Header Ads

YENİ EKLENENLER

26 Ağustos 2019 Bursa 2. Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca )


Değerli dostlar,takibimde olan safkanların 2. altılı ganyan içerisindeki koşularda yer almasından dolayı yorumlarımı bu koşuları içerir şekilde yapacağım.Yapacağınız kuponlarınıza katkı sunmasını umut ediyorum.

1.ayak:Eski günlerine dönme çabaları içerisindeki Ova Kartalı benim bu koşudaki favorimdir.Rakipleri, başta jokeyiyle birlikte Ankara' dan gelen Fahrenheıt, form durumlarını beğendiğim Mavizafir ve Yaz Ağası olacaktır.Lizardon koşunun süprizini yapabilir.
Sıralama:6 - 1 - 4 - 7 - 3

2.ayak: Şu sıralar yarış kollayan iyi durumdaki Fıratın Öfkesi favori safkanımdır.Uygun sıkletleriyle Kürşatbaba ve Energin' in sert rakip olmalarını beklediğim koşuda, ağır kiloyla kazanmaları benim için süpriz olacak Sultanhan ve Eseralp' in de değerlendirilmeye alınmasının yararlı olacağını düşünüyorum.
Sıralama: 4 - 10 - 8 - 5 - 2

3.ayak:Verdiği 1 ay arayı düzenli çalışarak bu yarışa gelecek olan Victory Rhythm için tek dezavantaj daha önce bu pistte start almamış olmasıdır.Bu problemi de usta jokeyi Tokaçoğlu idaresinde çözeceğini düşündüğüm safkan benim favorim ve hatta son ayaktaki bankoma güvenemeyenler için alternatif tekimdir.Rakip arayanlara, süratli safkanlar Headway,Veliaht Betül ve Ocıus' u öneriyorum.
Sıralama: 5 - Victory Rhythm   ////////   7 - 4 - 3

4.ayak:Beş aylık kısa yarış kariyerine 9 yarış sığdırıp bugün 10. yarışına çıkacak kısrak Vahşi Kız için koşu sonrası yapılacak yorumları şimdiden duyar gibiyim.Kazanması halinde " Maşallah yılın flaş kısrağı" vb. minvalde destek yorumlarını bolca duyup, okuyacağız.Kaybetmesi halinde ise " 2 yaşlı tayın üzerine bu kadar gidilmez ki,çok sık koşturulmanın cezasını yarışsever de çekti " minvalli yorumları dinleyeceğiz.İlkkez kaba kumda ve ters pistte koşacak olsa da yarış içerisinde son koşuda geçildiği rakibi Call To Vıctory ayarında bir rakibinin olmadığı koşuyu kazanmasını bekliyorum.Olur da eksik koşarsa,No Way Out ile Kıng Bukafelos' a gün doğacaktır.
Sıralama: 6 - 4 - 3

5.ayak:Maiden koşuda Don Carleone ve Aracı ekürisinin tayı Carnatıon arasına at girmesini beklemiyorum.Beraberce değerlendirelim.
Sıralama: 2 - 6 

6.ayak:Takibimde olan ve bir türlü beklediğim patlamayı yapamayan ( Maşallah, çok yakışıklı bir eşgale  sahip olan  safkanı her gördüğümde şöyle bir boynunu sevip,bir elma ikram edesim geliyor) Kobrareco birkez daha favorim ve bankomdur.Kocaeli' de katıldığı koşunda burayı kazanabileğinin sinyallerini veren safkanın çıktığı gibi potoyu bulmasını bekliyorum.Rakip arayanlara,Tuğtekin,Kır Atik ve iyi durumdaki Deniz Köpüğü tavsiyemdir.
Sıralam: 6 - Kobrareco  ///////////   2 - 3 - 8 


Yorum talomuzdaki altılı tuarı 2 banko ile : 10 tl. Tek banko ile ( banko tercihini size bırakıyorum hangisi kafanıza yatarsa ) 40 tl.dir.

Hepinize bol şanslar diliyorum...


Hiç yorum yok