Header Ads

YENİ EKLENENLER

26 Ağustos 2019 Kocaeli Altılı Ganyan Tahminleri (Furkan Meriç)


QUEEN FAIRY: Başarılı bulduğum son iki koşusunda temponun kurbanı olan kısrak,önde birbiri ile çekişen bir isim olmayınca koşulardan da dinç kalan atların hemen arkasında yer almayı başarmıştı. Bu kez startla beraber ön tarafta kendi temposunun üstüne çıkma ihtimali olan bir çok isimden ötürü performansını daha iyi sahaya yansıtabileceğim bu isim favorimdir. İlk ayağın olmazsa olmazıdır.

IMBARCO: Ankara'dan formda gelen safkan katışmış olduğu son yarışında 4-5 boy arkasında kalırken uzun mesafede uygun gruplarda da iş yapabileceğini gösterir gibi bir performans çıkartmıştı. İki kez uzun mesafede start alan Imbarco ''Gözlük'' aksesuarı ile çok kötü bir koşu çıkartmıştı. Lakin ''Kulaklık'' aksesuarı ile start aldığı son üç koşusunda verimli neticeler alan ve 2100 metre mesafedeki yarışını da çok beğendiğim safkan sürpriz yapabilir. 

KOCAMEMED: Startla beraber bu kez yarışı çok gerilerde bekleme gibi  bir hata yapmayan ve virajdan sonra içteki rakiplerine hakim olarak yarışın son metresine kadar dış kulvarındaki Bişkekhan ile mücadele eden bu safkan zorda olsa kazanmayı başarmıştı. Bugünde önde muhtemelen sadece Ulubatur'un tempo verme ihtimalinin olduğunu düşünürsek,virajdan sonra uygun kilosu ile bu rakibini atlatması halinde arka gruba dayanabilir. Ben kazanabilme ihtimalinin bu zorlu koşuda olduğunu düşündüğümden ''Banko'' olarak işaretliyorum.

BLACK WASP: Ön tarafta yüksek tempoda giden Bursa'da ki son koşusunda ''Sefer Demir'' ile start alan ve buna rağmen başarılı olmadığı pistte yakın ara bir üçüncülük elde ederken çok beğenimi kazanan bu safkan Kocaeli pistinde harikalar yaratıyor. Bursa kum pistte üç koşusunda yarış kazanamamasına rağmen,Kocaeli'nde 11 koşunun altısını kazanma başarısına sahip olan B.Wasp başarılı jokeyi ile kendisine tek rakip olarak gördüğüm Angel Horse ile kıyasıya bir mücadele içine girebilir. Ayırmıyorum.

CANMİRA: Yarış hayatının başlangıç koşusunda Bursa'da üstüne gidilmeyen bu isim kendi halinde ve yakın ara sekizincilik elde ederken kazanan isminde 4-5 boy gerisinde kalmıştı. Geri çekilen ve üç aya yakın aradan sonra çim pistte bir koşu gören kısrak bu kez çok daha ciddi hazırlıklar ile söz sahibi olabilir. Yine yarış hayatına Sentetik pistte bugün ki aprantisi ile başlayan 9 numaralı S.Sword ilk kez çıkacağı kum pistte nasıl koşacağı belirsiz bir isim. 1000 metre galobu  harika olan kısrakta geri planda kalmış olan isimlerden biri. 

ÖZDOĞA: Son iki yarışında yakın ara elde ettiği ikincilikler ile adından söz ettiren ve bu koşu için kendisine uygun olan iki kaydını pas geçerek burada mücadele içinde olacak olan Özdoğa önde istediği tempoyu bulabilirse startla beraber aldığı liderliğini son metrelere kadar götürerek kazanan isimlerden biri olabilir. Günün ikinci banko ismi olarak öneriyorum.


KOCAELİ ALTILI TAHMİNLERİ ;

1.AYAK: 6.2.1.3.8.9  
2.AYAK: 6.1.5.10.8.4
3.AYAK:  3.KOCAMEMED
4.AYAK: 2.1
5.AYAK: 2.3.8.9
6.AYAK: 2.ÖZDOĞA


Arkadaşlar Kocaeli programı için tahmin ve yorumlarım bu kadardır. Sürpriz yapabileceğini düşündüğüm ,banko isimlerim hakkında yorumlarım yukarıdadır. Hepinize bol şanslar dilerken,sitemize destek olmayı da unutmamanız bizleri mutlu eder. 

Hiç yorum yok