Header Ads

YENİ EKLENENLER

18 Ağustos 2019 İzmir Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca )


Değerli dostlar,uzun süredir tahmin ve yorum yazmadığım İzmir koşularına bugünden itibaren zaman zaman paylaşımlarım olacak.Yapacağınız kuponlara katkı sunmasını umut ediyorum.

1.ayak:İzmir' de ilk kez koşacak olmasına rağmen İstanbul'dan  fit durumda gelen Kaizbert yavrusu Pist Kralı benim bu yarıştaki favorimdir.Maiden yarışta kazanırken 1300 m.mesafede 1.26 dereceyi güle oynaya yaparak bundan sonraki yarışlarına yeşil ışık yakan Ildırlı favorinin tek rakibi olacaktır.Yarışı bu 2 tay dışına taşımayacağım.
Sıralama: 5 - 2

2.ayak: 2 yaşlı İngiliz taylarının şart -1 mücadelesinde favorim Bursa hazırlanıp jokejiyle birlikte İzmir' e gelen Beornet'tir.Rakipleri, ekürisinin de yardımıyla Folkart Socıety, aynı jokeyi nezaretinde uzun süredir hazırlanan Beautıful Dreamer ve usta jokeyinin idaresindeki Black Panter olacaktır.
Sıralama: 2 - 6 - 1 - 3

3.ayak: Bence günün en zor koşusu olan bu ayağı mümkün mertebe kalabalık geçmenin yararlı olacağı inancındayım.Aslanturbo yarışın favorisi olmayı hakediyor.Gizli eküriler Yüksek  Uçuş ve Saraybosna yakın rakipleridirKilosu ağır olsa da kalitesiyle Yetim Ahmet, eküri destekli Kral Artur ve zaman zaman beklenmedik patlamalar yapabilen Kehkeşan bir diğer şanlı safkandır.
Sıralama: 2 - 10 - 7 - 1 - 5 - 4

4.ayak: Formunu beğendiğim Seventh Sense başta olmak üzere,aslında eküriye önlerde "tavşan" olarak kaçıp  Kinowa'ya grup yarışlarında avantaj sağlamak üzere alınmış,müstakil koştuğu zaman ise
böylesine rakiplerle baş edebilecek bir görüntü ortaya koyan Power Kıng favoriye ilk rakiptir.Yine sorunlarına rağmen zaman zaman etkili olabilen Baydöker,Kilosu ağır ve uzun aradan sonra gelecek olsa da Dombra ve formu üst seviyede olan İpekkız diğer şanslı safkanlardır.Kumda biraz eksik koştuğunu düşündüğüm Avukat grubun uygunluğuyla süpriz şansına sahiptir.
Sıralama: 2 - 8 - 6 - 1 - 4 - 3

5.ayak: Burada aynı mesafede 59 kg. ile kazanırken,yanına rakip geldikçe daha iyi koşacakmış izlenimi veren Adios yarışın favorisidir.Bursa'da iyi grupta yaptığı 3.lüğünü beğendiğim Fılıbeli bana göre favorinin tek rakibidir.Beraberce değerlendirelim.
Sıralama: 5 - 6

6.ayak:Son ayakta cazip konumda olmasını beklediğim,pist, sıklet,mesafe ve grubun tam olarak Kürşatbaba' nın lehine olduğunu düşünüyor ve bu safkanı banko olarak öneriyorum.Güvenemeyen dostlarım yanına istedikleri rakipleri yazabilirler.
Sıralama:  7  - Kürşatbaba


Yorum tablomuzdaki safkanların tümüyle oluşturulacak altılı: 40 TL

Saat:02.15

Hepinize bol şanslar diliyorum...
.
Hiç yorum yok