Header Ads

YENİ EKLENENLER

01 Ekim 2019 Diyarbakır Altılı Ganyan Tahmini ( Metin Hoca )


Değerli dostlar, herzaman olduğu gibi yarınki Diyarbakır koşularında takibimde olan safkanları önceleyerek  yapacağım yorumların oyunlarınıza katkı sunmasını umut ediyorum.

1. koşu : 2 - Frızer ///  5 - Semo Ağa

2.Koşu : 4 - Birbey


ALTILI GANYAN


1.ayak: Ankara' da çim pistte katıldığı koşularında maidenden  kısa sürede çıkacak bir görüntü ortaya koyan Yılmaz Hoca  ' nın bu pistte ilkkez start alacak  olmasına rağmen pisti yadırgamayacağını düşünüyor ve favori olarak ön planda tutulması gereken tay olduğun düşünüyorum.Yaklaşık birbuçuk aydır koşmasa da dinçlik yarışı yapmasını beklediğim Kantos Baba ilk rakiptir.Elazığ' da istikrarlı koşular yapan Kırım Ay bir diğer şanlı tay olup koşuyu bu tayların dışına çıkarmayacağım.
Sıralama: 6  - 1  -  2

2.ayak: Burada start aldığı ilk uzun mesafeli koşusunu beğendiğim Hanzade Sultan benim favorimdir.Rakipleri Kocaeli' den gelen ve ilk sınavına çıkacak olan Real Quatro, form durumunu beğendiğim Ünlü Kartal,  son iki koşusu bozuk olsa da Meltemin ve usta  jokeyinin katkılarıyla My Only Love  şeklinde olacakdır.
Sıralama: 4 - 6 - 7 - 2 - 8

3.ayak:Bu koşunun yarış içerisinde bir aksilik yaşanmadığı sürece 2 safkanın dışına çıkması beklemiyorum.Yarışın temposunu ayarlayacak olan ve son metrelere kadar önde gelecek olan Tekçapkan,  geriden gelip geçebilecek tek rakip konumundaki Kralınadamı' na  sonlarda direnenebilirse kazanacaktır.Direnemezse rakibi potoyu önde bulacaktır.
Sıralama: 3 - 2 

4.ayak:Hepsi birbirilerinden vasat tayların arasında İstanbul' dan formda gelen Önlenmez' in rahatlıkla maidenden çıkmasını bekliyorum.Bankomdur.
Sıralama: 5 - Önlenmez

5.ayak: 2 yaşlı tayların zorlu  mücadelesinde başta, yarışları çok başarılı olan Penthos, Sılver Cloud, Yellow Fatherly, Türkali ve Koşal sırasıyla değerlendirilmelidir.
Sıralama: 1 - 2 - 6 - 3 - 4

6.ayak: Yine çekişmeli geçmesini beklediğim koşuda fazlaca safkana şans vererek buraya kadar getirebilirsek şablonumuzu  başa çıkarabilmenin yollarını arayacağım.Yarın Elazığ' da kayıtlı  olduğu koşudan buraya kaçan İstanbul House favorim.Suerto, Cihana Bedel, Ünlü Baba, Takipetbeni, Serhoş Dede ve Uçanok benim bu koşuda sırasıyla tuttuğum safkanlardır.
Sıralama: 5 - 10 - 1 - 2 - 6 - 8 - 12

52 TL.

Saat: 23:45

Bol şanslar...Hiç yorum yok