Header Ads

YENİ EKLENENLER

24 Ağustos 2019 İzmir Altılı Ganyan Tahmini (Metin Hoca )


Bir zamanlar çiçekler açan dağlarından, üzerine çöken kül ve duman kokusunu atmaya çalışan güzel İzmir' in koşularını yorumlamaya çalışacağım.Yararlı olmasını umut ediyorum.

1.ayak: Başlangıç koşusunda benim yazmaktan vazgeçemediğim,onun da 19 yarıştır kazanamadığı fakat yarışları  kötü de olmayan You Never Know' u birkez daha  banko olarak önereceğim.AGF sıralamasında 3- 4 .at olarak çıkmasını beklediğim safkan kazanması durumunda riskli fakat  cazip bir banko olacak ve diğer ayakları kalabalık geçmemizi kolaylaştıracaktır.
Sıralama: 4 - You Never Know

2.ayak:Arap taylarının bölünen maideninde zor grubun burası olduğu kanaatindeyim.Karadere' nin favori olduğu koşuda, Orki ve ilkkez koşacak olmasına rağmen Rüzgar Fırtınası' nın sert rakip olacaklarını düşünüyorum.Yarış tecrübeleriyle Jalgın,Aruztay ve Kırmızıbahçe gözden kaçırılmaması gereken taylardır.
Sıralama:  3 - 11 - 5 - 2 - 6 - 8

3.ayak:Arap atlarının zor bir handikap koşusu olan bu ayağa da mümkün olduğunca fazla safkana yer vereceğim.Uzun süredir takibimde ve suskun olan eküri destekli Kaptan Evo benim favorimdir.Son başarılı yarışlarıyla Zengince ve Su Melek yakın rakipleridir.Uygun sıkletle start alacak safkanlar,Basgaza,Kamertay,Benligül yarışın diğer şanslı safkanları olup,Gülüşlü,Landing ve Aksoyak yarışın süprizleridir.
Sıralama: 9 - 2 - 10 - 13 - 12 - 8 - 1 - 4 - 6

4.ayak:Geçtiğimiz yıllarda Gümbürgümbür' ün yaşadığı ağır sıkletlerle koşma problemini bu yıl roller değişmiş ve Afrikaander bu görevi üstlenmiş görünüyor.Ayırımsız kuponlarda yer almasını düşündüğüm  Kaizbert yavrularına, kendini yarışa verecek olursa zor anlar yaşatacağına inandığın Frikya' yı rakip olarak önereceğim.
Sıralama: 2 - 1 - 5

5.ayak:Hemen hemen aynı dereceler içerisinde ve aynı koşu stiline sahip taylar Demirbars' la Sarraf Cavit arasına girebilecek tek rakip olarak, sıkılmadan bir yarış gören Yiğitömer olacağı düşüncesindeyim.
Sıralama:1 - 6 - 5

6.ayak: Birçok süratli rakibinin yarışı tempolu götüreceği metrelerde hemen arkalarında 3- 4 giderek virajdan sonra yarışa ağırlığını koyup böylesine uygun rakipler arasında potoyu bulmasını beklediğim Power By Fıre bugün için önereceğim 2. bankomdur.Ben yanına rakip yazmayacağım.
Sıralama:4 - Power By Fıre


Yorum tablomuzda yer alan safkanların tamamıyla oluşturulacak altılı ganyan tutarı:34 TL.
Tahminlerimiz sıralıdır.İlk ayaktaki bankomuza güvenemeyen doslarım, şablonumuzun beşlisini yapabilirler veya tablomuzdan diledikleri gibi yararlanarak kendilerince oyunlarını oluşturabilirler.

Hepinize bol şanslar diliyorum...Hiç yorum yok