. Sonlarda bariyer dibinden ipini koparmış bir şekilde gelerek tabela içerisine kendisine yer bulan Gökçetepe bugün için kazanan isimlerden biri olabilir.


SONMUHARREM: Bursadaki başarılı yarışlarının ardından bu kez pist değişikliğine giden ve Bursa'da yarış görerek İstanbul pistine gelen atların bu sezon ki performanslarının nefis olmasından ötürü bu isimde uygun grupta kazanarak sürpriz yapabilir. Bugün ki binicisi Halil Kaplan ile son üç koşusunu çok beğendiğim bu safkanı ihmal etmeyin.

6.AYAK: Startla beraber ön tarafta muhtemelen temposunun üstüne çıkacak bir isim olmaması şansını daha da çok arttıran SHARPA bugün birincilik hasretine son verebilir. Muhteşem bir isim olan ve bugüne kadar katıldığı 19 koşunun sadece ikisinde tabela dışı kalan R.D yine daha önce bir çok kez geçtiği rakiplerin arasında kazanabilir. Yaşça büyük rakiplerin arasında start alacak olsa da 55 kg sikleti ile ön grubu yakın takip ederse üstünlük kurabilecek güçte olan KENOBİ ihmale gelmez. Son şans vereceğim ve sürpriz yapmasını beklediğim isim ise 6 numaralı ULAN BATOR. Çim pist performansı ,Sentetik pistin biraz gerisinde kalmış olsa da bu grupla daha önce başa baş koşmuş olan safkan binici dezavantajını elinde bulunduruyor olsa da ihmal etmeyelim ve oyunlarımızda sürpriz yapma ihtimalini de düşünerek yazalım. 

İSTANBUL 1.ALTILI TAHMİNLERİ ;

1.AYAK: 2.4.5 
2.AYAK: 7.ÖZGÜNSTONE
3.AYAK: 3.1
4.AYAK: 5.6.9
5.AYAK: 6.4.3.5 
6.AYAK: 5.3.7.6

1.AYAK 5 numaralı RÖNESANS oyunlarıma eklenmiştir.


SON GÜNCELLEME: 11.22


İSTANBUL'DA DÜN BAŞLAYAN AŞIRI YAĞIŞTAN ÖTÜRÜ PİSTLER DEĞİŞİRSE ŞABLONUMU ONA GÖRE GÜN İÇİNDE GÜNCELLEYECEĞİM ARKADAŞLAR. TAHMİNLERİM ÇİM PİSTE GÖRE YAPILMIŞTIR.


Hiç yorum yok